• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Facebook Sayfalarının Organik Erişimi Arttırma

Heisenberg

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba
facebook sayfalarının 1000lerce beğeneni olsa da bir süre sonra eklenen içeriğin çok az sayıda görüldüğü oluyor, mesela 2000 beğenili bir sayfam var her gün güncel içerik ekleniyor ama görülme oranı 50 60 civarı bu facebook sayfasının erişimini nasıl arttırabiliriz, sayfayı kapatıp açmak gibi bir yöntem duydum mesela etkili midir?

Benim bildiğim kadarı ile bir müddet linksiz paylaşım yapıp ara ara linkli paylaşım yapılmalıymış. Bu sayede artıyormuş görünme oranı.

Konu ile ilgili bir deneyimim yok ancak kanımca sayfayı da doğal tutmak lazım. Nasıl ki google otomatikleşmiş iş yapmayın, spam, spin vs yapmayın diyor, aynı şekilde facebook, twitter vb için de dikkat etmek lazım.

doğal tutuyorum aslında ama facebook sayfalarına oluyormuş böyle, başka bir forumda gördüm bi kaç yöntemi varmış erimiş %100 artıyormuş falan ama nedir acaba o yöntemler

Merhaba
facebook sayfalarının 1000lerce beğeneni olsa da bir süre sonra eklenen içeriğin çok az sayıda görüldüğü oluyor, mesela 2000 beğenili bir sayfam var her gün güncel içerik ekleniyor ama görülme oranı 50 60 civarı bu facebook sayfasının erişimini nasıl arttırabiliriz, sayfayı kapatıp açmak gibi bir yöntem duydum mesela etkili midir?
Facebook kullanıcıları günün belirli saatlerinde, haftanın belirli günlerinde diğer günlere daha aktif olurlar.
Bu saat ve günlerde paylaşım yapmak görüldü seviyesini arttırırken, içeriğiniz özgün ve sayfanızla doğrudan alakalı olursa bültende görülür olursunuz.
Yani diyelim ki senin sayfanı beğenen insanlar aynı zamanda senin sayfanın kategorisi ile alakalı sayfalar beğenmişse, özgün bir içerik paylaş.
Çok farklı şeyler paylaş. İnsanlar beğendikçe facebook senin kategorindeki kişilerden daha farklı şeyler paylaştığınızı anlayacak ve + puan verecektir.
Dolayısıyla ziyaretçi geri dönüşüm oranı (beğenme,paylaşma,yorum atma) görüldü oranını arttırmakla kalmayacak sayfanıza yeni ziyaretçilerde kazandıracaktır.

Merhaba

1 - Çok uzun süre facebook sayfaları ile ilgilendim verebileceğim en iyi tavsiye link paylaşımlarına resimle desteklemen resmi facebook sayfana upload et altına linki koy işte detaylar daha fazlası için tarzında bu sayede biraz daha ilgi çekmiş olucaksın.

2- Bu en saçma olanı aslında bizlik bir şey değil facebookun yaptığı bir şey anlaman için şöyle bir şey söylim bazı insanlar yüzlerce sayfa beğenmiştir her sayfa günde 3 paylaşıma tısa 300 500 tane gönderi yapar facebook her paylaşanı gösterseydi herkese insanları çok boğmuş olacaktı bu yüzden facebook şöyle bir uyuglama yapıyor kişi daha önce senin sayfana yorum paymış tıklamış gönderini beğenmiş ise facebook diyorki bu adam bu sayfayla ilgieniyor o yüzden o kişi neredeyse sizin tüm gönderilerinizi görüyor ama hiç etkileşimi yok ise 5 10 gönderinizden 1 2 tanesini koyuyor onları ise şöyle seçiyor sayfanla etkileşimi olan insanlara bakıyor onların en çok ilgisini çekenleri seçip onlara gösteriyor çok karmaşık bir sistem kısaca anlatmak gerekirse bu yani bunun çözümüde var ama bizlik bir şey değil mesela bazı insanlar hiç bir gönderiyi beğenmez yorum atmaz açar bakar geçer bu insanlar içinde facebook şöyle bir olayı var sayfaya girip beğenin yanında ok var ona tıklayınca iki seçenek geliyor 1. bildirim al bunu işaretlerse her paylaştığında kişiye bildirim gider ikincisi ise ilgi alanlarımı ekle bu işte bizim aradğımız kişi eğer bunu ilgi alanına eklerse hiç bir beğeni yorum yapmasa bakmasa bile paylaştığı her şeyi görüyor ama gel gelelimki facebook kulancıların %95 i bunun varlığından bile habersiz facebook kendi paralı reklamlarını göstermek için böyle bir uygulamanın tam olarak tanıtmını yapmıyor.Biz facebook sayfamızda bi görsel çekip işte tüm haberlerimizden haberdar olmak için buna tıklayın die resim atmıştık.

