• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

BAŞARMAK İÇİN İNANMAK GEREK

turfanda

Kayıtlı Kullanıcı
BAŞARMAK İÇİN İNANMAK GEREK

Bugün sizlerle bilinen bir hikayeyi paylaşmak istiyorum.Belki de sıkıntılı bir durumda size yardımcı olacak,güç ve kuvvet verecek bir durumu oluşturabilecek bir hikayedir.Hayata bakışınızı değiştirebilirse ne mutlu size.

İşleri bozulan adam sürekli sıkıntılı olan zor günleri bir türlü atlatamıyordu.Ne yaptıysa bir türlü düzeltemiyordu. Zamanında büyük iş adamlarından biriydi.Şimdi ise büyük borç yüküyle baş edemeyen,sürekli kredi borçları içerisinde bunalan,iki yakası bir araya gelmeyen sıkıntılı bir adam olmuş çıkmıştı.Çok bunaldığı günlerde kendini açık havada geniş alanlara bırakıyordu.
Gene böyle bir günde iflastan nasıl kurtulacağını kara kara düşünürken tam bu sırada nereden geldiğini anlayamadığı yaşlı bir adam yanına oturmuştu.Adam ''çok üzgün ve bitkin olduğunu,onu bu kadar rahatsız eden şeyi kendisi ile paylaşmak istemesinde bir sakınca olup olmadığını''sordu.

İş adamı belkide rahatlamak için bu sıkıntılı süreci paylaştı yaşlı adamla.Yaşlı adam ''Sana yardım edebilirim'' diyerek çek defterini çıkardı ve adama adını sordu ve çek yazarak uzattı."Bu para senin,bir yıl sonra seninle burada tekrar buluştuğumuzda bana borcunu ödersin dedi'' ve orada uzaklaştı.İş adamı uzunca süre öylece kalakaldı,elindeki çeke baktığında 500 bin dolarlık bir çek olduğunu ve Çek'in üzerinde dünyanın en zengin adamın ismi D. Rockfeller yazıyordu.
Bu parayla bütün finansal sorunlarını çözebileceğini düşündü ama bundan vazgeçerek çeki kasasına koydu.
Kasada bu kadar paranın olduğunu bilmek ve zamanı geldiğinde kendisine yardımcı olacağını düşünmek ona yetiyordu. Bu güvenle çalışmaya başladı.Aldığı işler sürekli artarak devam etti.Çalışarak bütün borçları ödemiş ve aynı zamanda para kazanmaya başlamıştı.

Tam bir yıl sonra,elinde hiç bozdurmadığı çekle parka gitti.Bir yıl önce kararlaştırdıkları saatin gelmesini beklemeye başladı.Tam zamanında yaşlı adamın hızla kendisine doğru geldiğini gördü.Tam ona doğru hamle yapıp çeki vermek istediğinde bir hemşire koşarak gelip adamı kolundan çekti.Hemşire''onu bulduğuma çok sevindim,umarım sizi rahatsız etmemiştir.?'' Çünkü bu bey sürekli olarak huzur evinden kaçar ve kendisinin D. Rockfeller olduğunu söyler,''diye ekledi.Sözünü tamamlayarak yaşlı adamın koluna girerek oradan uzaklaştı.İş adamı şaşkın şekilde arkalarından baka kaldı.Bir yıl boyunca kasada yarım milyar dolar parası olduğuna inanmıştı ve o güçle iş alıp para kazanmıştı.Aniden, yaşamı değiştiren şeyin para olmadığını,kendine güven ve inanmak olduğunu fark etti.

Başarının sırrı aslında kasada duran değil,kafamızda olandır.İnanmak aslında başarıyı getiren ana kuraldır.Bunu hiç bir zaman unutmayalım.

Geri