• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Anahtar Kelime Önerisi

oalatumur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar herkese,

Her birimiz bir kelime üzerinde çalışırken bazen gözümüzü acayip şekilde karartırız ve bu karartma bazen bizi filtreye sokar.Tabi ki Google amca da filtre bitmiyor ancak elimizden geldiğince kaçmaya çalışmalıyız.

Anahtar kelimemiz kırmızı ayakkabı ise sürekli "kırmızı ayakkabı" kelimesinden link almak bir seviyeden sonra bizi mağdur eder.Bunun yerine "kırmızı topuklu ayakkabı, kırmızı kurdeleli ayakkabı" gibi kelimelere yönelmemiz çeşitlilik yaratır ve buda bize + olarak dönüş yapar.

Anahtar kelimeniz'in türevlerini kafadan üretmek bizi bir yerden sonra loop'a sokar ve sürekli aynı kelimelere çalışırız.Anahtar kelimenizin öbeklerini çıkartmak için ücretsiz bir tool var.Tıklayıp kendi kelimenizi yazar ve English/USA kısmını Turkish yaparsanız ne demek istediğimi daha net anlarsınız.

http://www.ubersuggest.org/

Herkese bol kazançlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende bu sistemin benzeri olan KeywordTool sitesini kullanmaktayım. Tamamen ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca captcha onayı gerektirmiyor. (Spam tarzı kısa aralıklı sorgularda belki isteyebilir bilmiyorum) Google, (Tüm ülke uzantıları) Bing, YouTube ve App Store gibi arama seçeneklerini neredeyse tüm dilleri seçerek yapabilirsiniz. Çalışma mantığı gayet basit Google'da manuel olarak yapabileceğiniz bir çalışmayı zaman kazandırması açısından kısa sürede size sunuyor. Alternatif olarak kullanabilirsiniz.
Kolay gelsin. :)

Bende bu sistemin benzeri olan KeywordTool sitesini kullanmaktayım. Tamamen ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca captcha onayı gerektirmiyor. (Spam tarzı kısa aralıklı sorgularda belki isteyebilir bilmiyorum) Google, (Tüm ülke uzantıları) Bing, YouTube ve App Store gibi arama seçeneklerini neredeyse tüm dilleri seçerek yapabilirsiniz. Çalışma mantığı gayet basit Google'da manuel olarak yapabileceğiniz bir çalışmayı zaman kazandırması açısından kısa sürede size sunuyor. Alternatif olarak kullanabilirsiniz.
Kolay gelsin. :)

bende bu ubersuggest sayfayı kullanıyordum fakat bu üsteki daha bi başarılı sanırım

olabilir senin dediğin gibide olabilir ama başka bi konunun altında Alper Kanık Adlı kullanıcı ise şöyle bi yorum attı birde alttaki linki inceleyin

http://www.seocry.com/konular/anahtar-kelime-adeti-en-az-veya-en-cok.106/#post-917
selam, konuyu okudum.Anahtar kelımenı aratıp google'ın ılgılı aramalarında cıkan kelımelerı anahtar kelıme olarak belırleyeceksen wordpress'de bunu yapan bır eklendı var, r10.net te satılıyor.kelıme ya da kelıme obegını gırıyorsun, sana ılgılı arama ya da trendlerde cıkan kelımelerı sıralıyor.Bu sekılde yaparsan vakıt kazanacagına ınanıyorum.Bende bu eklentıyı kullanıyorum bazı sıtelerımde.

ılgını cekerse konu lınkını paylaşırım

@oalatumur arkadaşın paylaştıgı site vb bir kaç siteyi bende kullanmaktayım, orada anahtar kelimeden çıkan sonuçlar dan seçtiklerim ile yeni içerikler hazırlamak için kullanmaktayım. Örnegin ssk sorgula anahtar kelimemiz olsun; zor bir kelime, bununla rekabete girmektense bununla ilgili hem linki verdiğiniz yerde yazdığım google arama sonuçlarında önerilen ve benzer kelimeler hemde konuda ki ilk mesajda verilen site den çıkan sonuçlardan çogunlukla yeni içerik/içerikler oluşturmaktayım...

Amça nedir derseniz; benzer arama hiti almak, benzer konudan google sonuçlarında birden fazla konu ile yer almak... Her iki yöntem de denenebilir.

Şunu da eklemeden geçemeyeceğim; webmaster olmayan, sadece internet kullanıcıs olan eşe dosta sorun hocam, internette şu konuyu nasıl hangi kelime/kelimeler ile ararsın diye, çok faydasını göreceksiniz...

Verdiginiz site cok iyi ama @Furkan arkadasin verdigi keyword tool sitesi cok daha pratik bir kullanima sahip ikinizede tesekkur ediyorum paylasimlariniz icin .

@oalatumur arkadaşın paylaştıgı site vb bir kaç siteyi bende kullanmaktayım, orada anahtar kelimeden çıkan sonuçlar dan seçtiklerim ile yeni içerikler hazırlamak için kullanmaktayım. Örnegin ssk sorgula anahtar kelimemiz olsun; zor bir kelime, bununla rekabete girmektense bununla ilgili hem linki verdiğiniz yerde yazdığım google arama sonuçlarında önerilen ve benzer kelimeler hemde konuda ki ilk mesajda verilen site den çıkan sonuçlardan çogunlukla yeni içerik/içerikler oluşturmaktayım...

Amça nedir derseniz; benzer arama hiti almak, benzer konudan google sonuçlarında birden fazla konu ile yer almak... Her iki yöntem de denenebilir.

Şunu da eklemeden geçemeyeceğim; webmaster olmayan, sadece internet kullanıcıs olan eşe dosta sorun hocam, internette şu konuyu nasıl hangi kelime/kelimeler ile ararsın diye, çok faydasını göreceksiniz...
hocam senınle aynı stratejıyı kullanıyorum, gerek yenı konu hazırlama konusunda gerek eşe dosta sorma konusunda bende senın gıbı davranıyorum.Google ınsan gıbı dusunmeye meyıllı bır sıstemse eger kı oyle bence bızım yaptıgım sey dogru.ınsana odaklı stratejı bence her zaman kazanır

Geri