• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Geriye düşen siteyi tekrar canlandırmak

onkos

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1,5 -2 sene gibi once bir domain aldım ve 10-11 ay kopy içerik yapmadan siteyi güncel tuttum. 4-5 ay sonunda site 2 3 sn sonra indexlenmeye başladıktan sonra ufak bir seo çalışması yaptırdım. Acemilik işte para verdim aslında boş yere. 7-8 nci ayların ortasında da webmaster sitelerindeki backlink paket çalışmalarından alarak kelime bazında yükselttim. İstediğim zorlu kelime de 10-13 ncü sıralara oturdum. Bu sıralama 4-5 ay hiç düşmedi. Daha sonra sitem hacklenmeye başladı her hafta. Dosya atmışlar vs. Hosting sağlayıcım dosyaları temizledim artık bişey olmaz demesine rağmen sürekli hackleniyordu. Hack olayı artınca sitem istediğim kelime de gerileme başladı ve ilk 500 de bile çıkmadı. Doğal olarak sinirlenince hosting firmasını değiştirip sıfırdan siteyi kurdum. Onca emeği makaleleri yedek almadığımdan sıfırdan tekrar yazmaya çizmeye başladım 2-3 ay gibi bir süre geçti. Şu istediğim kelime de ilk 500 de bile değilim . Tekrar kelime olayında eski performansı nasıl yakalarım. Vede şu yapılan backlink paketlerini öneriyormusunuz ? konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim

hocam üzüldüm başına gelenlere. https://archive.org/web/ adresinden sitenin eski versiyonunu bulup tüm içeriği indirerek eski haliyle yeniden upload etmeyi denedin mi ? Ayrıca gelen anti-seo linkleri varsa bunları reddettin mi ?
Bunlardan ziyade başarılı olduğun dönemdeki gibi içeriklerini aynı kalite ile yazdın mı ?

Bana kalırsa, yavaş yavaş günde bir iki günde bir özgün forum tanıtımı al ve eğer bütçen var ise hafta bir iki de benzeri sitelerden tanıtım yazısı al. Uzun dönemli bir plan oluştur ve bu backlink olayını bu zamana güzelce yay. Backlink çeşitliliğine de önem ver (video, dosya backlink vs.) Tabi, bu arada siteni de güncel tut. Eninde sonunda göreceksin ki kelimen zamanla yukarılara tırmanacaktır.

Bu arada şahsen backlink paketlerinden ben hiç yarar görmedim, aksine zarar gördüm.

Geri