• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Çok içerikli site için sayfa bazlı seo ?

ata350

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

Hepinizden çok özür dileyerek başlamak istiyorum, malesef site adı veremiyorum. Daha önce sütten ağzım yandı, uyanık rakip arkadaşlar diğer forumlardan aldığım taktiklerin aynısını uyguladılar ( birebir izledim kendilerini ).

Bir websitem var, hali hazırda oturmuş yaklaşık 5 yıllık bir site. Sitede yaklaşık 12-13 bin veri var ve verilerin hemen hemen %100 ü Google'da indexli durumda. Sormak istediğim soru, bu sayfaların yükselmesini nasıl sağlayabilirim ? Hepsi aslında başlı başına bir kelimeyle aranıyor.

Atıyorum "siyam kedileri - izmir bölgesi / 3. cadde" verisinin Google'da aranıp bulunma şekli direk "siyam kedileri". 13 bin sayfaya tek tek seo uygulamayamayacağıma göre ne yapmalıyım ? Sitenin kendisini geliştirmek bu konuda alt sayfalara da kesin destek verecek midir ?

Tabiki sihir beklemiyorum ama gelin tartışalım :) Keyifli günler

Konuyu uplamak istiyorum, zira halen bu konuda çalışıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Benim içeriği özgün olan, hiç backlink çalışması yapılmamış bir wordpress sitem var. Yorumu olan sayfaların aramalarda yükseldiğini gözlemledim.

Ziyaretçileri yorum yapmaya teşvik etmek işinize yarayabilir. Bunun için
  • Günlük 30-40+ hit alan sayfalarda yazının sonuna büyük font ile "xxx konusunda ne düşünüyorsunuz? yorum olarak bize gönderin" veya "xxx konusunda merak ettiklerinizi sorun cevaplayalım!" yazılabilir.
  • Yorum yapmak için kullanıcının isim ve e-posta bölümünü doldurması zorunlu olmamalı, URL kısmı kaldırılmalı. (Bazı ziyaretçiler anonim olarak yorum yapmak istiyor. URL kısmını doldurmak zorunlu olmasa bile rastgele dolduran oluyor. İnsanlar formu doldurmaya üşenip yorum yapmayabilir)
  • Mobil uyumluluk mobil aramalarda avantaj sağlıyor. Bunu gözardı etmemek lazım.
Önerilerim daha çok bloglar için ve yazılarla tek tek ilgilenmek gerekiyor maalesef. Ama hangi yazıdan ne kadar hit geleceği belli olmaz. Sizin site WP mi kullanıyor veya ne tür içerikler var bilmiyorum. Forum tenhalaştı umarım cevap verenler olur :)

Ben kendi taktiğime paylaşayım yer makalemde aynı şeyi yapıyorum ve eklediğim her konu ana kelimede 1. sayfada çıkıyor çıkmasının nedenide şu yazdığım makale öle 300 kelimelik falan değil uzun ve makalenin bir kısmı yazdıktan sonra birkaç gün bekliyorum sonra yine aynı oranla üstüne makaleyi devam ettiriyorum yani demek istediğim bir makale yazarsınız kaydedersiniz birdaha da yüzüne bakmazsanız belki ilk etapda üst sıralara çıkar ama sonrasında düşer gider

Siz anasayfa urlsine forum tanıtımı, blog backlink, web 2.0 profil, pdf vs her türden link kasın zamanla domain otoritesi artar konular yükselir hocam

Her konuya tek tek çalışma yapılması imkansız değil ama bi o kadar da zor. Size tavsiyem şu olabilir, popüler forumlarda sosyal medya sitelerinde misal "Siyam Kedim var nasıl besleyebilirim ? " diye açılan bir konuya Siyam kedileri konunuzun bir kısmını alıntılayıp link bırakabilirsiniz. Bu kısa vadede bir dönüş sağlamayabilir ama uzun vadede eminim güzel dönütler verecektir. Tabi ki bunu spam yapmadan ve gerçekten fayda sağlayacak konularınız için uygulayabilirsiniz.

- Takipteyim güzel yöntemlerle beyin fırtınası yapılabilir.

Geri