• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Bu Haysiyetsiz Buradaysa Çıksın Karşıma

eyupoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleykum arkadaşlar.Herkes bu internetten belli seviye de para yiyor.Kimimiz seo yaparak kimimiz site açarak.Ama hepimizi namusumuzla şerefimiz ile yapıyoruz bunu.Fakat bazı babası belli olmayan şahıslar,anti seoyu adamlık sanıp müşterilerin sitesine saldırıyor. Site takipcisatinal.com birinci sıraya çıkardığımdan beri çeşitli saldırılara uğradı.Ama o arkadaşa buradan uyarımı vereyim istediğin kadar saldırı yap zerre sorun değil.Benim seo çalışması yaptığım tüm sitelere istediğin yerden link ver,istediğini yap,anında googleye red yolluyoruz.O yüzden kendini de bizi de yorma.Çok delikanlı isen de karşıma çık...
Yönetimden de özür diliyorum.Gerçekten çok canımı sıkmaya başladılar.

Hocam seni anlıyorum benim bi sitemi sırf benim gibi bilgi arayanlar için açmıştım, emeğimin karşılığını alıp ilk sıradaydım sonra düştüm önemli değil,baktım anti seoya başlamışlar sanırım.Sonra türkçe içeriğe girdiğime pişman olacam sanırım.Alakasız yerlere link vermişler,allah bildiği gibi yapsın..

Öncelikle geçmiş olsun. Bu tür can sıkıcı durumlara karşı soğukkanlılığınızı korumanızı öneririm.

Google, anti seo yapanlara karşı, site sahiplerini korumaktadır.

Disavow Tool

Bu aracı kullanarak, sitenize istemediğiniz yerlerden verilen bağlantıları engelleyebiliyorsunuz. Bilmeyenlerin işine yarayacaktır.

Ayrıca, "Selam aleykum" şeklinde başladığınız yazınıza, "babası belli olmayan" şeklinde devam etmeniz, bence doğru değil. Öfkenizi anlıyorum fakat, bu şekilde bir konu açmanız, hem forum kalitesi bakımından olumsuzluk doğurur, hem de size bir faydası olmaz. Bunun yerine, karşılaştığınız sorunu düzgün bir üslup ile belirterek forum arkadaşlarımızdan yardım talebinde bulunmanız yerinde bir davranış olacaktır.

İyi forumlar.

Kusura bakmayın inanın sıkıldım artık.Kimseye karşı bu zamana kadar zerre bir pislik yapmışlığım,sitesini düşürme düşüncesine girmişliğim yoktur.Ben sonuçta bu yolla aileme bakıyorum.Ama elin oğlu bir iki aylık emeğim adice çalıyor.Rabbim yollarını hayr kılsın.Herkesten de özür dilerim uslüp yüzünden .

Aynı sıkıntı bizde de var. ama google a nasıl red yolladınız merak ediyorum. site kopyala yapıştır bizim aynısını kullanıyor. anketimizi bile almış sitesine gömmüş. ama bu işlerde yeni olduğumdan ne yapacağımı bilmiyorum.

Bana da tek makaleye 5000+ link kasmışlar. Yaklaşık 152 tane domain reddettim. Bundan sonra da bu red etmeler devam edeceğe benziyor.

Dikkat ettim özel bir örümcek hit sayısını arttırmış. Güvenliğinizi üst seviyelere çıkarmanızı tavsiye ediyorum.

5000 linki nasıl alıyorlar ki?

xrummer vs gibi forum botları ile sürekli profil backlink kasarak göndermişler. Bu konuda yaklaşık 1 hafta kadar sıkıntı yaşadım ama sonra site kendini tekrar toparladı. Herhangi bir uyarı vs gelmeden disavow yaptım. Linklerin neredeyse %80'ini temizledim.

Bana da tek makaleye 5000+ link kasmışlar. Yaklaşık 152 tane domain reddettim. Bundan sonra da bu red etmeler devam edeceğe benziyor.

Dikkat ettim özel bir örümcek hit sayısını arttırmış. Güvenliğinizi üst seviyelere çıkarmanızı tavsiye ediyorum.

Temizleme işlemini nasıl yaptınız acaba?

Temizleme işlemini nasıl yaptınız acaba?
Disavow dosyası oluşturma. Bu şekilde reddoluyor. Ortalama %20 sini sildirir iseniz ama etki daha net oluyor.

#site sahibine şu maili attım. ..... Sonrasında link kaldırılmadı. Geri dönmedi.
domain: reddolacaksitenoktacom
#2.site bilmemne yaptım
domain:2. sitenoktacom

bu kalıpta yaparsınız.

Disavow dosyası oluşturma. Bu şekilde reddoluyor. Ortalama %20 sini sildirir iseniz ama etki daha net oluyor.

#site sahibine şu maili attım. ..... Sonrasında link kaldırılmadı. Geri dönmedi.
domain: reddolacaksitenoktacom
#2.site bilmemne yaptım
domain:2. sitenoktacom

bu kalıpta yaparsınız.

Yolun çok başındaki biri olarak, sanırım beni aştı biraz durum.
Kendi sitenizi de takip ediyorum, böyle bir konuda ayrıntılı yazı hazırlasanız ne güzel olur aslında yeni başlayanlar için.

eğer karşı kişi link vermeden haberlerimizi çalıyorsa. mesela bana denk geldi içerik çalınmış. ama kaynak göstermemiş. google onu kopya içerik olarak mı alıyor. yoksa biz şikayet mi etmeliyiz.

Ben önce dissawow u veriyorum sonra sitesini sandbox a atıyorum yapanın hep ben uğraştım birazda onlar uğraşsın. :) Eskiden bende işime bakarım diyordum da artık direk web in dibine gömüyorum. ben 1 uğraşıyorsam onlar 1000 uğraşsın bana ne.

Not: 1 haftada 5k link kasan kişinin acemi olduğunu düşünüyorum.

İşin zor hocam Trackback liste ekleme yapılmış kimbilir kaç k lık listeye gönderim yaptı hergün dünyalar kadar link çıkar karşınıza

Geri