• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Digital Ocean için hosting panel önerisi

byblues

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,
Ücretsiz hosting panel kullanan var mı ? ben şuanda zpanel kullanıyorum fakat pek memnun değilim.
Önerisi olan var mı ? Sistemi çok yormayan bir panel arıyorum.

zpanel fena değil deniyor

Uğraşırım dersen webmin+virtualmin optimize edildiğinde iyiidr.

Bu başlık iyi oldu bakalım neler önerilecek. :) Tavsiye eden arkadaşlar bir de kurulum&kullanım kılavuzu paylaşsa mis gibi olur. Sağlam arşiv yapmış olurduk hani.

Tam olarak ne yapacağına bağlı bir hosting firması gibi çalışamazsın fakat yine de hosting müşterileri alıp ihtiyaçları karşılayabilirsin, VestaCP hepsini denedim 5 aydır VestaCP deyim tavsiye ederim...

5 $lık sunucuda 4 site barındırıyorum şuanda zpanelde. Hitler arttıkça ne olacak bilmiyorum. webuzoyu inceleyeyim.

5 $lık sunucuda 4 site barındırıyorum şuanda zpanelde. Hitler arttıkça ne olacak bilmiyorum. webuzoyu inceleyeyim.

Zpanel'i geliştiren ekip, artık bu panel için çalışmayı bıraktılar. Şimdi Sentora için çalışıyorlar.

Webuzo'nun ücretli versiyonu da bulunduğundan dolayı, daha güvenilir bir panel. Yani tamamen bedava olan sistemler, bir süre sonra kapatılabilir. Ancak gelir getiren sistemler açık kalmaya devam eder. Benim görüşüm budur.

ram tüketimleri ve cpu kullanımları ne oluyor bu panellerin? her birini test etmek lazım esasında.

ram tüketimleri ve cpu kullanımları ne oluyor bu panellerin? her birini test etmek lazım esasında.

Webuzo için anlık kaynak tüketimi örneği;

DpTWJTv.png

Yukarıdaki tablo, yüksüz sayılabilecek bir sistemin görüntüsüdür. Kaynak tüketimi oldukça iyi bir panel. Ayrıca belirtmek gerekirse, bu panel Centos + Apache üzerindedir. Görüldüğü üzere, panelin bellek ve işlemci tüketimi gayet iyi.

Bu arada, Digital Ocean'de

Intel® Xeon® Processor E5-2630L v2 (15M Cache, 2.40 GHz) işlemci mevcut.

Son düzenleme:
Geri