• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Detaylarıyla Kapsamlı ve Güçlü Seo Çalışmaları

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

• Çok İyi.

Oy: 12 29.3%
  • Devamı Olmalı.

Oy: 25 61.0%
  • Eksik Buldum.

Oy: 2 4.9%
  • Fena Değil.

Oy: 2 4.9%
  • Çok Kötü

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    41

EmeNaTioNaL

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,

Öncelikle domainimizi kayıt ettikten sonra gerekli kurulumları yapıyoruz. Wordpress kurulumu ise bazı eklentileri hemen önerelim. Benim kullandığım 3 eklenti var. Birincisi Wp-Optimize İkincisi All in Seo Pack ve son olarak Wp Super Cache eklentisidir. Eklentilerimizide başarıyla tamamladık. Sitemizi kasmayan esnek yapıda, mümkünse Html 5 ve Css 3 kodlaması 0 walid bir tema yaptırıyoruz veya buluyoruz ve kullanmaya başlıyoruz. Bunlar sadece teknik kısım yani yapılması gerekenler. Şimdi asıl konumuza dönelim..
Web sitemize ait sosyal medya hesaplarımızı açıyoruz ( Google+, facebook, twitter, pinterest, flckr vb. ) Sitemize ilk içeriğimizi giriyoruz. Ve ikinci içeriğimizi ilk girdiğimiz içeriğin saatine denk getiriyoruz. Tüm içeriklerimizi zamanlayarak sitemizde yayınlanmasını sağlıyoruz. ( 12:00, 16:00, 20:00, 13:00 gibi ) Açılan içerikleri sosyal medya hesaplarımızda özgün bir şekilde yayınlıyoruz Bu çizgide devam ederek 1 ay sonra index sayımız bir hayli artmış olacaktır.

Bu aşamada On Page yani site içi seo çalışmalarımız için, İçerik metinlerimizde anahtar kelimelerimizi link şeklinde çok fazla geçirmemeye özen gösteriyoruz örn; 5, 6 konuda bir farklı bir konuyu veya kategoriyi kaynak gösterebiliriz. İçeriklerimiz ne kadar zengin olursa bizim için o kadar iyi olacaktır. Bu sebeple içeriklerimizle alakalı resim ve video gibi kaynakları kullanmaya özen gösterebiliriz. Resimlerimizi de içeriklerimize göre optimize ederek google images için yatırım yapıyoruz. Anahtar kelimelerimize aşırıya kaçmadan bold özelliği kazandırarak Google'nin gözüne sokuyoruz. Belli bir süre zarfı sonucunda web sitemiz Google bünyesinde belli bir aşama kaydetmiş olacaktır. Bu durumda Off Page yani site dışı seo çalışmalarına başlamamız gerekmektedir.

Yeni açılan bir site için en azından 3 hafta güncel tutulduktan sonra site dışı seo çalışmalarına geçilmesi daha sağlıklı olacaktır. Çünkü sitenin kendi içerikleri ile site dışında yaptığımız çalışmalar dengeli ilerlemeli. Eğer fazla ileriye gidilecek bir çalışma yaparsak Google bi dur diyecektir. Örneğin ; r10 da 10 20 tl ye satılan titlesinde sıkı durun yakında uçacaksınız gibi benzer konulara dalmayın siteniz hakkaten uçacaktır doğru söylüyor hakkını yemeyelim şimdi :D

sosyalmedya_aglar.jpg
  • Link Ağı Nedir ?
  • En Etkili Link Ağı Nasıl Elde Edilir ?
Link Ağı : Web sitenizin içeriği ile alakalı oluşturacağınız belli başlı bazı blogları ve ücretli domainleri güçlendirerek ana siteye destek vermesi için kullanabileceğimiz rakiplerimiz için güçlü bir silahtır.
Örn; Bir film sitemiz var. Film sitesi ile ilgili 5 adet wordpress, 5 adet blogger, 5 adet tmblr hesabı açıyoruz.
Bu hesaplara ana siteymiş gibi özen göstererek güçlenmelerini sağlıyoruz. 1 veya 1 bucuk ay içerisinde elimizdeki hesaplarında index sayısı arttıkça artık Google'nin gözünde otorite yoluna girmiş olacaklar. Yavaş yavaş bu hesaplarımızdan aşırıya kaçmayacak şekilde link zincirimizi kuruyoruz. Hesaplarımızı öncelikle kendi aralarında besliyoruz. Ve altyapımz güçlendikçe dışarıdan bir kaynağa ihtiyacımız kalmıyor. Tanıtım yazılarımızı, link zincirlerimizi bu hesaplarımız üzerinden kendi gücümüzle kurmaya başlayabiliriz.

