• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Google Algoritma Değişikliklerini Takip Edebileceğiniz Araçlar

ReddApple

Kayıtlı Kullanıcı
Burada yer alan araçlar belki binlerce anahtar kelimeyi kontrol ederek Panda veya Penguin güncellemelerinin başlayıp başlamadığını diğer kullanıcılar konuşmaya başlamadan önce göstermektedir.

Mozcast – Google algoritma değişikliklerini günlük olarak takip etmektedir. Delta10 ve Delta100 adı verilen özel bir yöntem kullanmaktadırlar. Bu yöntemler sayesinde 1000 anahtar kelime için en iyi 10 sonucu sürekli izlemektedirler ve bunları günlük olarak karşılaştırmaktadırlar. Sonuçlar bir tür sıcaklık değerinde takip edenlere sunulmaktadır. Hava durumunun fırtınalı olması Google algoritmasında önemli değişiklikler yapıldığını ve son 24 saat içerisinde büyük arama motoru sonuç değişikliğinin olduğunu göstermektedir.


SERPs Volatility Index – Binlerce sitenin günlük olarak dizinlenme durumunu kontrol etmektedir. Bu sayede Google ve Yahoo dizininde gerçekleşen dalgalanmaları görebilirsiniz. Bu araç 30 ve 90 günlük dalgalanmaları size göstererek ortalama değerleri sunmaktadır. SEO uzmanları Google’da yaşanan ani dizin değişkenliklerini kontrol etmeyi oldukça sevmektedirler.


Algoroo – Bu araç belirlenen binlerce anahtar kelimenin sıralamasında gerçekleşen karışıklıkları takip ederek Google algoritma değişikliklerini zeki bir biçimde izlemektedir. Kutucuklar kırmızı olduğu zaman değerlerin yüksek olduğu ve Google algoritma değişikliklerinin yolda olduğu, bununla birlikte arama motoru sıralamasının en iyi anahtar kelimelerin büyük bir bölümünde değiştiği anlamına gelir.


Bunlara ek olarak sadece Amerika için sonuçlar sunan SerpMetrics aracını da es geçmeyelim.

Kaynak: Blog Dünyası
 
Geri
Üst