• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Adsense Reklam Yerleşimi ve Optimizasyon Deneyimleriniz

Seo

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar yaşadığım bir sorundan yola çıkarak sizin deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum, ve bu konunun bu tarzda sorun yaşayan kişiler için de rehber oluşturabileceğini düşündüm öncelikle; şu konularda düşünceleriniz neler merak ediyorum;
  • Adsense'in izin verdiği sayılar dışında reklam kullanıyormusunuz, bu risk oluşturur mu ? Örneğin bazı sitelerde 5 içerik için adsense reklamı görüyorum.
  • Etkili bir reklam yerleşimi her site için aşağı yukarı aynı mıdır ? Ör; makalenin sağına veya soluna, ortasına veya altına reklam yerleştirmek gibi.
  • Sayfa to arttırmak için neler yapılabilir ?
  • TBM artırmak için uyguladığınız herhangi bir engelleme, yöntem var mı ?
  • Piyasada reklam optimizasyonu sağlayan arkadaşların etkili çalışmalar yaptığını düşünüyormusunuz ?
 
biraz önce bir yemek tarif sitesinde bende 5 reklam gördüm bu konu hakkında diğer arkadaşların düşüncesini merak ediyorum
 
Konuyu merakla takip ediyorum..
Yalnızca ilk madde için; şikayet edilirse sıkıntı yaratacağına inanıyorum ben.
 
Cevap1: Adsense Premium hesaplarında böyle bir ayrıcalık var diye biliyorum. Hatta Google Adsense Premium kullanıcılarda “Google Reklamları” ve “Adchoices” gibi linkler bulunmuyor, tık başı gelirleri daha farklı oluyor diye biliyorum bunları. Yalnız premium için aranan şartlar var. Aylık 20 milyon sayfa gösterimi veya 5milyon arama hacmi gibi şeyler.. Tabi bunlardan emin miyim, şuan değilim, çünkü yakın zamanda premium hesaba sahip olacak gibi değilim ve araştırmadım :) ama okuduğum birkaç yazıdan aklımda kalanlar bunlar. Fakat premium hesap olmayıp da 5 reklam yayınlayanlar var mı? Çook. Fakat siteyi reklama boğmak çok tehlikeli. Ziyaretçinin sitede kaldığı süreyi azaltıyor.

Cevap2: etkili bir reklam yerleşimi, her site, her sektör, her tema, her sayfa yapısı için farklıdır.

Cevap3: Sayfa to, etkili bir reklam yerleşimi, reklam renkleriyle , ilgili reklam gelmesiyle, sayfanın uzunluğu ile, ve birçok değişken ile alakalıdır.

Cevap4: daha iyi bilen arkadaşlara bırakıyorum. (hoş, diğer sorularda da daha iyi bilen arkadaşlar vardır)

Cevap5: açıkçası birçoğu çok saçma sapan reklam optimizasyonu yapıyor. Fakat gerçekten çok muhteşem yapanları da gördüm. Hem google optimizasyonu, hem de reklam optimizasyonu ülkemizde yeni yeni gelişen bir sektör. yavaş yavaş sektörde kaliteliler olacaktır.
 
Son düzenleme:
Ben sadece ilk soruya yanıt vereyim, diğer sorular daha çok yayıncıların bireysel deneyimleri ile alakalı,benzer kategori sitelerde bile aynı şeyler yapılarak aynı sonuç alınamayabiliyor...

Bir sayfada 5-6 adsense reklamı için şöyle bir yöntem izlenmekte; 1 adsense hesabı + 1 adexchange hesabı. 3 Adet reklam adsense hesabından 2-3 adet reklam adexchange hesabından... Adxchange hesabı için bildiğim kadarı ile Türkiye de tek adsense partneri olan maxad.co var...

maxad.co başvuru yapın, kendi adsense kodlarınız ile birlikte maxad adxchange kodlarını birlikte kullanabilirsiniz...

Tek adsense hesabınızdan 3'den fazla reklam birimi kullanıp, boş yere riske girmeyin. Akıllı yayıncı kısa vadeli planlar yapmaz, uzun vadeli sürekli geliriniz olması daha akıllıca bir yöntemdir.
 
Geri
Üst