En Etkili Link Ağı Nasıl Elde Edilir ? : Elimizde altyapıyı oluşturan toplamda 15 adet web sitesi oldu. İçeriğimizle ilgili altyapımızda bulunan hesaplarımızı elimizden geldiği kadar güncel tutuyoruz. Elimizdeki bu altyapıya ana siteymiş gibi özen göstererek, ana sitemize nasıl içerik giriyorsak neler kullanıyorsak aynı titizlikle davranıyoruz. Ve belli bir süre sonra örn; 1 bucuk ay sonra bu hesapları kendi aralarında besliyoruz.

backlink.png
Yukarıda gördüğünüz gibi, altyapıda bulunan siteler kendi aralarında bir dayanışma kuruyorlar.
Ve sonucunda birbirlerini besleyerek kendilerini daha güçlü kılan hesaplar haline gelerek ana siteyi beslemeye başlıyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus abartmamaktır. Çöp site haline getirmemektir. Ücretli bir şekilde dışarıdan kaynak aldığınızı düşünün ve fazla paranız yok. O zaman demek ki hepsini bir günde kullanamayız. Bu hesapları kullanmak için kendimize bir öğrenci gibi çalışma programı oluşturmamız gerekmektedir. Bu şekilde link ağımızı sorunsuz ve profesyonel bir şekilde kuruyoruz.

Altyapımız bize nasıl olanaklar sağlayacak ?
  1. Tanıtım Yazılarımızı altyapımız bünyesinde alabiliriz.
  2. Aşırıya kaçmadan ana sitemize konu içlerinden anahtar kelimemizi kullanarak link sağlayabiliriz.
  3. Ana sitemizde yer alan resimlerimizide konu içlerinde kullanarak backlink elde edebiliriz.
  4. Paravan gözüyle bakmadığımız, değerli siteler artık bizim kontrolümüzde..
  5. Süresiz / Kalıcılık
  • Tanıtım Yazısı Nedir ? Google Dostu Tanıtım Yazısı Nasıl Oluşturulur ?
SEO+teknikleri,+tan%C4%B1t%C4%B1m+yaz%C4%B1lar%C4%B1,+tan%C4%B1t%C4%B1m+yaz%C4%B1s%C4%B1+yaz%C4%B1m%C4%B1.jpg

Tanıtım yazısı konusunu bir çok arkadaşımız eksik veya kulaktan dolma bilgilerle hazırlıyor. Google ise yapay ve organik çalışmalara artık daha fazla dikkat ediyor. Bu sebeple tantım yazılarımızın normal bir kullanıcı tarafından hazırlanmış gibi göstermemiz Google içinde bize artı bir puan olacaktır.Kullanıcı gözüyle bakarak tanıtım yazılarımızı hazırlayabiliriz. Tanıtım yazısı hazırlarken siteyi açıklayıcı bir şekilde uzun bir şekilde anlatarak resim ve video kaynaklarından da yararlanarak tanıtmamız bizim için bir artıdır. Metin içerisinden 1 adet link alabiliriz ( yazının uzunluğuna oranla link dengesini sağlamak gerekir. ) Yazı sonuna da Kaynak : kategori linkimizi veya konu linkini yerleştirebiliriz. Yazı içerisinde anahtar kelimelerimize bold özelliği ile belirtip bırakmak mantıklı olacaktır. Daha sonra kendi sosyal medya hesaplarımızda tanıtım yazısını aldığımız sayfayı paylaşarak o sayfanın daha değerli olmasını da sağlayabilir ve daha iyi bir verim alabiliriz.

