• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Anchor Text Optimizasyonu

keboozgur

Kayıtlı Kullanıcı
Geçen sene SEOcuları çok uğraştıran Penguen güncellemesi biliyorsunuz ki link ve link yapıları ile ilgiliydi, bir kaç hafta önce link kronolojisinden bahsettiğim video-makalemden sonra Anchor Text optimizasyonunun önemininde altını çizmek istiyorum. Öncelikle sitesine SEO yapmaya yeni başlayanlar için , Anchor texti ilk defa duyanlar için yine daha önceleri basit seo kategorisi altında yayınladığım Anchor Text Nedir yazımı okumanızı sonrasında buraya gelmenizi öneriyorum.

Anchor Text Optimizasyon
Sevgili dostlar penguen sonrasında bir çok büyük site dış bağlantılar adı altında gerek anchor text, gerek nofollow-dofollow değerleri gerek kronojik yüksek dalgalanmalar gibi sebeplerden sıralama kaybetti. Aslında ceza yemedi sadece sıralamasını kaybetti, insanlar ceza yediklerini sanarak siteden ümidini kesti, halbuki bu bir ceza değil, yeni algoritmaya göre negatif etkiydi.

Anchor Text Alımı Nasıl Olmalıdır ?
O kadar kritik bir mevzu ki, ince eleyip sık dokumaya devam etmemiz gereken bir durum hele ki yeni açılmış, kategorileri daha oturmamış, site anasayfasından derinlere giden linkler tam oturmamış bir sistemde çok çok çok önemli bir unsur. Ben kendi yaptığım yöntemi açıklamaya çalışacağım. 2 farklı senaryo olsun 1- Yeni açılan bir web sitesi için anchor text , 2 – Anchor text optimizasyonu sebebinden sıralama kaybetmiş ve ya muhtemel kaybedecek olan web sitesi.

Yeni açılmış web sitesi için Anchor text stratejisi ;

Öncelikle site haritasını kafamızda tam anlamında oluşturmadan işe başlamamalıyız. İlk etapta alacağınız linkler “title” tagı olmadan olsa çok daha sağlam olacaktır, anasayfanıza 3-4 farklı şekilde anchor text almaya çalışın, örneğin, seogaste için “dijital pazarlama“,”seo“,”seo uzmanı“,”özgür gündüz” olarak almak faydalı olacaktır. sonra ki aylardada bu oranı çok fazla abartmadan korumalıyız. Ve 2014 organik SEO yazımda sölediğim gibi markaya link ve anchor text almak bu sene sizlere fayda sağlayacaktır.

Mesela ben özgür gündüz’e link almaya bir süre ara vereceğimi görebiliyorum, çok kızarmış, izleyeceğim politikayı söyliyeyim artık title tagsız almaya başlayacam birazda o açıdan yürüsün.. Diğer türlü bu oran %50-60 ‘ ın üzerine çıkarsa Penguen açısından risk arz ediyor.

Bu arada anchor text incelemesi yapabileceğiniz çok güzel bir tool var, buradan ulaşabilirsiniz. ( Not tabi ki %100 ölçer diyemiyoruz, siz kendini aldığınız linkleri çok daha iyi biliyorsunuz, en başından beri site için aldığınız linkleri tutuyorsanız bu raporu çok rahat sizlerde excelden çıkarabilirsiniz. Bu tool biraz benim gibi üşengeç SEO cular için.. )

Anchor text optimizasyonu sebebinden sıralama kaybetmiş ve ya muhtemel kaybedecek olan web sitesi

Bu gibi bir durumda yine incelememiz yaptıktan sonra muhtemel tek sayfaya tek anchorda %60 ve üzeri yüklenme görebiliriz, hemen müdehale edip ulaşabildiklerimize ulaşıp o titleleri kaldırabiliriz, ulaşamıyorsak eğer güzel bir seeding yaparak, yeni bir link çalışması başlatmalı ve anchor textsiz ve ya daha önce hiç alınmamış anchor textlere sahip linkler alalak 1-2 ay içerisinde bu oranı dengelemeye çalışmalıyız.

SEO açısından, Penguen sonrası önem kazanan bir konu olan Anchor text optimizasyonu sık sık yapmamız gereken bir durum haline geldi..

Standartta kalın..

Kaynak : http://www.seogaste.com/anchor-text-optimizasyonu/

titleile link alırken hep abarttığımdan korkardımi yazdıklarını deneyeceğim.

Teşekürler dostum

Geri