• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Adwords'e 20 Bin Lira Harcadık.

elegan

Kayıtlı Kullanıcı

Selamlar, 2012 den bu yana oltutaşı, gümüş yüzük, tesbih gibi ürünler sattığımız bir sitemiz var. Ben site yönetimine yeni katıldım aldığım bilgiler şu şekilde; 20 harcadık 19-21 kazandık. Yani patronun dediği ya çok az zarar ettik yada çok az kar. Yani adwords sadece kendini kurtarabiliyormuş. Adam akıllı getirisi olmamış. Yapılan bazı yanlışları düzelttim fakat şu konuda yardıma ihtiyacım var;

1. e-ticaret için bir izleme kodu filan var ücretli reklamlara tıklayıp kullanıcı ne almış ne getirsi olmuş, ne maliyesi olmuş filan bunun bir kısmı türkçe sonra ingilizce anlatım var yeterli olmadığı için bu hizmetten yararlanamadım.

2. sizin özel önerileriniz neler?

denenmiş oldugum bır yontem degıldır, daha önce bazı kaynaklarda okumuştum.Reklam alınan sayfalarda içeriğin güzel oluşturulması ve fazla kelime kullanılması durumunda TMB daha düşük olarak size yansıyor diye biliyorum, buda reklam maliyetinizi düşürüyor.Reklam aldığınız sayfalarda içerikler ortalama kaç kelimeden oluşmaktadır ?

Selamlar,

Dönüşümleri takip edeceğiz yer hesabınıza giriş yaptıktan sonra araçlar> Dönüşümler kısmından hangi anahtar kelimeden daha fazla dönüşüm aldığınızı görebilirsiniz. Bu konuda yardımcı olabilecek bir kaynak: https://support.google.com/adwords/answer/1722023?hl=tr

E-ticaret sitelerinin olmassa olmazı Google shopping(ürün listeleme) reklamlarını kullanmalısınız. Bu konuda yardımcı olabilecek kaynak: http://eyupceviz.com/urun-listeleme-reklamlari/. Google Shopping reklamları için danışmanlık hizmeti veriyorum isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

Bol kazançlı günler.

Dönüşüm oranı çok düşük kalmış. Yanlış görmüyorsam 58bin tıklamadan sadece 85 i satışla sonuçlanmış. Ürünlerinizle ilgilenen 1.000 kişiden 998'i satın almadan çıktığına göre bunun nedenlerini sorgulamanızda fayda var. Verdiğin bilgilerden çıkardığım sonuç şu: (Tıklayan 1.000 kişiden) Fazladan iki kişiye daha satış yapabilseniz yatırılan 20 liraya 40 tl dönüş alacaksınız ve sonuç gayet tatmin edici olacak. Oranın düşük olmasının sebebi yüksek fiyatlarınız mıdır, satın almaya yönlendirme mi zayıf kalmış, arama kelimeleriniz satın alıcılara hitap etmiyor mu, ya da başka bir sebep mi var araştırılması lazım.

Reklamla gelen ama satın almadan çıkanların aklını çelmek amacıyla, henüz denemediyseniz "Yeniden Pazarlama" reklam yöntemini denemenizi öneririm.

@oalatumur, TBM konusunda duydukların doğru. Her kelime için "Kalite Puanı" denen bir puanlama yapılıyor ve tıklama başına verdiğin ücret ile Kalite Puanı çarpılarak reklam sıralaması oluşturuluyor. Kalite Puanı ne kadar yüksek olursa tıklama başı ödenen ücret de aynı oranda düşüyor.

Kalite Puanı'nı belirleyen birçok faktör olmakla beraber, şunlara özen gösterirseniz puan yüksek olur / yükselir :

- Tıklama oranının yüksek olmasını beklediğiniz kelimelere reklam verin.
- Reklam metninizde arama kelimesi mutlaka geçsin.
- Arama kelimesi - reklam metni - reklamın yönlendirildiği web sayfanız üçlüsü içerik olarak birbiriyle uyumlu olsun.
- Reklam metninde kullandığınız kelimeleri sayfanızda başlık, alt başlık, bold ya da resim tag'lerinde kullanırsanız alakayı yükseltmiş olursunuz.
- SEO biliyorsanız, reklam metnini title+description olarak düşünün ve ona göre site içi SEO yapın. (Son iki madde kendi çıkarımımdır, diğerlerini Google Adwords resmi belgelerinde de okuyabilirsiniz)

Adwords reklamlarını bende kullanıyorum. 500 tıklama 1-2 kişi alışveriş yapıyor. Organikte ise 100 tıklamada 1-2 kişi alışveriş yapıyor. Şuan Google Merchant Center kullanıyorum daha verimli oluyor.

