• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

ilk 2 gün 1. sayfa sonra kaybolma hakkında

bead83

Kayıtlı Kullanıcı
selamlar bir blogum var konuyu giriyorum 1 gün sonra ilk sayfada yada 2. sayfanın başında sonra kayboluyor bunun sebebi ve çözümü nedir
 
Bu kadar genç yaşta olan siteler için, işi zamana bırakmak mantıklı çözüm olacaktır. Bence üç haftalık bir sitenin sıralaması ile vakit kaybetmek yerine, içeriğinizi geliştirme yoluna gitmeniz, uzun vadede kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır. Kaliteli ve istikrarlı siteler, zamanı geldiğinde hakettikleri değeri elbet bulurlar.
 
görüşlerinize bende katılıyorum hocam ancak tam olarak anlamaya calıstıgım 2 gün ilk sayfa sonra yok olma olayı neden olmaktadır bunu merak ediyorum yani olası bir durum mu yoksa google yazılarımımı begenmiyor
 
Buna benzer bir durumla geçmişte karşılaşmıştım. Fakat durum biraz farklıydı.

Yeni açılan bir site, ilk bir hafta boyunca günde 25-30k tekil ziyaretçi çekiyordu. Üstelik içeriği yok denecek kadar azdı. Önemli iki kelimede, sitenin ilk sayfa ve birinci sırada çıkması sağlamıştı bu ziyaretçi akışını.

Sonra aniden ziyaretçiler azalmaya ve site, hit getiren kelimelerde gerilemeye başladı. Daha sonra da çok uzun bir süre, aynı başarıyı yakalayamadı.

Google'ın algoritmaları o kadar karışık ki, ''Bu kesin böyledir'' demek çok zordur. Onun için sitenin yeni açılmasına bağlıyorum ben bu durumu. Bir nevi dalgalanma. Google'ın test süreci de olabilir emin değilim.

Farklı tecrübe ya da fikir sahibi olan arkadaşları da dinlemek gerekir.
 
Bende de bu durum oluyor. Gün geçtikçe açtığım konu gerilere düşüyor. Sanırım kendi içerisinde hakettiği noktanın üstüne çıkarıp sonra geriye doğru atıyor.
 
Benim site de 2. ayına doğru ilerliyor. Bazen bazı kelimelerde ileri aldıktan sonra ciddi geri göndermeler yapıyor, ancak sonra geri getiriyor. Düzenli olarak her gün yakın kalitede ve sıklıkta içerik girmeye devam ediyorum. Sanırım siteyi test ediyor google.
 
Geri
Üst