• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Film siteme gelen ihtarname

Umut

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar
[email protected] adresinden aşağıda ki mail gelmiş ancak fake olup olmadığını anlayamıyorum bunu anlamanın bir yolu var mıdır?

Sn. İlgili / Yetkili,

Türkiye'de fikri mülkiyetin korunması ile ilgili ulusal mevzuat gereğince Film Yapımcıları, üzerinde hak sahibi bulundukları film tespitlerinin dijital iletim de dahil olmak üzere her türlü telli veya telsiz araçlarla satışı veya diğer biçimlerde umuma iletimine izin vermek veya yasaklamak hakkına sahiptir. ILS TURK TEKNOLOJİ İLETİŞİM SAN. TİC. A.Ş. (ILS TURK), film yapımcılarının yapımları üzerindeki ‘dijital ortamda umuma iletim hakkını’ korumak ve takip etmek üzere kurulmuş bir lisans şirketidir.

bimovie.net alan adlı internet sitesi ile ilgili olarak yaptığımız incelemelerde, sitede film yapımcılarının ve ILS TURK koruması altında bulunan, film yapımlarının veya fragmanlarının gerekli izinler almaksızın ve yasadışı bir şekilde (video, flv, mp4, mkv, mpeg, mpg,rar ve benzer formatlarda) kullanıldığı, streaming de dahil on-line olarak izlenebildiği, direkt olarak ya da link verme yolu (basit link, derin link, embed...) ile umuma iletildiği ve/veya download yolu ile çoğaltma imkanı verildiği ve başkalarının erişimine imkan sağlandığı belirlenmiştir.

Tüm bu sebeplerle, ilgili mevzuat hükümleri gereğince işbu e-mailimizin tarafınıza gönderilmesinden itibaren 3 ( üç ) gün içerisindemüvekkil ILS TURK koruması altında bulunan, Ek'te Excel olarak gönderilen ve aşağıda liste halinde belirtilen tüm film ve dizi yapımlarının, fragmanlarının, reklam afişlerinin ve/veya yapıma ait her türlü resim, videonun vs. içerikten çıkarılması, yapılan on-line yayınların durdurulması gerekliliğini ihtaren bildiririz.

Ekte, örnek olarak ihlali belirlenen bir ekran görüntüsü bulunmaktadır. Ancak, bu ihlal, sadece ekran görüntüsünde belirtilen film yapımları ile sınırlı olmadığından ILS TURK koruması altında bulunan ve aşağıda liste halinde belirtilen tüm repertuarın tarafınızca araştırılıp bulunarak yukarıda da belirtildiği üzere içerikten çıkarılması gerekmektedir.

Aksi takdirde hakkınızda CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA suç duyurusunda bulunulacağını, Savcılık ve Emniyet Güçlerinin birleşimi ile sitenin yetkilisinin kimlik ve adres tespitinin yapılacağını, yakalama (baskın), el koyma (bilgisayarlar, harici hard diskler..) ve tutuklama gerçekleştirileceğini, hakkınızda şahsi ceza davası açılacağını, tarafınızca yapılan eylemlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK) md. 70’e göre Bağlantılı Haklara ******* SUÇ’unu oluşturduğunu ve beş yıla kadar hapis cezası ile yaptırıma bağlandığını; ILS TURK'ün maddi, manevi zararlarının telafisi ile birlikte FSEK md 68’e göre eğer telif hakkı ihlalinde bulunan kişi ile bir lisans sözleşmesi yapılsaydı, belirlenecek telif ücretinin 3 katının tazminat olarak ödenmesine, FSEK md.70/f.3’e göre tarafınızca elde edilen haksız kârın ILS TURK’e iadesine yönelik tazminat davası açılacağını, yargılama masraflarının ve avukatlık ücretlerinin tarafınıza yükletileceğini, FSEK Ek 4. maddeye göre sitenizin derhal erişime engelleneceğini ulusal ve uluslar arası mevzuattan kaynaklanan tüm başvuru ve şikayet haklarının kullanılacağını, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasının ilgili maddeleri gereğince ihtaren bildiririz.(25/12/2014)

Gerçek hak sahibi olduğumuz hususunda güven oluşturmak amacı ile daha önce müvekkil şirket tarafından başvurusu yapılmış, İstanbul 25. Sulh Ceza Mahkemesince sitelerin erişime engellenmesine dair verilen kararı aşağıda gönderiyoruz.

Sayfa 1: http://n1304.hizliresim.com/18/t/mflty.jpg,
Sayfa 2: http://n1304.hizliresim.com/18/t/mflvc.jpg,
Sayfa 3: http://p1304.hizliresim.com/18/t/mflwh.jpg

Geçmiş olsun, dizimag'ın başına gelenlerin benzeri bir durum oluşmuş, ihtarlara uymanızı tavsiye ederim. Esasında bundan sonra ekleyeceğiniz bir çok filmin telif haklarından dolayı böyle tatsız mevzularla karşılaşma olasılığınızın yüksek olduğunu da belirtmek isterim. Bence siteyi kökten kapatın, başka işlere ve projelere yönelin.

Kaldır yetkililere gerekli bilgiyi ver, sonuca bak bakalım ama yine de dediğim gibi çok gelir böyle ihtarlar. Farklı bir projen varsa ona yoğunlaş. İstikrar zor senin dalında

Bana da buna benzer ihbarname daha önce 2 kere geldi. 2 tanesi yabancı filmler için(Warner Bros avukatından) 1 tanesi de yerli filmden(Hükümet Kadın). Kaldırılması istenen içerikleri kaldırdım ve hiç bir sorun olmadı ondan sonra. İçerikleri kaldırdıktan sonra geri bildirimde bulunun.

gelen tüm ihtarnamedeki filmleri kaldır tecrübeyle sabit maks 2-3 ay sonra tib'in indexini yersin yoksa :)

Benim film sitem varken 2 ay içinde 9 tane ihtar maili gelmişti. Hiç zorlama kaldır içeriği fragman bile koyma seni bulamasalar bile site TİB yer gerek yok.

Aynı firma ile zamanında çok iyi hit alan film sitem için muhattap olmuştum, normalde o ekleri göndermiyorlardı daha sonrasında telif hakkı koruyucuları olduğuna dair kanıt istediğimde mahkeme emirlerini göndermiştiler, resimlere baktımda 1-2 sene önce bana atılan resimlere çok benziyor, yine de firmanın aslı var, şikayete konu olan filmleri kaldırmanı tavsiye ederim.

Kaldırmayacağım demek mantıklı bir yaklaşım olmaz. Artık yabancı film şirketlerinin haklarını Türkiye'de Digiturk koruyor.
Bu ihbarname sana yapılıyorsa sonrasında bir çok yerli/yabancı film için bu uyarıyı alacaksın anlamına geliyor.

Geri