Tanıtım yazılarımızda veya altyapımızda bulunan sitelerde alacağımız link dengesini çok iyi kurgulamamız gerekiyor. Link Dağılımımız : %80 index %20 alt kategoriler ise burada bir sorun var demektir. Tüm çalışmalarımızı doğal bir şekilde yapmamız gerekiyor yoksa google pandayı yollar hitini alır söyliyim. Bununda tek yolu link ağımızı dengede tutmaktan geçiyor. Tek bir noktaya yönelmek yerine çalışma hacmimizi arttırarak hem indexe hemde kategori ve konuya orantılı olarak çalışmalar sağlayabiliriz. Yeni bir sitede backlink çalışmalarının öncüsü index'tir. İndex çalışmaları Google'de otoritenizi arttırmanıza yardımcı olur. İndex hızınıza da büyük oranla etki sağlar.

Altyapımızdaki sitelerde link çalışması yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli konu nasıl link alacağımızdır. Eklediğimiz link bize en iyi verimi nasıl sağlar ? Footer veya header link yerine ana sayfada değişmeyen bir metin içerisinden anahtar kelimemize link vermemiz sadece index de o linkin kalması bize çok daha fazla yarar sağlayacaktır.
  • Anahtar Kelimelerimiz
  • Rakip Analizi
Anahtar Kelimelerimiz ; Anahtar kelimelerimizin eşlemelerini en çok hit alan yan kelimelerini http://www.semrush.com adresine girerek ücretsiz olarak belli ölçüde öğrenebiliriz. Daha detaylı bilgilendirme için ücretli üyelik almanız gerekir.

kelimeanalizi.md.jpg

Gördüğünüz gibi film izle kelimesi için bize hit getirebilecek farklı kelimeleri ve aranma hacimlerini gösteriyor. Bu şekilde tüm anahtar kelimelerimiz için yan kelimeler elde ederek hitimizin daha fazla olmasını sağlayabiliriz. Ayrıca Arama Motorlarında sitemizin daha çok ön planda olmasına olanak sağlayacaktır.

rakipsiteanalizi.jpg

Rakip Analizi : Rakip analizimizi sektörümüzü seçtiğimiz an yapmamız gerekmektedir. Sektörümüz hakkında bilgi sahibi olmamız her daim bir avantaj olacaktır bizim adımıza. Bunun için anahtar kelimelerimizde gözümüze çarpan 1 2 web sitesinin altyapısını incelemek bize sektörümüzle ilgili artı sağlayacaktır. Şunu belirtelim öncelikle, rakip analizi yaparken rakip olarak gördüğümüz sitenin yaptıklarını çalmıyoruz. Burada ki amaç sadece ne yaptığını görüp ne yapmadığına dikkat ediyoruz ve kendi çalışmalarımızı ona göre planlıyoruz, şekillendiriyoruz. Örn; Cryptosam arkadaşımızın paylaştığı, ücretsiz ve oldukça iyi bir backlink analizi yapan http://openlinkprofiler.org/ adresini kullanarak rakip sitemizin nerelerden ne aldığına dair bilgileri belli ölçülerde öğrenebiliriz.

Backlinkanalizi.md.jpg

Tarih : 06.11.2014 Saat : 05:41 Alıntı değildir. Tecrübeyle sabittir.
Artık yatsam iyi olucak. Şuan çok inceleyemedim. Yanlış veya eksik bir yer varsa çekinmeden yüzüme vurabilirsiniz. Rağbete göre makalenin devamları olabilir. Anlamadığınız bir bölüm olursa sorularınızı konu altından belirtebilirsiniz yardımcı olmaya çalışırız.. Bu çalışmalar siteniz için etkili ve kritik önem taşıyan çalışmalardır. Abartıya kaçmanız veya yanlış kullanmanız durumunda siteniz için oluşabilecek sorunlardan ben veya seory.com'un sorumlu olacağını pek zannetmiyorum. Şu büyüteçli kız çok ilgimi çekti o yüzden koydum yanlış anlaşılmasın. Siteniz her zaman değerlidir bu sebeple ben burada 15 adetlik bir altyapıdan ve sosyal medya çalışmalarından bahsettim siz bunu 30 da yapabilirsiniz 40 da ama önemli olan nasıl kullandığınızdır. Konuda bahsettiğim gibi, bir öğrenci gibi haftanın her günü için bazı çalışmalar çıkarın ve gün, gün o çalışmaları farklı farklı uygulayın. Aşırıya kaçmayın.. İyi geceler hepinize. İyi çalışmalar.

