• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Adwords'de neler yapmak lazım ders 2...

karga

Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi ilk yazımdan sonra kalite puanı gibi etkenlere göze alarak biraz da olsa giderlerimizi azalttık, 2. ders olarak neler yapmalıyız...

Öncelikle her reklam için farklı sayfa urller oluşturdum ki kalite puanım yükseldi, şu an en azından ekonomik bir tıklama ücreti ödüyorum, peki bu tıklamalar bize para kazandırıyor mu en büyük sorun orada...

Adwords hesabım ile Analytics hesabımı bağladım, hedeflerimi oluşturdum.

Checkout ve success sayfalarına.

Yalnız adwords'de takiple ilgili birşey bulamadım ya da yapamadım onun dışında, tıkla, gösterim ve dönüşüm tadında farklı şeyler kullanabiliyor muyuz, satış başına bir ücret belirleyebiliyor muyuz?

Mesela ben bir ürün satışından garanti 5tl kazanıyorsam, satış başına 5tl gibi birşey yapsam mantıklı olmaz mı? Tıklamanın bize %2 gibi dünya standartında bir dönüş getirdiğini düşünürsek neler yapabiliriz.

Azimliyim, sizden destek bekliyorum :)

Konuya bu şekilde müdahil olmak istemezdim. Fakat arkadaşın konusunu yeni konu açmadan hemen önce görüp okuduğum için buraya yazmak istedim. Benimde bir e-ticaret sitem var. Şuanda satış gerçekleştiriyorum. Fakat bu az miktarda gerçekleşiyor. Bunu daha da artırmak için adwords denemek gibi bir düşüncem var. Fakat facebook reklam konusunda az bir tecrübem olmasına karşın, adwords konusunda hiç tecrübem olmadı. Bu tecrübe eksikliğide beni bazı şeylerden geriye atıyor. Bu yüzden sağlam birisine %10-15 vererek hizmet almak yada kendim öğrenerek yapmak arasındayım.

Bir yandan satışların artması (Aynı sektörde perakende satış yerimde olduğu için arkadaş gibi...) perakende işyerimin günlük cirosuna katkı sağlaması, mevcut stokların daha sık sürede sirküle olmasıyla tedarikçilerden daha iyi iskontolar almak, banka ve en önemlisi kargo firmasıyla anlaşmanın devam edebilmesi yada daha iyi fiyat ve şartların sağlanması konusunda, e-ticaret sitemin satışlarını artırmam önem arz ediyor.

Bu belirttiği konular, arkadaşın sorunuyla paralellik oluşturduğu için bu konuya yazmak istedim. Umarım gerekli yardım ve fikirleşmeyi sağlayabiliriz...

Geri