• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Firma yetkilileri, sunucu sahipleri, bayilik hesabı olanlar

AlfaOis

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, şuan yönettiğim baktığım 100+ site mevcut, tüm işleriyle ilgileniyorum. Şahsi sitelerim için kullandığım xxx firması ile bir sorun yaşamaktayım ve artık bu beni fazlasıyla yormaya başladı. Lütfen sunucu yönetimi hakkında bilgi sahibi olanlar ve hosting firmalarında çalışan arkadaşlar yada konuya dair bilgisi olan kişiler cevapsız bırakmasın.

Geçtiğimiz hafta yandex ve wmtools panelinde uyarılar gördüm, ki uyarılar gelmese de yaptığımız analizler sonucunda birşeylerin ters gittiğini anlamıştım. (Arama sorgularına gelen cevapların sitenin içinde alakasız konulara denk gelmesi vs.) Neyse ilgili firmada yetkililere ulaştım, wmtools'da vs gelen uyarı botların siteye erişemediği uyarısıydı, şimdi şöyle ki bu firma yetkilisi botların yeni ipler vs olduğu için engellendiğini söylüyor, fakat ben inanmıyorum, 4 farklı hosting firmasında ki bunlar öncü firmalar bayilik hesapları mevcut hiçbirinde böyle bir sorun yokken bu xxx firmasında sorunun gerçekleşmesi ve bunun sonucunda henüz gelişmekte bir sitenin önüne engel koyulmuş olması canımı sıkmakta.

İlgili şahıs sorunu şu şekilde dile getiriyor, şu kadar sürede şu kadar istek sayısı vardır bundan daha fazlası olması durumunda saldırı olarak algılanmakta ve ipler engel yemektedir, bu google botlarının ipleride arada bu engele takılmakta. Bu botlara engel olayının kesin bir çözümü yok mu ? 1 haftayı geçik süredir robots.txt dosyasında ve wmtoolsda uyarılar mevcut.

Tavsiye ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ben birini yazayım netinternet. Google wm tools metrica faceten bir sürü arkadaşım site kapalı der. Giderim ticket atarım bizde kapalı değiller derler.

Üzgünüm sunucu alacak kadar networküm genişlemedi, firma öneremeyeceğim. Bu büyük firmaların bu tarz alavere yapmalarına ben de gıcık olmaya başladım. En uygun firmayı bulana kadar devam. Zaten hali hazırda üç beş firmada bayidir hostingtir var. Yakında sunucu almam gerekecek gibi.

Ben idealhosting de büyük sunucular tuttum, şu anda resellerını kullanıyorum memnunum.

@Süha Mete
@wincih

4 farklı yerde bayilik var onlarda bir sıkıntı yok, açıkcası gelişmekte olan bir sitenin önüne böyle amatörce hataların çıkması canımı sıktı, yakın zamanda firmayı değiştireceğiz artık yapacak birşey yok.

en temizi tr hiçbir firma ile çalışmamak domain & hosting işinde yetkinliğe ulaşamadı hiçbirisi henüz.Reseller kullanıyorsanız 100+ site için en azından vps alıp denetimini siz sağlarsanız daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim

O firmanın güvenlik önlemleri çok hassas sanırım.
İHS Telekom'da VDSunucum var. Eğer bir sorunun olursa çözene kadar yakandan düşmezler.
Hizmetleri çok kaliteli ve fiyat bakımından çok uygun.
Kesinlikle tavsiye ederim.

@trooper @Kerem 100+ site hepsi 4 farklı sunucuda farklı sağlayıcılarda barınmakta, şahsi sitelerim farklı bir firmada, Kerem hocam bu firmanın mod_Security kural zincirlerinde bir sıkıtnı var son vardığım sonuç bu ve onlarda tam olarak yüklü miktar para verip aldığı yazılımın ayarlarından bihaberler. Güvenlik duvarını kapatmayı teklif etti fakat yapılan saldırılara bir engel kalmamış olacak, hitte bir düşük yok bu yüzden WMTools'da robots.txt hatası olmasına rağmen bir süre daha devam edeceğim akabinde artık farklı firmaya geçeceğiz.

Geri