• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Aynı sitede kaç dil olmalı?

emrecmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bir site çalışmam var ama şu noktada takıldım aynı site üzerinde çift dilli bir yayın nasıl yapılabilir? Bunun SEO çalışması nasıl olur? Önerilerinizi bekliyorum zahmet edip yazan arkadaşlara teşekkürler.

mesela anahtar kelime ''kitap'' ise aynı şekilde diğeride ''book'' oluyor 2 kelime için ayrı çalışıyorsunuz.(sadece tahmin)

mesela anahtar kelime ''kitap'' ise aynı şekilde diğeride ''book'' oluyor 2 kelime için ayrı çalışıyorsunuz.(sadece tahmin)
peki ama aynı sitede farklı dil yayınları eklentiler yolu ile yapılmalı yada bazı eklnetiler var qtranslate gibi el ile çevirip giriyorsun daha orijinal ve akıcı olacağını bildiğim için dandik çeviri programları da kullanmak istemiyorum nasıl olmalı daha açık fikri olan var mı?

ALt klasörde olursa local olarak sıkıntılar olabilir. Subdomain olarak en.site.com ar.site.com vs tarzı gitmek en temizidir çoklu dilde.

Seo çalışılacaksa hreflang vs kullanılarak her dil com.tr .fr .de gibi lokal domainler ile birbirinede bağlanabilir. Ama bana kalırsa sub olarak direk.

ALt klasörde olursa local olarak sıkıntılar olabilir. Subdomain olarak en.site.com ar.site.com vs tarzı gitmek en temizidir çoklu dilde.

Seo çalışılacaksa hreflang vs kullanılarak her dil com.tr .fr .de gibi lokal domainler ile birbirinede bağlanabilir. Ama bana kalırsa sub olarak direk.
samete katılıyorum, daha profesyonel bir yöntem

tr olan subdomain'e türkçe içerikli sitelerden, en olan subdomain'e ingilizce içerikli sitelerden seo yapılırsı sorun olmayacağını dusunuyorum ancak denemedim.Bu konuda tecrubelı bır arkadaş basına gelenlerı yazarda daha saglıklı olacaktır bence.

Arkadaslar google sabdomaini ayri bir domain gibi mi algiliyordu yani boyle yapsak ana sitenin siralamasina pozitif etki eder mi?

Son düzenleme:
subdomain yada klasor farketmez htacces ile istediginiz yapıyı kurabilirsiniz, db de baslik_tr, baslik_en seklinde tutabiliesiniz, mod rewrite uzerinden gecirmeden parametre ile dil belirtebilirsiniz ki buda domain.com/tr/baslik.html gibi cagirabilirsiniz, bu arada onerim her sayfanin basliginin seo url yapisini dbde tutmaniz, her defasinda foksiyon ile yaratmayin, teknik detay isteyen arkadaslar ozelden yazabilir yardimci olurum

wp de sayfa yaratırken daha önce eklentide aktif ettiğiniz dil seçenekleri karşınıza geliyor, içeriğinizi girerken her dil için girebiliyorsunuz, içerik editlemede aynı şekilde, bahsettiğim eklenti klasor yapisi gibi çalıştırıyor siteyi, ücretsiz yapmak hedefiniz var ise açarsınız subdomainleri her biri için kurarsınız wpleri (aynı db de prefix ön eki ayırt edecek şekilde) sitelerin biri tr olur biri de en, istedikten sonra her türlü yaparsınız. ru bile açarsınız problem yok. uzun vaadeli bir yayın yapmayı düşünüyorsanız ince eleyip sık dokuyun...

Geri