Ellerine sağlık hocam yeni bir site kuruyorum internetteki bilgi kirliliği yüzünden ne yapıcağımı bilmiyordum ama artık sizin yönlendirmelerinize göre yapıcam seo işini.

Elinize sağlık. Devamının olmasını isterim...

Eline emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş.

Ellerine sağlık hocam yeni bir site kuruyorum internetteki bilgi kirliliği yüzünden ne yapıcağımı bilmiyordum ama artık sizin yönlendirmelerinize göre yapıcam seo işini.

Eyvallah arkadaşlar güle güle deneyimleyin. Devamı için yapılacak farklı yöntemleri müsait bir zamanımda yazmayı planlıyorum. İyi çalışmalar hepinize.

hocam wordpress için wp cache şartmı yani kurumsal site atiyorum trafigi 1 gb veya 2 gb altında kurmamız şartmıdır.birde wp optimize ne işe yarar açıklarsanız sevnirim tşkrler

Link ağı konusunda yüzlerce sitelik networkler bir güncelleme ile gümlüyor, bu patlamalara önlem olarak neler yapılabilir ?

Link ağı konusunda yüzlerce sitelik networkler bir güncelleme ile gümlüyor, bu patlamalara önlem olarak neler yapılabilir ?

Link ağı doğru şekilde zincirlendiği müddetçe hiç bir problem yaşanmaz. Bazı arkadaşlarımız link ağını farklı şekillerde algılıyor ve yanlış bir strateji izliyor. Bunun sonucunda ise Google'nin ilk güncellemesinde çok iyi bir gerileme yaşaması olağan birşey. Anlatımımı düzgün bir şekilde baştan sona atlamadan okursanız nelere değindiğimi ve nelere çok dikkat ettiğimi anlamış olursunuz. Güncelleme sonrası kötü bir duruma düşmemek için sitelerinize gösterdiğiniz özeni çalıştığınız altyapıyada gösterin. Aynı yazıyı 10 tane sitede paylaşıp tanıtım yazısı aldım demeyin mesela. Veya aynı yazıyı 10 sosyal medyada 10 forumda paylaşıp çalışma yaptım demeyin. Biraz daha genel düşünerek hareket edip her hesabı özgün bir şekilde kullanın o zaman çalışmalarınızın yararını görebilirsiniz. Bunlar sadece bir bölüm işlemler. SEO kendini sınırlamaz. Sürekli düşünerek kendimize ait çalışmalar keşfedebilirsiniz. Bu tip deneme yanılma yöntemleri her zaman sizin için artı bir puan olur. Tabi ki, deneme yanılma gibi yöntemlerimizi ana sitemize değil, öncelikle bir paravan sitesi oluşturup orada deniyoruz. İşe yarıyormu ? Yarıyorsa ana sitemizin çalışma planına ekleyebiliriz. Eksik bulunan bir bölüm varsa konudan bildirebilirsiniz.

