• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Hangi Sektör Para Getirir Sorusuna Cevap

turgay

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

forumlarda en çok sorulan sorular arasında hangi sektör hangi konu kazandırır sorusu?

Kime sorsanız genel cevap veriyor kendi kazandığı sektör veya tekniği söylemiyor söyleyen babayiğit çok az.
Yada o dönemde hangi sektör popülerse genel cevap verip geçiyor. Mobilya moda dizi gibi v.s.

Sorunun cevabını bende vermeyeceğim sorunun net cevabı aslında araştırarak tecrübe ederek bulmak. Az bilinen konuları bulmak v.s.

Peki nasıl araştıracağız ?

İsimlerini vermeyeceğim belli başlı webmaster forumları var çok bilinen bu forumların website satış bölümlerindeki ilanları inceleyerek hangi sektöre gireceğinizi bulabilirsiniz.

İlanlarda adsense kazancı, diğer reklam kazancı, tanıtım yazısı kazancı gibi kazançlar yazılıyor hatta adsense görüntüleri ekleniyor. Sitenin hitleri istatistikleri, kaç adet backlinki olduğu, İçeriğinin ne olduğu hangi sektörde yer aldığı, ne zaman kurulduğu, index sayısı hatta site ismini direk paylaşan arkadaşlarda var. seo anlamında nasıl çalışmaların yapıldığı sosyal medya hesapları hakkında bilgiler ilanlarda yer almakta.

Bu ilanları inceleyerek adresine ulaşabildiğiniz siteleri inceleyerek hangi sektör hangi kriterlerle ne kadar kazandırır çok rahat bulur, hangi sektöre gireceğinize karar verebilirsiniz.

Biraz vakit ayırıp analiz yaparak karar vermek.

Umarım bu yazı faydalı olmuştur, okuyan arkadaşlara teşekkürler.

bundan sonraki yazımda konu bulma teknikler paylaşacağım
 
Anlattıklarınız için teşekkürler gayet güzel bir tespit sistemi anlatmışsınızdır. Ama bazı sektörler sezona, yani ürünler gibi etkenlere göre değişiklik gösterebiliyor buna da dikkat çekmek isterim, tabi bunlar öngörülmesi zor şeyler ...
 
Geri
Üst