• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Aklımdaki sorular? yanıtlarsanız sevinirim

ahmet tutak

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar merhaba aklıma takılan bir kaç soru var yardım edip cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

1. Diyelim link alacaz bu linki derinlemesine nasıl analiz yapıyorsunuz? ( bize gelecek etkisi + puanı + risk ws gibi sonuçlar)

2. wordpress yorum eklenti varmı? ve bu yorumları yaparken farklı farklı ip adresleri olarak nasıl ayarlarım?

3. Sitenizdeki zararlı yada zararsız linkleri nasıl çıkartıyorsunuz?

1. için hocam bence şuan link almak cidden tehlikeli bir durum sitenize verilen emekleri boşa gitmemesi için linke verilecek parayı düzgün makaleye vermek daha mantıklı gibi

aslinda benim sorunun aynisini sormussun hocam amacim alacagimiz makale diyelim bize etkisi ne olacak site puani eksisi artisi ne olacak :)

verdigin bilgiler bana göre yalnış.
google yorumu su şekilde görüyor
isim soyisim kurulu mesaj saat işletim sistemi tarayıcı ip adresi

Mantıklı bir açıklama yaparsan diğer arkadaşlar da öğrensin?

Ben yapayım istersen,

Sen google'sın, mehmetin sitesine bot gönderdin veya mehmetin sitesinde analytics var. Ben de mehmetin sitesine yorum yaptım.
Mehmet wp admin panelinden benim ip adresimi görebiliyor. Bu sırada yorumum onay sırasına girdi, onay sırasındaki yorum da sadece bana görünüyor. Hatta direk onaylanan bir site diyelim. Bir uğraş bakalım ip adresimi bulabilecek misin?

Google siteye girenler arasından kimin yorum yapıp kimin yapmadığını ayırt edemez. Bunu anlamak için uzman olmaya gerek yok. Zaten google botları sadece kaynak kodlarını okuyabilir. Kaynak kodlarında da kimsenin ip adresi verilmez.

Analtyics dahi anlayamaz bir yorumu kimin yaptığını.

bu gosterdigin arkadaslar neden farkli farkli ipden sitelerine yorum yaptiriyorlar.?

Ya bilmiyorlar ya da aralarında dayanışma kurmuşlar. Hiçbir önemi yok. Bir etkinliği herkesin yapması bunun doğru olduğunu göstermez.

yalnış analtycs yada adwords kullanicilar icin soyluyorum sitede kalma yada tiklama oranini hesaplayan bir robot kaldiki ipimi cozemiyecek sen googlenin orumceklerini cok pasif saniyorsun. kaldiki forumlarin hepsinde neden yorum onemlidir kullaciya en iyi hizmeti sunun ve ozellikle yorum yaptirin diyolar? bence arkadaslar bir seyin farkinda farkli farkli iplerden gelen yorumlar her zaman degerlidir

Sitede kalma suresini hesaplamak icin muhendis olmaya gerek yok ;)

Aksine bende tartismiyorum zaten, diger arkadaslarin da yanlis yönlenmemesi icin ayrintili aciklama yapma gereki duyuyorum.

Google siteye girenlerin ipsini görebilir ama yorumlari kimin yaptigini anlayamaz. Bu kesin bilgidir.

Benim kafam karıştı. Bu işi net şekilde çözmek lazım. Çünkü forumlarda yorumlaşan üyeler var bir ton bunlar hiç mi bişey bilmyior. İkincisi yorumun değer kattığını söylüyorlar. 3.sü ben tor browser ile girip değişik değişik iplerden yazıyordum yorum. Yazmayayım mı şimdi.
Bu işi gerçekten bilen varsa cevaplarsa çok iyi olur. ( @lookout yanlış anlama bilmiyorsun manasında demiyorum bikaç kişi daha fikrini bildiğini söylerse bizde emin oluruz o nedenle)

Arkadaşlar biraz mantıklı düşünürseniz zaten yorum yapan kişinin ip adresini ayırt eden teknolojinin olmasının imkansız olduğunu göreceksiniz.

Ha yorum formuna ip adres kısmını da eklerseniz o ayrı.

Ad soyad
mail
web siteniz
ip adresiniz(sistem otomatik doldurur)
mesajınız

Yorumun değer kattığı kesinlikle doğru. Ancak yorumların farklı iplerden yapılması durumu değiştirmez. Ben daha önce r10da da bahsetmiştim bu konulardan, bana katılan tecrübeli arkadaşlar olmuştu.

Şu durumda yorumcu kardeşler boşa kürek çekiyor :)

Yorumun faydaları var, konuda etkileşimin olduğunu görüyor google ve sıralamada üste çekiyor. Ancak aa bu adam amerikadan bu adam bitlisten bu adam da izmirden yorum yapmış, bu yorumlar gerçek diye doğrulama yapmıyor. Yapmaz, yapamaz.

şunu da yapan görmüştüm ve bir şekilde başarılı oldu ama bu başarısı makalelerin kalitesinden mi, yorum mantığından mıydı bilemiyorum.
Yöntem şu: akismet bileşenini aktif etmedi ve (haliyle farklı ip'lerden) spam yorumlar geldi. Bu yorumları da yönetici panelinden düzenledi ve onayladı. Haliyle onlarca yoruma sahip oldu. Ve site dediğim gibi yükselişe geçti. Ama sebebi bu mudur, yoksa makaleler midir, bilemiyorum.

şunu da yapan görmüştüm ve bir şekilde başarılı oldu ama bu başarısı makalelerin kalitesinden mi, yorum mantığından mıydı bilemiyorum.
Yöntem şu: akismet bileşenini aktif etmedi ve (haliyle farklı ip'lerden) spam yorumlar geldi. Bu yorumları da yönetici panelinden düzenledi ve onayladı. Haliyle onlarca yoruma sahip oldu. Ve site dediğim gibi yükselişe geçti. Ama sebebi bu mudur, yoksa makaleler midir, bilemiyorum.

Sebebi yorumlar. Çünkü o içerik güncelleniyor bir şekilde. Yeni bir paragraf geliyor konuya. Yorum veya değil. Ama güncelleniyor, google da tekrar tekrar geldiğinde içeriklere yorumların geldiğini görüyor. Bu içerikte bu kadar etkileşim olduğuna göre bu içerik kullanıcılar tarafından beğenilmiş. Ben bunu çıkarayım biraz daha yukarıya diyor.

benimde kafam çok karıştı ama fikirlere yorumlara saygım var :) ben bildiğimden şaşmiyim farklı farklı ip iyidir :)

farklı ip istiyorsanız direk phpmyadmin ile girip comments tablosunda rastgele ip dağıtın :)

Geri