hocam eline koluna sağlık,fayda saçmışsın etrafına.Yeni açtığım bir sitem var ve dediğin link ağını oluşturmak istiyorum ufak ufak.Fakat kafamda bu konuda bir kaç soru var,vaktin olur da cevaplarsan çok sevinirim...
Ana sitem bir kadın portal sitesi,haliyle bir çok kategoride içerik var,mesela açacağım paravan siteleri kategorileri besleyecek şekilde açsam nasıl olur? yani sağlık kategorime saglık . wordpress . com paravanı açıp,ana sitemdeki ilgili kategoriyi beslesem,arada da ana sayfaya besleme yapsam faydası mı olur? yoksa hiç buna bulaşma paravanı da aynı mantıkla aç normal besle mi dersin?
Açılan paravanlar ana site ismine yakın isimlerle mi kurulmalı? yoksa tamamen tam tersi mi olmalı? bunu şu yüzden soruyorum,amaç paravan olması,bu ismi içinde mi geçerli olmalı google gözünde doğal olmak adına? yoksa paravanların isim belirlemesinin hiç bir önemi yok mu?
Açacağım paravanlara da mı özgün içerik girmeliyim sürekli? ana siteden hiç alıntı olmamalı mı mesela? diyelim ki 40 paravan açtım,başlı başına ana siteye özgün içerik girmek işken 40'ına birden çok daha zor olacaktır,bunun pratik bir yöntemi var mı?
Kadın portalı işine ilk defa girdim,niche sitelerde tek anahtar kelimeye yükleniliyor,fakat geniş içerikli sitelerde haliyle anahtar kelime fazla oluyor,mesela hem ana kelime olan ''Kadın''a mı yüklenmek gerekiyor içeriklerde? yoksa sadece içerik konusu ne ise onun kendi anahtar kelimesine mi çalışılmalı? sence hangisi daha avantajlı? Niche mi? geniş içerik mi?
Başını ağrıttım sorularımla :) şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar...

Sevgili Merdoğan Arkadaşım; Yazına geç yanıt verdiğim için kusura bakma şu sıralar oldukça yoğundum. Gelelim soruna..

Bir web siten var ve geniş içeriği elinde tutmak istiyorsun. Burada anlatımından yola çıkarak şöyle bir çalışma takibi doğru olacaktır.
Öncelikle, açtığın paravan sitelerin kendi konunla alakalı olmasına özen göstermen daha doğru bir yatırım olur senin için.
Sonuçta bilgisayar satışı yapan bir firmanın sohbet sitesine bir katkısı olmaz değil mi ? Hemfikiriz bu konuda?
Eğer altyapını oluşturan siteler toplamında 40 adet ise her gün 40 tanesine içerik girmen gerekmiyor tabi ki, bu seni bıktırır ve çalışmanı zorlaştırır.
Her gün 5 tanesine özgün olmak kaydı ile içeriğini girersin, özgün olmasının sebebi Google farklı birşeyler alsın ve arka planda yaptığın çalışmaların daha destekli ilerlemesini sağlasın. 1 hafta, yani 7 gün içinde elimizdeki altyapıyı güncel tutmuş oluyoruz. Yazdığın yazıları sitelere zamanlayarak koyabilirsin kendi kendine eklesin.

• Ana Sayfa
  • Kategori
  • Yazı İçeriği

Burada dikkat edilmesi gereken eğer sitenin güçlü bir altyapıya sahip olmasını istiyorsak otoritemizi yükseltmemiz gerekiyor.
Otorite Ana Sayfadan başlar, girilen yazılar ana sayfada gözükür, ana sayfamız Google gözünde otoritesini sağlamış ise eklenen yazılar ona göre sıralama alır.
Kategori bazlı çalışmalar başlar devamında Ana Sayfayı takip eder. Yazı ve kategorilerimiz sosyal medya hesaplarımızda paylaşılarak desteklenir.
Altyapımız yerine oturdukça yazı içlerinden kategoriye kaynak, yazıya kaynak verilerek daha da iyi sonuçlar alınması sağlanabilir.
Altyapımız niteliğinde açacağım hesaplarda isim çok fazla derecede önemli değildir, önemli olan içeriktir.
Tabi ki sende çanta satışı olan bir site için pepeoyunuoyna gibi bir domain almazsın :)

Altyapımız ana sitenin tüm hallerini destekleyerek, besleyen güçlü bir silah niteliği taşır.
Yani altyapıyı sadece kategori için veya yazı için kullanmazsın. Tamamına etki edecek şekilde tasarlanır.
Ayrıca 40 tane site barındırıyorsan bu konuda, bir gün içinde girip 40 tanesine de içerik girmeyi deneme bile.
Dediğim gibi paran yok, hepsinden alamazsın. Param var diyorsan r10 da bir sürü paket var uğraşmaya gerek yok 15 TL :))
Sitenin içerik düzenine göre, otoritene bağlı kalarak abartmadan farklı farklı 2 3 siteyi kullanabilirsin.
Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, Tumblr, gibi güçlü hesapları güncel olarak kullanabilirsin,

Geri