• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

İdeal Makale Kelime Uzunluğu?

simaofcp

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar bir dekorasyon blogum var.

Diğer rakip blogları incelediğimde kısa makaleler bol resim kullanmışlar.

Ben bu tarz bir yolu tercih etmiyorum. Sürekli tekrara düşen cümleler görüyorum rakiplerde ki sanırım makale yazarlarına yazdırıyorlar.

150 kelıme metin sonrası resim. Bilgi ve öneri çok az metinlerde.

Kendi blogumda ise bilgi öneri ve açıklama şeklinde konunun tüm detaylarına giriyorum. Resimleri galeri yapmıyorum mesela.

Konunun özeti bu. Asıl sorum:

Etkili makale için kaç kelime kullanmalıyız? 700-800 okuyucuyu sıkmayan makaleler etkili olur mu ve içerik hala kral mı?

Fikir oluşturması açısından benim girdiğim içerik: http://goo.gl/3yJOU2

Bu tarz siteleri daha çok kadınlar incelediği için, mümkün oldukça etrafınızdaki kadınlara fikrini sormanızı tavsiye ederim.
Benim düşüncem, dekorasyon ve moda siteleri için çok fazla yazıya gerek yok.
Ben bu yazınıza denk gelmiştim daha önce.
Normalde okumayı da yazmayı da seven bir insanım aslında ama yazılara göz gezdirdim ve fotoğrafları inceledim.
Galeri şeklinde olsaydı da, muhtemelen sıkılmaz ve diğer sayfalardaki galerileri de incelerdim.

Bayanlara hitap eden sitelerde kaliteli ve bol görsel içerik kullanmak önemli bence. Arama motorundan kırmızı ayakkabı modelleri diye aratıp gelen kullanıcı ayakkabı çeşitleriyle ilgili bilgileri okumak yerine kırmızı ayakkabı çeşitlerini görmek ister sanırım.

Aslında 100 kelime, 250 kelime diye bir sınır yok. Özellikle kadınların ziyaret ettikleri sitelerde yazılar hiç okunmuyor denilebilir. Çok az kişi yazının bir kısmını okuyor. Diğerleri resimlerle ilgileniyor. Yandex metrika webvisör den sürekli inceliyorum ben gelenler site de ne yapmış diye. Girenler direk sayfayı kaydırıp galerideki resimlere bakıyo. Benimde kadınlara yönelik sitelerim var. Ben yazıları kadınlar için yazıyorum ama, onlar okumadığı için google bazlı yazmaya başladım. Resimleri bol tutmak en önemlisi bence. Resim çoksa site de daha fazla zaman geçiriyorlar.

Yemek, gelinlik, örgü, makyaj vs böyle konularda kesinlikle içten samimi olarak yazmak gerek. Kurumsal bir şekilde yazılırsa makalenin hepsi okunmuyor.
Yani pek önemi yok bence ancak en az 100 kelime olmalı derim.

250 kelime ve en az konu başına 10 resim eklemeni tavsiye ederim.
Aslında 100 kelime, 250 kelime diye bir sınır yok. Özellikle kadınların ziyaret ettikleri sitelerde yazılar hiç okunmuyor denilebilir. Çok az kişi yazının bir kısmını okuyor. Diğerleri resimlerle ilgileniyor. Yandex metrika webvisör den sürekli inceliyorum ben gelenler site de ne yapmış diye. Girenler direk sayfayı kaydırıp galerideki resimlere bakıyo. Benimde kadınlara yönelik sitelerim var. Ben yazıları kadınlar için yazıyorum ama, onlar okumadığı için google bazlı yazmaya başladım. Resimleri bol tutmak en önemlisi bence. Resim çoksa site de daha fazla zaman geçiriyorlar.
Yemek, gelinlik, örgü, makyaj vs böyle konularda kesinlikle içten samimi olarak yazmak gerek. Kurumsal bir şekilde yazılırsa makalenin hepsi okunmuyor.
Yani pek önemi yok bence ancak en az 100 kelime olmalı derim.
Arkadaşlar görüşler için çok sağolun

Galeri mi yoksa benım yaptığım gibi alt alta resımler mı?

Yabancı orneklerin buyuk bölümü galerisiz işliyor.

800 kelime detaylı makale mi sever google yoksa 150 mi?

150 olursa 20 resimli gunde 30 makale girebiliriz şimdi 3-4 makale en az 600 kelımelık makale girmeyi düşünüyorduk

Sitene girenlerin %90'ı zaten fotoğraf için girer. Bide şu var; Google'a göre değil Ziyaretçi'ye göre tasarla içeriğini. Ziyaretçi severse Google'da sever. Kısacası;

http://www.dekoraynasi.com/uyku-gibi-uyku-icin-baslikli-yatak-modelleri

Bu içeriğe göre bence çok güzel gidiyorsun. Kafan karışmasın.
Merhaba çok teşekkürler ziyaretçi için yazıyorum genellikle evet.

