• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Google Gibi Getir

SEOReq

Kayıtlı Kullanıcı
Google Gibi Getir Nedir? Google botlarının sitenizi nasıl taradığını, oluşturduğunu test etmek ve görebilmek için kullanılan bir araçtır. Bu araç yardımıyla Google ağlarına dahil olmayan siteler indekslenebilir. Googlebot’un siteye giriş yapmasında bir engel var mı, sayfa kaynaklarından JS,CSS,Görsel gibi yüklenme sorunu olabilecek dosyaları tespit edebilirsiniz.

Google Gibi Getir Ne İşe Yarar?

  • Tarama problemlerini görmek.
  • Googlebot gözüyle siteye girmek.
  • Sayfaların hızlı indekslenmesini sağlamak.
  • Sitede yapılan güncellemeler ile ilgili Google botlarını bilgilendirmek.
Google Gibi Getir Kullanımı
google-gibi-getir.jpg


Öncelikle sitemizde yer alan sayfa adresini ilk slaş olmadan giriş yapılır. Masaüstü veya Mobil sürümü getirmek için sağdaki panelden seçim yapın. Daha sonra Getir dediğinizde, sitenizin Google’a görünen kod yapılarını görebileceksiniz. Getir ve Oluştur butonunun amacı ise URL’i direk Google ağlarına dahil olması için göndermektir.Google Gibi Getir Hataları
Bulunamadı: Kaynak bulunamadı (404 veya 410 HTTP yanıt kodları). Bu hata, bir web tarayıcısını kullanarak sayfanıza eriştiğinizde HTTP 404 hata kodunu görebileceğinizi belirtir.
Yetkilendirilmedi: Googlebot’un sayfaya erişim yetkisi yok (örneğin, sayfa bir şifre gerektiriyorsa). Bu hata, bir web tarayıcısı kullanarak sayfanıza eriştiğinizde HTTP 403 hata kodunu görebileceğinizi belirtir.
DNS bulunamadı: Alan adı bulunamadığından Google kaynağı alamadı. Google’ın site sunucunuzu bulabilmesi için alan adınızı doğru yazdığınızdan (örneğin, www.bertanuzun.com) emin olun.
Engellendi: Kaynağın ana makinesi Googlebot’a erişimi bir robots.txt dosyası kullanarak engelliyor. Engellenen kaynaklar Google’ın sayfayı anlamasını ve sayfanın belirli sorgulardaki sıralamasını etkileyebilir. Engellenen kaynakların, Google’ın sayfayı anlamasında kaynağın önemine ilişkin tahmini değer olan bir Önem Düzeyi vardır: Düşük Eksik kaynağın sayfayı oluşturmada fazla bir etkisi yoktur. Orta Eksik kaynağın sayfayı oluşturmada bir miktar etkisi vardır. Getirilen sayfayı inceleyerek gerçek sayfaya göre eksikliklerin veya farklılıkların Google’ın sayfayı anlamasını etkileyecek düzeyde olup olmadığını belirleyin. Yüksek Eksik kaynak, sayfanın oluşturulmasını önemli ölçüde etkiler ve büyük olasılıkla Google’ın sayfanızı dizine ekleme şeklini değiştirir. — (Çift kısa çizgi) Hata, engellenen bir kaynakla ilgili değildir. Robots.txt dosyanızı güncelleyerek bu hatayı düzeltebilirsiniz.
Erişilemeyen robots.txt dosyası: Googlebot kaynağın ana makinesinin robots.txt dosyasına erişemiyor. Bu durumda, Google o ana makineden hiçbir kaynağı yüklemez. Bu sorunu çözmek için robots.txt dosyalarının nasıl oluşturulduğu ve test edildiği konusunda hazırlanmış Yardım Merkezi makalelerimizi okuyun.
Erişilemiyor: Kaynağın ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü veya ana makine isteği reddetti. Sunucunuzun açık ve çalışır durumda olduğundan emin olun.
Geçici olarak erişilemiyor: 1) Google Gibi Getir, sunucunun yanıt vermesi çok uzun sürdüğü için şu anda URL’nizi getiremiyor. VEYA 2) Google Gibi Getir, sunucuya farklı URL’ler için arka arkaya çok sayıda istekte bulunulduğundan getirme işleminizi iptal etti. URL’nin Google’ın tamamı için erişilemez olmadığını unutmayın. Yalnızca Google Gibi Getir simülasyon aracı erişememektedir.

https://bertanuzun.com/google-gibi-getir/
 
Geri
Üst