yanıtı fazla uzatmak istemiyorum çok daha fazla maddeli bir konu açmaya karar verdim yakın zamanda paylaşıcam çok daha derine inerek facebook sayfanızı en iyi şekilde nasıl prim elde edeceğinizi anlatacağım

saolun hocam çok iyi öneriler deniyeceğim özellikle sitemin bir linkini paylaşıyordum o siteden resim otomatik çıkıyordu bide açıklama yazıyordum, sizin yöntemi denicem bi süre bakalım nasıl bir sonuç olacak

saolun hocam çok iyi öneriler deniyeceğim özellikle sitemin bir linkini paylaşıyordum o siteden resim otomatik çıkıyordu bide açıklama yazıyordum, sizin yöntemi denicem bi süre bakalım nasıl bir sonuç olacak

Yanlız hocam resim elinizden geldiğince ilgi çekici olarak hazırlayın zaten onun amacı o yani direk link paylaşmaktansa resim koyarak paylaşmak çok daha iyi olucaktır

Mesela TIKLA

Ben bu şekilde paylaştıktan sonra paranoyaya bağlayıp fake facebook hesapların hepsini ayrı tarayıcıda açıp yorumlarda polemik bile yaratıyodum :D (chrome, mozilla, explorer, safari vb.) yine hüsran yine hüsran :)

Maalesef Facebook güncellemeleri ile erişimler daha da düşecek. Facebook sayfa sahiplerini ücretli reklam vermeye zorluyor.

Merhaba, Facebook yönetimi bir zaman önce yayınladıkları videoda facebook erişimlerinin düşeceğini belirtmişti. Bunun sebebi bir çok sayfa sahibinin sürekli paylaşımlar yaparak, normal kullanıcıların arkadaşları arasında olan paylaşımlarının etkisiz kalmasından dolayı olduğunu belirtmişti. Bu yüzden sayfayı açıp kapamanın, resim paylaşmanın bir önemi yoktur. Yani iş tamamen ticarete dökülmüş durumdadır. Ya sayfanızı öne çıkararak ürününüzü / sayfanızı dilediğiniz gibi gösterirsiniz, yada Facebook altyapısının durumuna göre yetinirsiniz. Google adwords reklamlarına hız kattığı gibi Facebook da gelirini arttırma yoluna girmiş bulunuyor. Bu konuda çok fazla bildirim gönderildi fakat bu bir çare olmadı ne yazık ki. Facebook yönetimi görünürde paraya önem vermediklerini dile getirse de inanmadığımızı belirtiyoruz :) Ayrıca haber kaynağı algoritması ile alakalı bir durum güncellemesidir bu sadece. Bir çok sayfa sahibi rekabet içinde bir çok paylaşım sergilerken gerçekten de arkadaşlarımızın gönderileri çok çok aşşağıda kalmakta. Facebook bazı kitleleri sevindirirken bizim gibi bazı kitleleride üzdü tabi ki.

Abi o zaman biz napıyoruz fake hesaplar açıyoruz. Sayfayla uğraşacağıma fake hesaplarla uğraşırım. 4-5 tane Kimlik fotokopisi yeter. Zaten yasadışı bişey paylaşılmayacağı için sorun olmaz.

Öyle yapacağına 1 tane facebook kız profili aç bir de o kıza ait google+ hesabı oluştur ilk başta normal paylaşım yapıp sonra yavaştan reklamı gömmeye başlarsın google+ da zaten paylaşımın beğenildikçe googlenin de konuya bakış açısı farklılaşır buda sıralamaya etki eder :)

Öyle yapacağına 1 tane facebook kız profili aç bir de o kıza ait google+ hesabı oluştur ilk başta normal paylaşım yapıp sonra yavaştan reklamı gömmeye başlarsın google+ da zaten paylaşımın beğenildikçe googlenin de konuya bakış açısı farklılaşır buda sıralamaya etki eder :)
4-5 Ay önce 5 tanesi 5000lik 10 tane kız face hesabım vardı. Günlük 10 lirayı onlardan kaldırıyodum. Face uyandı işi kapattı hesapları.

Geri