Mesela o içerik bittiğinde işte bu dedim nerdeyse yatak başlığı ile ilgili tüm bilgiler resimli örnekleri ile vardı.

Mesela kitap rafı alacaklar için de şuradaki örnekler ve açıklamalar oldukça yeterli. En azından ben öyle düşündüm.

http://www.dekoraynasi.com/duvar-dekorasyonu-icin-kitaplik-raflari

Değerli görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Bayanlara hitap eden sitelerde içerik çok da önemli değildir bence. Kadınlar işin görsel kısmı ile ilgilendiği için olabildiğince görsel kullanmaya özen gösterin.

Ayrıca, kadınlara hitap edilen sitelerde içeriğin sanki bir kadın tarafından yazılmış gibi yazarsanız belli bir kemik kitleniz oluşur. İçeriğin uzunluğundan çok içeriğin yazılış şekline odaklanırsanız, bolca görsel eklerseniz ve bunu sosyal medya ile (özellikle de Facebook ve İnstagram) desteklerseniz olumlu sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.

Bayanlara hitap eden sitelerde içerik çok da önemli değildir bence. Kadınlar işin görsel kısmı ile ilgilendiği için olabildiğince görsel kullanmaya özen gösterin.

Ayrıca, kadınlara hitap edilen sitelerde içeriğin sanki bir kadın tarafından yazılmış gibi yazarsanız belli bir kemik kitleniz oluşur. İçeriğin uzunluğundan çok içeriğin yazılış şekline odaklanırsanız, bolca görsel eklerseniz ve bunu sosyal medya ile (özellikle de Facebook ve İnstagram) desteklerseniz olumlu sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.
Çok teşekkür ederım facebook sayfa beğenisi için hangi yol izlenmeli

Çok teşekkür ederım facebook sayfa beğenisi için hangi yol izlenmeli

Reklam vererek organik bir şekilde beğeni kasmanızı tavsiye ederim. R10'da Facebook reklam alım-satım kategorisinde sizin içeriğinizle ilgili reklam alabileceğiniz facebook sayfaları görmüştüm, oraya göz atabilirsiniz. Biraz maddiyat gerekli bu sayfaya reklam işinde ama ciddi manada ilgilenirseniz size katkısı olacaktır.

Moda sitem var 800 den fazla resim var fakat resim index sayısı 250 yi geçmiyor. Yeni bir site sayılabilir günlük hitim 50 civarı. Görsellerden gelen hit 1-2 tane. Bazen de hiç gelmiyor. Google resim konusında kim ne derse desin çok zeki.

Upload ettiğim resimleri photoshopta en az 10 işlemden geçiriyorum. Aynalama, renk tonu, filigran save for web vs. Mesela pembe bir elbiseyi kırmızıya çeviriyorum düşünün siz artık gerisini☺ yinede olmuyor.

not: seyir halindeyim cepten yazıldı.

Moda sitem var 800 den fazla resim var fakat resim index sayısı 250 yi geçmiyor. Yeni bir site sayılabilir günlük hitim 50 civarı. Görsellerden gelen hit 1-2 tane. Bazen de hiç gelmiyor. Google resim konusında kim ne derse desin çok zeki.

Upload ettiğim resimleri photoshopta en az 10 işlemden geçiriyorum. Aynalama, renk tonu, filigran save for web vs. Mesela pembe bir elbiseyi kırmızıya çeviriyorum düşünün siz artık gerisini☺ yinede olmuyor.

not: seyir halindeyim cepten yazıldı.
O halde burada kalıtelı makale mı devreye giriyor

O halde burada kalıtelı makale mı devreye giriyor

Sitemde şu izlenimi de edindim,

300 kelimelik makale + 30 resim sıralamada çok ileriki sayfalarda iken,
100 kelimelik makale + 10 resim ilk sayfada 3. sırada olduğunu da gördüm.

Fakat bu dediklerim normal aramalarda. Google görsel aramalarda sıralamada malesef yokum. Çözemedim bir türlü.

Sitemde şu izlenimi de edindim,

300 kelimelik makale + 30 resim sıralamada çok ileriki sayfalarda iken,
100 kelimelik makale + 10 resim ilk sayfada 3. sırada olduğunu da gördüm.

Fakat bu dediklerim normal aramalarda. Google görsel aramalarda sıralamada malesef yokum. Çözemedim bir türlü.
Çok ilginç bir durum gerçekten iyi analiz etmek gerekiyor uzunluk makalede bu kadar etkiliyor mu?

Geri