• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Hangouts buluşmaları, illerde buluşmalar, radyo ne yapsak?

cryptosam

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar 3 fakrlı şey var kafamda.
1. Hangouts, skype gibi bir araçla toplu olarak zaman belirleyerek toplu SEO değerlendirmeleri, para değerlendirmeleri, fikir alışverişleri yapabiliriz. Bunu sizce hangi sistemle yapmalıyız? (Hangouts var 10 adet zannımca video konferans limiti, youtube ile canlı yayın yapılabilir ama tek kişi yapar, Görüntüye gerek yok dersek siteye bir chat addınu ya da canlı konuşma alanı olabilir) bu konuda ne yapabiliriz?
2. İllerde öyle 5 yıldızlı otellerde 300 eurolara toplantılar değilde, kahvehanelerde yada çayın bardağının 1 tl yi geçmediği yerlerde, icabında deniz kenarında çay ve simit ile SEO buluşmaları yapsak sizce nasıl olur?
3. Bir Webmaster & SEO radyosu açsak, winamp shoutcast ile yayın yapsa nasıl olur? Kimler DJ olarak vs destek verebilir? Mantıklı olur mu? Bize çok bir faydası dokunmayacak radyo işini salladık.

Son düzenleme:
hangouts veya kapalı bir grup olduğumuza göre whatsapp dan bir grup kurabiliriz İlla dediğiniz gibi görüntülü olması şart değil

Whatsapp olabilir ama telefondan çok karşılıklı herkesin çayı eline alıp harbi harbi beyin fırtınası yapabilmek için görüntü olmasa da ses şart gibi bence.

Bu hangouts ta 10- 15 kişi, skype de yine 10- 15 kişi maximum. Camfrog tarzı mı olur nasıl olursa kişi limiti olmayan geniş kitlelerle bu tarz etkinlik yapılabilecek bir önerisi olan var mı? Teamspeak telsiz gibi hacım:d

1. ve 2. fikir bence mantıklı, rağbet cok olur, calısırken muzık dınlemedıgım ıcın 3'uncuyu sevemedım kendı adıma :)
Eğer 1. madde hayata gececekse bence chat yanlıs secım olur, bırısı bırsey anlatınca 50 kısı aynı anda soru sormaya calısacak ve konu loop'a gırecektır :)

Arkadaşlar 3 fakrlı şey var kafamda.
1. Hangouts, skype gibi bir araçla toplu olarak zaman belirleyerek toplu SEO değerlendirmeleri, para değerlendirmeleri, fikir alışverişleri yapabiliriz. Bunu sizce hangi sistemle yapmalıyız? (Hangouts var 10 adet zannımca video konferans limiti, youtube ile canlı yayın yapılabilir ama tek kişi yapar, Görüntüye gerek yok dersek siteye bir chat addınu ya da canlı konuşma alanı olabilir) bu konuda ne yapabiliriz?
2. İllerdeöyle 5 yıldızlı otellerde 300 eurolara toplantılar değilde, kahvehanelerde yada çayın bardağının 1 tl yi geçmediği yerlerde, icabında deniz kenarında çay ve simit ile SEO buluşmaları yapsak sizce nasıl olur?
3. Bir Webmaster & SEO radyosu açsak, winamp shoutcast ile yayın yapsa nasıl olur? Kimler DJ olarak vs destek verebilir? Mantıklı olur mu?

1. whatsapp grubu veya chat sayfası, özel facebook grubu hangouts v.s ne olursa katılmak isterim :)

2. Şehir olarak uyarsa seo buluşmalarına katılırım, çay çorba içeriz :)

3. Radyo açılırsa sürekli değil ama belli gün saatlerde deep house, trance v.s müzik yapabilirim :)

Mobil'den herhangi bir platform çok güzel olur.
Ayrıca İstanbul'da buluşmalar olursa çayı severim.

Bu çoooookkk iyi bir fikir. Bence birbirimizin yüzüne mimiklerine bakarak ve güzel bi çay bahçesinde toplantılar buluşmalar düzenleyebiliriz. Her şehirde bu toplanrıları yapabiliriz bence.

Radyo dışındaki önerilerinizi destekliyorum. Radyo, bana göre gereksiz bir iş hocam. Toplu görüşmek için düşüncelerim ise görüntülü olursa daha iyi olacaktır, daha çok odaklanmayı dolayısıyla paylaşılan bilgilerin ve samimiyetin artmasını sağlar. Toplantılar kesinlikle olmalı, ben Adana - Bursa arasında git gel yapıyorum bu civarlarda organize edebilirim.

Toplu online görüşmeler öncesi bir konu belirlenip bu konu üzerinden tartışma ve görüş belirtme şeklinde ilerlersek daha iyi olur.

Radyo dışında özellikle bir yerlerde çay içme konusuna kesinlikle katılıyorum. Ben mecburi bir engelim olmadığı takdirde kesinlikle katılabilirim ama bunların herhangi birini yaparken hangi konular üzerine konuşulacağını, ne kadar süremiz olacağını başlamadan çok önce belirtirseniz çok daha iyi olur... Ayrıca bir buluşma ayarlamak çok daha samimi bir hava oluşturur

Mantıklı evet bu iş için bir kategori açmak gerek. Katgori hangi bölümde ve ne adla olmalı. Bu konudada fikirleri alalım. radyo olayı çok bir fayda vermeycek bize bende şu an için;

2. İllerde öyle 5 yıldızlı otellerde 300 eurolara toplantılar değilde, kahvehanelerde yada çayın bardağının 1 tl yi geçmediği yerlerde, icabında deniz kenarında çay ve simit ile SEO buluşmaları yapsak sizce nasıl olur?

Şu 2 maddeye odaklanabiliriz. 3. maddenin üstünü ilk mesajda çizdim.

Mantıklı evet bu iş için bir kategori açmak gerek. Katgori hangi bölümde ve ne adla olmalı. Bu konudada fikirleri alalım. radyo olayı çok bir fayda vermeycek bize bende şu an için;

Şu 2 maddeye odaklanabiliriz. 3. maddenin üstünü ilk mesajda çizdim.

Kategori "Seosyal Etkinliklerimiz" adı altında oluşturulabilir :)

Geri