• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

CDN vs Cloudflare

Cloudflare'de yavaşlık söz konusu olabilirler diyorlar ve bazen bot koruma engeli ile karşılaşabiliyorsun.

Yeni açılacak bir site.
 
Cloudflare ücretsiz sürümde 1000 civarı site ile aynı ipde olursunuz. 20 dolarlık pro sürümde tek sizin siteler olur. Saldırı alma durumunuz varsa ve sunucunuzda firewall yoksa direk cloudflare, büyük trafik beklentiniz var ise de direk cdn derim. Cdn olarka maxcdn veya cdn77 önerebilirim. Şu an seocry mesela cdn.seocry.com' da cdn77 kullanıyor. İplerde cloudflare ile ana sitede korumada. Arkaplanda sunucu tabanlıda firewall devrede.
 
Aslında saldırı alma durumu yok çünkü site yok henüz ortada, şuanda araştırma içerisindeyim projeye başlamadan önce. Bu neden ile projeye başlamadan önce tüm bilmem gerekenleri not alıyorum o notlar doğrultusunda kod yapısı ve seo yapacağım. cloudflare güzel ücretsiz sürümü değildi pro sürümüde alabiliriz fakat önemli olan page speed etki eder mi? google botları açısından nasıl görülecek. İleride bir sıkıntı olur mu?

En önemli etken seo'ya etkisi hangisinin daha fazla olacağıdır. cloadflare'de şu özellik güzel sunucu offline oldugunda bile yayın yapması(sabit sayfalar).

http://www.dnsmadeeasy.com hizmetide almayı düşünüyorum aslında şu anda durum karmaşık :) tam olarak ne yapmam gerekiyor seo açısından?
 
Son düzenleme:
Geri
Üst