• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

H1 Tag Sorunu ve İçerik tavsiyeleri.

karga

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,
Öncelikle beni foruma davet moderatör arkadaşlara teşekkür ederim, zaman zaman forumda yazıları okumaya çalışıyorum fakat iş yoğunlugundan uzun bir zamandır vakit bulamadım.

Bir eticaret projesi üzerinde uzun zamandır emek sarfediyorum, fakat bugün bir hatamı farkettim ya da temamız güncellendiğinde böyle bir durum ortaya çıktı.

H1 tag hem ürünün adında var (daha önce yoktu) , ayrıca ürün açıklama kısımlarına da h1 ve h2 taglerle konuları yazıyorum. Genelde tamamen tekil içerik oluşturmaya çalışıyorum fakat şu an sayfada 2 tane h1 tag bulunuyor. Varolan 2. h1 tagleri de direk h2 çevirsem sizce nasıl olur, google fazla değişiklikleri sevmez diyerekten böyle birşey sordum.

Diğer konu ise bağlı olduğum sektör evcil hayvanlar üzerine, genelde içeriğin %50si aynı olabiliyor yani mamanın içeriği, beslenme rehberi, analizi derken değiştirebileceğim çok az içerik var, genelde kendim resimleri düzenleyip eklemeye çalışıyorum ama ürün fazlalığından ve eleman eksikliğinden çoğu ürün resmini düzenlemeden ekledim. ( watermark eklersem bir faydası olur mu? ) . Sürekli tekil içerik girmeye çabalıyorum ama mesela bunların dışında en fazla 5 paragraf yazabiliyorum, uzun anlatabilecek çok şey kalmıyor ya da artık 1000. üründen sonra bittim :)

Bu konularda tavsiyelerinizi bekliyorum

Şimdiden çok teşekkürler.

tamam yazıyorum ama ürünlerin temel açıklamaları var onları ekleyince illa ki %40 oranında dublicate içeriğim oluyor

temel açıklamaları değişştirip yazabilirsiniz. olayı hikayeleştirebilirsiniz. esprili bir dil kullanabilirsiniz.
E-Ticaret projesi için esprili bir dilin hoş duracağını sanmıyorum. Türkiye'de e-ticarete olumsuz bir bakış açısı varken bunu birde esprili bir dil kullanarak riske atmak tehlikeli olur diye düşünüyorum. Ama içerik hazırlarken illaki metin kullanmanız gerektiğini düşünmüyorum. Birkaç satır metin ve bunun yanında 1-2 görselle daha güzel birşeyler yapabilirsiniz..

Geri