• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Bilişim Sözlüğümüz için Önerilerinizi Bekliyoruz

cagkansezgin

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar;

Bilişim sektöründe yeni bilgiler sunmak ve bu anlamda insanların fikir sahibi olabilmesi için hergün güncellediğimiz ve %100 el emeği içeriklerimiz ile desteklediğimiz Bilişim Cafe projemiz içerisinde yeni bir yapılanma hazırladık. Sadece sektörümüze ait olan Bilişim Sözlüğü adı altında bir sistem hazırladık ve bu sistem içerisinde sektörümüz ile alakalı olarak tüm terimleri girmeyi amaç edindik.

Sizlerden bu sistem ile alakalı olarak önerilerinizi, eklenmesi gereken kelimeler ile ilgili dilerseniz listeleri önemle rica ederiz. Böyle büyük bir ortam içerisinde sizlerin yorumları son derece önemlidir.

Şimdiden teşekküt ederiz.

Bilişim Sözlüğü

eklenebilecek cok sey var, simdi biranda aklima gelmesede.. ancak bilgilendirmeler cok hosuma gitti ve bilisimcafe yi de cok begendim. basarilarinizin ve guzel makalelerinizin devamini diliyorum :)

eklenebilecek cok sey var, simdi biranda aklima gelmesede.. ancak bilgilendirmeler cok hosuma gitti ve bilisimcafe yi de cok begendim. basarilarinizin ve guzel makalelerinizin devamini diliyorum :)
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Çok daha bilgi içerikli yazılarımız yakın zaman içerisinde sitemizde olacak. Önerilerinizi, de esirgememenizi önemle rica ederiz.

Tier 1,tier2, tier 3 link building yaparken ana siteye uzaklığına göre paravan sitelerin seviyesini gösteriyor.
Spun da makale özgünleştirmede kullanılan kelime yada kelime gruplarının eş anlamlılarıyla otomatik değiştirilmesi işlemine deniyor.

Konuya tam hakim değilim ben de ancak bu kadar biliyorum. İngilizce sitelerle uğraşanlar daha detaylı anlatım yapabilirler. @mtasdemir hocama sorabiliriz.

Tier 1,tier2, tier 3 link building yaparken ana siteye uzaklığına göre paravan sitelerin seviyesini gösteriyor.
Spun da makale özgünleştirmede kullanılan kelime yada kelime gruplarının eş anlamlılarıyla otomatik değiştirilmesi işlemine deniyor.

Konuya tam hakim değilim ben de ancak bu kadar biliyorum. İngilizce sitelerle uğraşanlar daha detaylı anlatım yapabilirler. @mtasdemir hocama sorabiliriz.

Spun değil de Spin diye biliyorum ben onun ancak Tier olayı ile alakalı olarak hiç bilgim yok. İnternet üzerinde biraz baktım. Konu World Of War Craft'a kadar uzandı :)

Tier 1 :Katman 1 Anlamına gelir. Off Page Seo Çalışmalarında Article Directory, Web 2.0 ve Social network link inşaalarında ana katman olarak isimlendirilir.
Tier 2 : Katman 2 Anlamına gelir ve Tier 1'den çıkan backlinklerin otoriterliğini artırmak için kullanılır. Daha çok PDF, Social Bookmark ve (Blog Yorum hariç) diğer link çalışmalarını kapsar bu katman
Tier 3 : Sadece blog yorum ve indexer çalışmalarını kapsar. Tier 2 den çıkan linkleri otoriter hale getirmek için kullanılır

Not : Bunların hepsi bilinçli yapılır. Özel dengesi vardır. Dengesiz yapıldığında zararlıdır :) @okursan @cagkansezgin

Tier 1 :Katman 1 Anlamına gelir. Off Page Seo Çalışmalarında Article Directory, Web 2.0 ve Social network link inşaalarında ana katman olarak isimlendirilir.
Tier 2 : Katman 2 Anlamına gelir ve Tier 1'den çıkan backlinklerin otoriterliğini artırmak için kullanılır. Daha çok PDF, Social Bookmark ve (Blog Yorum hariç) diğer link çalışmalarını kapsar bu katman
Tier 3 : Sadece blog yorum ve indexer çalışmalarını kapsar. Tier 2 den çıkan linkleri otoriter hale getirmek için kullanılır

Not : Bunların hepsi bilinçli yapılır. Özel dengesi vardır. Dengesiz yapıldığında zararlıdır :) @okursan @cagkansezgin

Hocam bu mükemmel bilgiler için çok teşekkür ediyorum öncelikle. İzniniz olursa buy bilgileri bilişim sözlüğümüze eklemek istiyorum. Ancak bu kadar net açıklanabilirdi.

güzel çalışma olabilir, ancak çok fazla eksik var, bilişim terimi içinde olmazsa olmazlar dahi eksik, mesela root, telnet vs.
önce bunları ilave etmenizi öneririm , kolaylıklar dilerim

güzel çalışma olabilir, ancak çok fazla eksik var, bilişim terimi içinde olmazsa olmazlar dahi eksik, mesela root, telnet vs.
önce bunları ilave etmenizi öneririm , kolaylıklar dilerim

Yorum için teşekkürler. Aklımıza geldikçe mümkün mertebe eklemeye çalışıyor, sizlerden de bu anlamda yardımlarınızı rica ediyoruz

Geri