• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Co-Citation Taktiği

Tyler

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba beyler, Çok karizma ismi olan forumumuzda bir paylaşımda ben yapayım istiyorum. Bu paylaşımımda Co-Citation taktiği hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Bunu SEO işinin inceliklerini araştıran kişiler zaten bilirler. Ama yinede bahsetmekte fayda var diye düşünüyorum.

Öncelikle hepimiz haber sitelerinden ve bu tarz sitelerden footer backlink yerine tanıtım yazıları alıyoruz. Bu da bizi doğal bir şekilde sitemize backlink kazandırıyor. Çoğu kişi tanıtım yazıları alırken link inşaası konusunda çok yanlışlıklar yapıyor. Mesela "Halı Yıkama" hakkında makale yazdırıp, bu makalede kendine tavsiye şeklinde link çıkıyor. Ancak makale yapılarını incelediğimde hep aynı tarz yazılıyor. Yani doğal olarak düşündüğümüzde makalenin "Halı Yıkama" yı tanıtmak yerine, inceleme yazısı şeklinde makaleler yazadırmak daha mantıklı olacaktır. Yani makalelerde siz kendinizi değil, makalenin yayınlandığı sitenin yazarının sizi tanıtması lazım. Bu doğrultuda yazılmalıdır. Şimdi gelelim Co-Citation olayına. Çok basit bir yöntemdir aslında. Tanıtım makalesinde kendinize link verirken, sektörünüzde ilk sıralarda olan sitelerede makale içinde link vermektir. Örnek bir makale;
co-citation-ornek-1024x596.jpg

Yani makalelerde kendi linkimiz dışında, otoriter sitelerinde linkini tanıtım yazısında paylaşarak, Google'a daha doğal gözükecek ve bu sayedede Google bizi otoriter sitelerle aynı kefeye koyacak ve sıralamalarda yükselmeniz çok daha hızlı olacaktır.

Ben bu taktiği uzun süredir uyguluyorum ve gerçekten çok büyük katkısını gözlemleyebiliyorum.

Sürç-i lisan ettiysek affola.

Yazınız faydalı olmuş gerçekten. Bütün tanıtımlarda değil ancak, bazı tanıtımlarda bunu uygulamak mantıklı. Unutmamalı doğal(görünen) olan işe yarar.

Paylaşım güzel ama ya sizin içeriğinizi çaldılar yada siz çaldınız çünkü seo amk buna benzer bir icerik okudum diye hatırlıyorumResimi orada da görmüştüm

Paylaşım güzel ama ya sizin içeriğinizi çaldılar yada siz çaldınız çünkü seo amk buna benzer bir icerik okudum diye hatırlıyorumResimi orada da görmüştüm

Resmi Atamyrat arkadaşımın sitesi Seomoys'tan aldım. Ama yazı özgündür. Bu şekilde resim oluşturacak zamanım yoktu o da çok iyi açıklamıştı onun linkini kullanaraktan buraya koydum :)

Küçük bir sır da ben vereyim. Bu taktik son 2 yıldır ciddi olarak işe yarıyor. Ama sizin bir sayfanız var ve siz sitenizin dışında 2 siteye link vereceksiniz diyelim. Gidip Google'a, wikipedia'ya yada dünya otoritesi bir web sitesine link verirseniz organik durmaz. Aklınızda olsun. Link verdiğiniz siteler Türkiye'de otorite sahibi olması fazlasıyla organik duracak ve çok işe yarayacaktır inşallah.

Fakat Tanıtım yazılarında kabul gören ve benim sitemde de izin verdiğim 3 link çıkışıdır. Ayrıca tek site için link verilmesini kabul ediyorum. Yani bu kadar link çıkışı ve 2 ayrı siteye link verilmesini tanıtım yazınızın yayınlanacağı siteye göre değişiklik gösterebilir.

Fakat Tanıtım yazılarında kabul gören ve benim sitemde de izin verdiğim 3 link çıkışıdır. Ayrıca tek site için link verilmesini kabul ediyorum. Yani bu kadar link çıkışı ve 2 ayrı siteye link verilmesini tanıtım yazınızın yayınlanacağı siteye göre değişiklik gösterebilir.

Ben herhangi bir sektörü tanıtacak olsam. Wikipedia mantığı ile düşünürüm. Kaynak olacak otoriter sitelerden linkler veririm. Link çıkışı adı altında tabir ettiğimiz olay aslında benim için hikaye. Çünkü bir siteyi tanıtmaktansa, sektörü tanıtan makaleler daha doğal ve daha sempatik görünecektir.

Geri