Sadece adwords ile verim alamazsınız ve kazanç sağlayamazsınız bana göre, alabilseniz de istisna. Adwords bana göre bir destekleyicidir, Adwords'ü gerçek, kaliteli, kalıcı ve doğal bir link inşaası (SEO) süreciyle desteklerseniz aldığınız verimi iki katına çıkarırsınız. Sadece Adwords ile başarı beklemek ya hayaldir, ya da çok parası olanın işidir bence. Kendi görüşlerimdir kimseyi bağlamaz, bağlamasını da istemem ama bağlarsa da benim sorumluluğumda değil, bağlı kalsın :)

Link inşaası süreci için @backlinkjet güvenle tercih edilebilir.
Tecrübeyle sabit ve nettir.​

Adwords reklamlarını bende kullanıyorum. 500 tıklama 1-2 kişi alışveriş yapıyor. Organikte ise 100 tıklamada 1-2 kişi alışveriş yapıyor. Şuan Google Merchant Center kullanıyorum daha verimli oluyor.

Yeni Google Merchant sistemleri dönüşüm olarak daha faydalıdır, aynı şekilde arkadaşların bahsettiği gibi dönüşümler bölümünden alışverişlerin takibi yapılabilir.

merchan center kullanıyorum zaten fakat dinamik reklamları desteklemiyor e ticaret yazılımımız. diğeride çok verimli olmuyor..

ben aylık 50 bin liralık adwords yapıyorum 20 bin lira kazanıyorum. adwords kazandırırda biraz bilmek gerek. hesabının içine bakmadan sana direkt koyduğun görüntüden yanlış optimize edildiğini söyleyebilirim. sanırım çok fazla bilmiyorsun belli. dışarıdan yada ajanslardan yardım alma. paranı alırlar başka da bişi olmaz. kendin yönetmesini öğren. adwords blogspotu oku. adwords ekranıda gece uyurken bile önünde açık olsun izle.

ben aylık 50 bin liralık adwords yapıyorum 20 bin lira kazanıyorum. adwords kazandırırda biraz bilmek gerek. hesabının içine bakmadan sana direkt koyduğun görüntüden yanlış optimize edildiğini söyleyebilirim. sanırım çok fazla bilmiyorsun belli. dışarıdan yada ajanslardan yardım alma. paranı alırlar başka da bişi olmaz. kendin yönetmesini öğren. adwords blogspotu oku. adwords ekranıda gece uyurken bile önünde açık olsun izle.
sizin sitenizde e ticaretmi ?

eticaret evet. eticaret olmasa bile sonuçta turkcell gibi marka bilinirliliği için reklam yapmayacağımıza göre sipariş odaklı çalışıyoruz.

20bin harcamaya göre sonuç çok kötü bence hocam, başka reklam şirketlerine yöntemlerine ağırlık verin bence hocam

"hepsi üç kağıtcıdır." saçma olmuş biraz çok iyi işler yaptığım para kazandığım bir sürü reklam şirketi var.

"hepsi üç kağıtcıdır." saçma olmuş biraz çok iyi işler yaptığım para kazandığım bir sürü reklam şirketi var.

senede reklama verdiğim para 500 bin liraya yakın. mynetten tutunda sondakika ya kadar bütün haber siteleriyle çalıştım. ajansları da biliyorum. ağır değil doğrusu o. bu işi yapmak için hiçbirine gerek yok. irlandayla muhattap olacaksın. kendi muhasebeni kendin yapacan.

senede reklama verdiğim para 500 bin liraya yakın. mynetten tutunda sondakika ya kadar bütün haber siteleriyle çalıştım. ajansları da biliyorum. ağır değil doğrusu o. bu işi yapmak için hiçbirine gerek yok. irlandayla muhattap olacaksın. kendi muhasebeni kendin yapacan.

hocam saydıklarınız türk reklam şirketleri iyisi kötüsü vardır elbet, ben "başka reklam firmalarının hepsi üç kağıtcıdır." demenize takıldım zira google harici çok kaliteli yabancı reklam şirketleri var sadece android uygulama reklamı için kullandığım şirketler var çok iyi paralar kazandım bi üçkağıtçılıklarını görmedim :)

hocam saydıklarınız türk reklam şirketleri iyisi kötüsü vardır elbet, ben "başka reklam firmalarının hepsi üç kağıtcıdır." demenize takıldım zira google harici çok kaliteli yabancı reklam şirketleri var sadece android uygulama reklamı için kullandığım şirketler var çok iyi paralar kazandım bi üçkağıtçılıklarını görmedim :)

10 tane reklam verene soralım. en iyileri sıralayın diye. hemen hemen herkes adwords ve facebooku başa alır. üç kağıtçı olarak tanımladığım kendini reklam firması zanneden yerli firmalar yani ajanslar ve reklam grupları. konuyu açan arkadaşta zaten eticaret yapıyor. amerikan digital media firmasıyla çalışması beklenemez. eticaret yada satış odaklı iş yapanların çalışacağı yerler bellidir.

10 tane reklam verene soralım. en iyileri sıralayın diye. hemen hemen herkes adwords ve facebooku başa alır. üç kağıtçı olarak tanımladığım kendini reklam firması zanneden yerli firmalar yani ajanslar ve reklam grupları. konuyu açan arkadaşta zaten eticaret yapıyor. amerikan digital media firmasıyla çalışması beklenemez. eticaret yada satış odaklı iş yapanların çalışacağı yerler bellidir.

Hocam bende googleı başa alırım adwords ve adsense kullanıyorum, pek türk reklam şirketi kullanmadım bilmiyorum, sonuç olarak bana göre google iyidir ama onun dışında da iyi reklam şirketleri vardır.

Geri