• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

İdeal Makale Kelime Uzunluğu?

Buraya kadarki değerlendirmelere kendi yorumlarımı da ekleyip konuyu toparlamaya çalışayım:

- Öncelikle özgün içerik konusunda mutabıkız sanıyorum. Uzun ya da kısa, metin ve görsellerimiz özgün olmalı.

- Çok kelimelik içerikler genellikle daha yukarıda yer alıyor. Fakat iki cümleyle de ilk sıralara gelenler var. Demek ki "en az şu kadar kelime şart" demek mümkün değil.

- Yazılarımızın uzunluğunu kullanıcıların belirlemesi daha sağlıklı görünüyor. Yani sitede kalma süresi, gezilen sayfa sayısı ve sosyal medya / blog paylaşımının yüksek olmasını hedeflemek lazım. Bunun için hangi uzunlukta yazmamız gerekiyorsa o kadar yazmalıyız. Bu da sitemizin amacıyla alakalıdır. Bilgi veren bir siteyseniz, ihtiyaç duyulan bilgiyi tam olarak vermeye çalışacaksınız. Gerekirse bir yazıya birkaç gün ayırıp 5.000+ kelimelik tez yazacaksınız. Sitenin amacı eğlenceyse, çok az yazı ve bolca görsel kullanıcıları daha fazla memnun edebilir.

- Makaleyi uzun tutmak için cümleleri çevirip durmak yerine; "kullanıcı bu konuda neleri öğrenmek ister?" diye düşünüp, mümkün olduğunca her boyutuyla ele almak daha doğru gibi geliyor bana. Bir konuda bilgi vermeye çalışıyorsanız şunları cevaplamaya çalışabilirsiniz: Nedir, nasıl yapılır, çeşitleri nelerdir, ideal uygulaması nedir, avantaj - dezavantajları nelerdir, alternatifleri var mıdır, konuyu iyi özetleyen video - infografik - linkler nelerdir? Kendiniz soruları artırabilirsiniz.

Makaleler içeriğe göre değişir fakat Dekorasyon ile ilgili siteler de bayanlar yazarın mobilyalar hakkında fikirlerini merak eder okur. Ben de aynı şekilde Dekorasyon ile ilgili sitemde sizin yaptığınız gibi resim altlarına resim ile ilgili bilgiler ve kendi görüşlerimi yazarım. Bu arada bu benim sizin sitenize tesadüfen 2. girişim üyesi olduğum başka bir forumda kullandığınız tema satılıktı ve demo olarak sizin sitenizin linki vardı. Ben temayı çok beğenip Mobile uyumlumu Responsive tema mı diye kontrol ettiğimde uyumsuz olduğunu gördüm. Size tavsiyem Tema güncellemesinde bu özelliği mutlaka kullanmanız . Hatta siz kendinizde buradan Temanın değişik genişlik ve cihazlarda nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Tema çok güzel fiyatı da iyi fakat Responsive olmaması size ziyaretçi ve reklamlardan az kazanç elde etmenize sebep olur.
Burdaki linkten kontrol edebilirsiniz

Makaleler içeriğe göre değişir fakat Dekorasyon ile ilgili siteler de bayanlar yazarın mobilyalar hakkında fikirlerini merak eder okur. Ben de aynı şekilde Dekorasyon ile ilgili sitemde sizin yaptığınız gibi resim altlarına resim ile ilgili bilgiler ve kendi görüşlerimi yazarım. Bu arada bu benim sizin sitenize tesadüfen 2. girişim üyesi olduğum başka bir forumda kullandığınız tema satılıktı ve demo olarak sizin sitenizin linki vardı. Ben temayı çok beğenip Mobile uyumlumu Responsive tema mı diye kontrol ettiğimde uyumsuz olduğunu gördüm. Size tavsiyem Tema güncellemesinde bu özelliği mutlaka kullanmanız . Hatta siz kendinizde buradan Temanın değişik genişlik ve cihazlarda nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Tema çok güzel fiyatı da iyi fakat Responsive olmaması size ziyaretçi ve reklamlardan az kazanç elde etmenize sebep olur.
Burdaki linkten kontrol edebilirsiniz
Merhaba temayı ben de çok beğeniyorum mobil uyumlu değil bu yuzden wp toch eklentısını kullanıyorum onunda dışında ipad ve tabletlerde görünümde hiçbir sıkıntı yok sadeec akıllı telefonlara uyumlu değil diyebilirim.

Dekorasyon için ben de aynı tarzda düşünürdüm. Yorumu görmek ne özelliği olduğunu okumak isterdim zira kadın elbise ayakkabı gibi özelliklerin hepsi resimden anlaşılmıyor.

Bunun dışında yazılarımı google gibi getir ile indexlenince çok altlarda çıkıyor bunun nedeni nedir çözemedim hala. Farklı başlıklar atıyorum yine çok gerilerde umarım tez zamanda düzelir.

Ayrıca @oki hocam görüşünüz için teşekkürler ben de aynı kanıdayım. Umarım her şey istediğimiz gibi gider.

Geri