• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Blogger PR9 Backlink alma

caneralcilioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar,
Google'ın blogger'ı satın almasından sonra blogger hesapları artık google hesapları üzerinden yönetilmeye başlandı. Ancak hâla blogger profili oluşturup kullanılabiliyor. Ve burada profil bilgileri içerisinde ki alanlardan link çıkışı yaparak backlink kazanılabiliyor. Şimdi nasıl yaptığımızdan bahsedelim,

1. İlk olarak blogger.com adresine google hesabımız ile giriş yapıyoruz.
2. Blogger profiline döndür diyoruz.
1.png

3. Yeni açılan sayfada Sınırlı bir Blogger profiline geçin diyoruz.
2.png

4. Görünen Ad kısmına Blogger profili için kullanacağımız ismi giriyoruz ve Blogger'a Devam Et diyoruz.
3.png

5. Yeniden blogger giriş sayfasına yönlendiriyor. Sağ üst kısımdan profilimize ve Blogger profiline tıklıyoruz.
4765ba.png

6. Sonrasında profili düzenle'ye tıklayarak Profil bilgilerinde ki Giriş kısmına linkimizi ekliyoruz. Burada blogger amcamızın da söylediği gibi 1200 karakterlik sınırımız var. Bu 1200 karakter bize çok çok yeterli bi alan.
5.png

Yöntemi bu gün öğrendim ve deneme amaçlı paravan siteleriminden birkaç tanesine link çıkışı yaptım. PR9 olduğu için backlink alırken dikkatli olmak gerekiyor. Deneyenlerden olumlu/olumsuz yorum ve görüşlerini bekliyorum. Şimdiden kolay gelsin..

Not : Yabancı bir forumdan alıntıdır.

EkranAlintisi.png

Müşterilerden kalma ve elimdeki kullanılmayan siteler için bir deneme yaptım ve nofollow şeklinde bi parametre göremedim. Ayrıca Chrome Nofollow eklentisi de aynı şekilde dofollow olarak algıladı. Eksik veya kaçırdığım bir yer olabilir Profilde ki giriş alanına <strong><a href="#">Yazı</a></strong> şeklinde ekleyip denermisiniz ?

Bu dediğiniz yöntem pr9 ile alakası yok. domain pr9 diye tüm sayfalar pr9 olmaz. her url farklı pr değeri taşır.

Geri