• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Anahtar kelimesiz siteler

Jarvis

Kayıtlı Kullanıcı
İyi günler

Google'da bazı birinci sayfada ve en üstte bulunan siteleri inceledim hiç bir anahtar kelime yazmamışlar yani anahtar kelimeli sitemi daha iyidir anahtar kelimesiz yani şu durumda anahtar kelimesiz daha iyi yerele geldiğini gördüm.

(Sağlam anahtar kelimelere sahip siteler anahtar kelime girilmemiş sitelerden daha mı iyidir yoksa daha kötüdür.)

Soruyu cevaplarken lütfen aynı site için düşünün yani aynı site içeriği anahtar kelimeyle mi daha iyidir yoksa anahtar kelimesiz mi bunun nedenini merak ediyorum seo konusunda çok bilgim yok hatam varsa affola.

İçerik üreten bir site tag'siz olmaz anahtar kelimesiz olamaz. Yani anahtar kelime girmeden bahsetmiş olduğu yere gelmesi imkansız. İçerikte anahtar kelime yer alabilir. Ancak google içeriğin değerini nitelendirerek sıralamaya sokar. İçeriğin değerini diyorum çünkü siz aradığınız zaman çıkması tamamen title ve tag'e bağlıdır. Dolayısıyla aksini bile düşünmeden içerik üretirken mutlaka anahtar kelime giriniz.

google başta olmak üzere büyük arama motorları artık meta keyword kısmını dikkate almıyor zaten. O yüzden güncel temalarda genellikle meta keyword kısmı bulunmuyor.

Peki kişisel bloglar için anahtar kelime seçimi nasıl olur ? Çünkü her telden yazıyoruz bloglarımıza. Dolayısıyla anahtar kelimemizin olmaması normal diye düşünüyorum. Soru biraz saçma oldu sanırım:)

Geri