• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Download alanı için hangi servisi kullanalım?

cryptosam

Kayıtlı Kullanıcı
  • Amazon s3
  • Cdn77
  • Maxcdn
  • Başlangıçta kendi sunucumuzdan yayın olsun
Bu 4lü arasında kaldım. Amacımız en profesyonel hizmeti sunmak. Sebebi ile hangisini seçmeliyiz belirtebilirseniz fazla talep olanı aktif edelim.

http://dosyalar.seocry.com subdomaini üstünden yayın yapacak ve üst menüde dosyalar alanından yapılacak indirmeler buradan sunuculacak. Önerileri alalım :)
 
Amazon oldukça güzel ve kalitelidir, ancak, request ve herşeyi fatura ettikleri için oldukça bütçeli bir çözüm olacaktır.

Şahsi fikrim, cloud hosting hizmeti ile, kendi senkron mimarinizi oluşturmanız diyebilirim. Hem daha stabil hem daha ekonomik olacaktır.
Örnek; digitalocean, linode gibi.
 
Kendim bir altyapı kurdum SSD diskli 32 gb ramlı 8 cpu bir sunucu 1 gbit hattı var. İnceledim CDN lere 1 tb için 60-70 dolar verene kadar sunucuya disk taktırmak daha mantıklı geldi :)
 
Kendim bir altyapı kurdum SSD diskli 32 gb ramlı 8 cpu bir sunucu 1 gbit hattı var. İnceledim CDN lere 1 tb için 60-70 dolar verene kadar sunucuya disk taktırmak daha mantıklı geldi :)

En guzelini yapmissin :)
Yinede su servisi incelemeni tavsiye ederim : Copy.com

15Gb ucretsiz, ref linkle 25Gb a kadar cikabiliyorsun, 250Gb alan icin 10$/month istiyorlar.
 
İşte 3. parti servisler cdn hariç en ufak sıkıntıda, aşırı trafik kullanımında hesabı kapattığı anda sil baştan oluşturmak gerekli. En temizi kendi sunucum dedim ve koca sunucu zaten boşta ssd diskli alanda açtık ve kullanıyoruz şu an :D

Şu anki dosyalar orada, ileride inş daha sık eklenecek.
 
Bu servisler (ciddi olanlardan bahsediyorum ) asiri kullanimdan dolayi hesabini kapatip dosyalarini silemezler (ancak mahkeme karari yada serverlara zarar veren bir yazilim varsa o zaman baska ) , ben oneri olsun, yukunuz hafiflesin diye soyledim, yinede bastada dedigim gibi en guzelini yapmissin ;)
 
Geri
Üst