• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Bu Uzantılarla Para Kazanılırmı.

bytulu

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba

Arkadaslar ingilizce olarak faydasını goren arkadasım cok oldu yalnız turkce olarak nasıl olur bilmiyorum ve danısmak ıstedım.Seo konusunda keyword olarak ucuk domainler elde etmek mumkun.

.pics .life .auido .dijital .cash .social .moda .wiki .menu .today .toys .technology .photography .tips .photos .farm

uzantıların bir kısmı bunlar yaklasık 50 kadar proje var kafam'da ve hepsiyle cok uyumlu projeler adsens ile denesem guzel olucakda sımdı tane uzantı al kur projelerı aktıf derken zaman ve maddiyat cok tutucak fıkırlerınızı beklıyorum ihs 'den bakdım godaddy de de uzantılar mevcut.Dusuncelerınız cok onemlı ona gore projelere giricem kafasına yatan olursa projelerden verebılırım.
 

Hocam bu tür domainler benimde hoşuma gidiyor adsense ve hiç bir seo bakımından fark edeceğini sanmıyorum yani google ile hiç bir problem yaşayacağını düşünmüyorum ama .com yazmak adet olmuş bizim milletimizde ben bile her gün girdiğim bazı sitelere dalgınsam .com yazıyorum tek sorunun o olur yok ben sadece google üzerinden hit kasacağım diyorsan en ufak bir sıkıntı olacağını sanmıyorum aslında çok güzel domainler benim düşüncem bu tabi seo konusunda daha bilgili insanlar neder bilmiyorum :)
 
.moda .life türkçe bayan sitelerinde falan iş yapar. Diğerleri ile de google üzerinden iş yürür ama ismin markalaşması konusunda sıkıntı çıkar sanırım.
 
Gökhan ve Okursan arkadaşlara katılıyorum. Bu domain uzantıları ile markalaşma yolunda isen sana pek fazla getiri sağlamaz kanaatındayım..
 
Yorumlarınız için tesekkurler.Kb'mayın biraz gec donsu sagladım.Markalasma yolu beni biraz daraltıyo ben daha cok serbest tat arıyorum .moda . life .coffe 'onun için bu ay @javis 'in ornek lemiş oldugu gibi bir kac uzantı üzerine yogunlasıp öncelikle sektore belirlicem. Sonrasında .com , .net . ,org , (Örnk.) .tips bir isim belirleyip gecmişi ve keword 'u temiz 4 alan adı alıp 3 ünü .tips 'e yonlendiricem Şimdilik düsüncem bu ama seo konusunda diğer 3 domain biraz dusermı hangısını nasıl kasıp seo yaparım bilmiyorum acıkcası ii derinleştirince cıkılmaz bir hal alıyor seo konusunda 4 farklı site için + paravanlar makaleler derken karasızım düşünceleriniz neler bu gonderi uzerınden.
 
.pics uzantısıyla c/p resim sitesi yaptım günlük 1k lara kadar çıktı sadece içerikle herhangi bir seo çalışması vs yapılmadan alakasız .com olacağına keyword bir kelimede herhangi bir uzantıyla daha iyi sonuç alınabilir.
 
.pics uzantısıyla c/p resim sitesi yaptım günlük 1k lara kadar çıktı sadece içerikle herhangi bir seo çalışması vs yapılmadan alakasız .com olacağına keyword bir kelimede herhangi bir uzantıyla daha iyi sonuç alınabilir.
Neler yaptınız biraz daha bahsedebilir misiniz? Ne kadar sürede 1k hite geldi vs
 
herhangi bir seo çalışması yapılmadı botlarla günlük 10 üzerinde içerik çekildi bir ayın sonunda bu rakamlara çıktı
 
ZWqN0vy.jpg


hocam şu şekildeydi ama daha sonra sitede kesintiler vs oldu geliri azaldı
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
ingilizce veya türkçe kaliteli bir keyword yakalarsan kaçırma bence önemli olan içerik.
 
Bende biraz araştırdım ama aklıma gelenlerin çoğu daha önce başkalarının akıllarına gelmiş :) Geç kaldım yani. Yeni açılan uzantıları takip ediyorum bende. Biraz zaman alabilir ama ileride illaki iş yapacaktır ki örneği de yukarıda var zaten.
 
Geri
Üst