• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Google için Vbulletin mi Wordpress mi ? veya neden Wordpress...

SecX

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar hemen her platformda bu konu tartışılmıştır. Birde burada tartışalım diyerek böyle bir konu açtım. Ben kendi düşüncelerimi aşağıya yazıyorum sizde umarım kendi deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsınız.

Google her zaman kullanıcı için websiteler ve özgün içerikler girmemizi söylüyor. Ancak durum gerçekte böyle olsa bile websitenin scriptleri arasında farklar doğuyor. Aynı kaliteli içerik farklı scriptlerde farklı sonuçlar verebiliyor. Google bize en önemli şeyin özgün içerik, kod yapısının valid olması, kullanıcıya fayda sağlayacak bir site olması gerektiğini söylesede bu kurallara kendi uymuyor.

Nasıl mı ?

Kendi sitemden bahsedeceğim.

Ben vbulletini çok seven biriyim. Vbulletini aldım tam anlamıyla bir film scriptine çevirdim.(İsterseniz özel mesaj yoluyla link atabilirim.) Wordpress'den farkı kalmadı. Hatta kullanıcılar açısından piyasadaki çoğu wordpress siteden daha kullanışlı ve sade bir hale soktum. Reklamsız ve son derece temiz bir siteydi. Açtığım filmleri tek tek elimle girdim, editörün düşüncesi kısmı oluşturdum ve bu kısma özgün makaleler girdim(her film için). Filmleri upload edemediğim için videolarını vk, mailru gibi sitelerden iframe ile aldım.

Ancak vbulletin tabanlı bu film sitem, ne yaptıysam hiç bir zaman 400 hitin üzerine çıkamadı. Sebebi ise google'ın siteye değer vermemesiydi. Oysaki google'ın benden istediği çoğu şeyi yapmıştım.

Özgün ve kullanıcıya fayda sağlayan içerik +
Sade ve kullanışlı bir arayüz +
Hızlı açılan sayfalar +
Tek eksiğim vbulletinin eski bir kodlama yapısına sahip olması -

Durum wordpress sitelerinde değişiyor. Bu içerik ve özen wordpress de gösterildiğinde nedense daha çok değer alıyor. Sizce bunun sebebi nedir ? Veya bu olayı film sitesi ile kişiselleştirmeyip şöyle sorayım, herhangi bir kategoride vbulletin daha kaliteli içeriğe sahip olsa bile seo yapılmadan wordpressden geride mi kalır ?
 
Son düzenleme:
Ben wordpressi tercih ederim.Her konuda hem kolaylık sağlıyor hem de seo uyumu çok iyi.Tek sorun sağlam bir hostunuz ve optimazsyon bilginiz yok ise devamlı zorluk çekersiniz.
 
Film Hakkında paylaştığın bilgileri videoların bulunduğu sayfaya eklemelisin diye düşünüyorum. Başlığa tıkladığımda açılan sayfada sadece videolar var.

Not: forum'mu blog'mu sorusuna al sana ikisi de demişsin resmen. Güzel olmuş tebrikler.
 
Düşük hitin sebebi iframe kullanımı olabilir mi?

Wordpress de benimle aynı şekilde içerik paylaşıp 3-5 ayda 1k hiti bulanlar var...
İframe derken yani vk videolarını sağ tık yapıp direk kaynağından alıyorum embed gibi yani sadece iframe kodunu ekliyorum siteme.
 
Son düzenleme:
Film Hakkında paylaştığın bilgileri videoların bulunduğu sayfaya eklemelisin diye düşünüyorum. Başlığa tıkladığımda açılan sayfada sadece videolar var.

Not: forum'mu blog'mu sorusuna al sana ikisi de demişsin resmen. Güzel olmuş tebrikler.

Başlığın içinde videoların hemen üstünde Film Hakkında diye bir sekme var o kısımda yazıyor bilgiler. Aslında çok görünmesini istemediğim için belirgin olmayan bir şekilde ekledim o sekmeyi. Kod yapısında önde geliyor o içerik. Websitede önce videolar görünüyor.
 
Ben gördüm ama Rıfkı görür mü bilemem. Sonuçta hit almak istediğin sayfada başlık ve videolar var. Film hakkında yazdığın bilgiler farklı bir yerde.
 
site adresi pm alabilirmiyim? vbulletin pek bilmediğimden uzun süredirde wordpress kullandığımdan wordpressden yana olur tercihim.
 
Mesele betik değil, betiğin ve site sahibinin SEO'yu nasıl yaptığı. En nihayetinde Wordpress ile de başarısız işler yapılabilir. vBulletin ile başarılı işler de. Piyasada Frontpage ile yaratılmış, üst sıralarda çıkan sayfalar var hala mesela. :)
 
Öncelikle vbulletin insanlar tarafından paylaşımlar ile geliştirilebilen bir sistem olduğu için çok fazla tercih edilmez. Sonuçta alıntı bilgilere de açık olan bir sistemdir. Ancak Wordpress sistemlerin tüm insiyatifi sizdedir. Bununla birlikte istediğiniz işlevi sitenize eklentiler yardımı ile de sağlayabilirsiniz.
 
Geri
Üst