• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Google Page Speed - Java Script ve Css Sorunu

woLkam

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar;

Google Page Speed'in özellikle düzeltmemizi istediği hataların "Java Script ve Css" olanları hariç çoğuna müdahale edebiliyorum.

Java Script ve Css Şöyle bir hata mevcut; eminim çoğu arkadaşımız'da karşılaşmıştır;

"Sayfanızda ekranın üst kısmındaki içerikten hiçbiri aşağıdaki kaynakların yüklenmesi beklenmeden oluşturulamadı. Engelleyen kaynakları ertelemeyi veya eşzamansız olarak yüklemeyi ya da bu kaynakların önemli miktarda bölümünü doğrudan HTML'de satır içi yapmayı deneyin."

Bu hataları düzeltmek için bilgi verecek bir arkadaş var mıdır? Yada Farklı önerisi olan.

Şimdiden Teşekkürler.

Javascript dosyalarının sayfanın footer bölümüne koymalısın. Bir ara iyice uğraşmıştım %100 yapmıştım en son fakat epey şeyler gerekiyordu. gzip ,css ayarları, cache olayları fln

Resimlerin Optimizesi için: http://jpegclub.org adresine girip Jpegcrop Windows Application altındaki indirme linkine tıklayın. Daha sonra o program sayesinden resimlerinizi Optimize edebilirsiniz.
Tarayıcı önbellekleme özelliğinden: Aşağıdaki kodu htaccess e kaydetiniz.
Kod:
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access 1 year"
ExpiresByType image/gif "access 1 year"
ExpiresByType image/png "access 1 year"
ExpiresByType text/css "access 1 month"
ExpiresByType text/html "access 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access 1 year"
ExpiresDefault "access 1 month"
</IfModule>
Javascript ve Css için : Js dosyalarını footer'e yerleştirin.

Son düzenleme:
Hayır, CSS kodlarını değil sadece JavaScript kodlarını <head> etiketleri arasından alıp </body> etiketinden öncesine taşıyın. Diğerleri <head></head> etiketleri arasında kalmalı. Doğru kullanımı bu şekildedir. Ayrıca ek olarak CSS dosyalarını kompres edebilirsiniz.

Geri