• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

İndex problemi

caneralcilioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar,

wordpress.com uzantılı 2 sitemde index alamıyorum. Toplamda ikisinde 1500 civarı makale olmasına rağmen şuan 90 index anca aldı. Ve bu süre nerdeyse 2 ay oluyor. Google submit url'den tek tek eklersem index alıyor ancak diğer makaleler henüz indexlenmedi. Wordpress ücretsiz sitelerin indexi için yapabileceğimiz herhangi bir şey varmı ?

site adresleri
tentepergola wordpress.com
izmirtentepergola wordpress.com

Google web master tools üzerinden eklenen site sayfalarının Google gibi getir seçeneği kullanılarak sayfaların googleye eklenmesi sağlanılıyor ama wordpress uzantılarda bu mümkün mü bilmiyorum hiç denemedim.

tentepergola şunu inceledim. İçeriklerde;

xxx ilinde hizmet vermekte olan firmamız bilmemne xxxx gibi
belirli bir kalıpla içerik girip anahtar kelimeleri il bazlı ilçe bazlı değiştirtmişsin. Bu spam. Bunu google anında algılayabilir. Birbirinin eşi olan içerikleri de 15 ocakta girmişsiniz. Çok aşırı spam içerik bir anda aynı günde girilmiş.

İndex sorunu yaşamamak için spam yapılacaksa günlere yayılarak yapılmalı ve anında index beklenmemeli. Çünkü eşsiz ve benzersiz içerik olmayan spam içeren sayfaları googlenin anında indexlemesi için bir sebep yok. Kısaca @caneralcilioglu spamı yapıyorsan yap hacımda en azından içerikleri girerken günlere yay derim. Önerim bu yönde. :D Kolay gelsin.

Bu siteleri geçen yıl forumda paylaştığım programı biraz geliştirerek yaptım. O programı ilk yayınladığımda otobeyintamiriblog.wordpress.com yapmıştım şuan 2790 index var ve birçok araba modelinde 1 sayfada spam olarak algılıyor biliyorum açık ve net spam çünkü 1500 içerik ortalama 3-4 dk içinde ekleniyor.

Bir tane daha olusturup zamanlayarak yayınlamayı deneyeceğim. Aklımda sahte hit çekmek var sizce sitenin alt sayfalarını hitlendirsem index almasına fayda sağlar mı ?

Geri