• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Google'ın css ve js dosyalarına erişememesi

tltcn

Kayıtlı Kullanıcı
Son zamanlarda sanırım bir çok webmaster a Google'ın css ve js dosyalarına erişemediği ile ilgili olarak bir mail gelmiştir. Robots.txt dosyalarında değişikliğe gidilmesi durumunda problemin giderilebileceği söylenmektedir.

Dosya içerisinde ki css ve js nin başında bulunan disallow ifadesini allow olarak değiştirdim ve bunu google a gönderdim. Fakat hala aynı problemle karşı karşıyayım. Konuyla ilgili bilgisi olan birileri açıklayıcı bir şekilde yardım edebilirse memnun olurum.

Yardımcı olacak arkadaşa/lara şimdiden teşekkür ederim.

Son zamanlarda sanırım bir çok webmaster a Google'ın css ve js dosyalarına erişemediği ile ilgili olarak bir mail gelmiştir. Robots.txt dosyalarında değişikliğe gidilmesi durumunda problemin giderilebileceği söylenmektedir.

Dosya içerisinde ki css ve js nin başında bulunan disallow ifadesini allow olarak değiştirdim ve bunu google a gönderdim. Fakat hala aynı problemle karşı karşıyayım. Konuyla ilgili bilgisi olan birileri açıklayıcı bir şekilde yardım edebilirse memnun olurum.

Yardımcı olacak arkadaşa/lara şimdiden teşekkür ederim.
Toplu olarak atıldı zannımca. Wordpress sitelerde wp-includes dizini robots.txt ' den engelli ise kaldırmak gerekli. Diğer siteler içinde ilgili dizin nere ise jslerin olduğu onu kaldırmak ve beklemek gerekli. Google gibi getir vs yapar, robotsu botlara tekrar okutursanız uyarılara vs aldırmayın derim. Yani panele düzelmiş olarak düşmesi geç olabilir.

Evet dediğiniz gibi panele düşmesi biraz geç oldu. Aynı problemi yaşayan wordpress dışındaki bir site yapısına sahip arkadaşlar dediğim gibi işlem yapıp Google a göndersinler. Wm toolsta robots.txt değişecektir fakat benim yaptığım gibi anında deneme yapmayın hemen algılamaz. Çünkü Google'ın değişimi algılaması 1-2 gün sürebilir. Daha sonradan Google gibi getir seçeneğiyle denediğinizde zaten olumlu sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Geri