• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

(Adsense) En çok ne kazandırıyor ? Bulamadım çıldırıcaz:)

Kadircan

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar adsense ile bende kazanmak istiyorum artık :)
Millet ev alıyor araba alıyor kimisi batıyor ama en kötüsü bile aylık 30 lira getiriyor
Türkçe kelimelerde az ücret verdiğini hepimiz biliyoruz fakat ingilizcem de olmadığı için iyi kötü bişeyler kazanmak istiyorum istiyoru(Z)

Bu google'de en çok aranan kelimeler, konular vs. aslında gerçekten bu tip konuları okudum fakat bir türlü anlayamadım bu kelimelere nasıl baktığımıza. Açıkcası biraz o konuda cahilim kıtlığım tuttu :)

Sevgili forum üyeleri sizden istediğim (istediğimiz) illa ki benim gibi çok kişi vardır
Adsense ile ne sitesi açsam sizce bişeyler kazanabilirim ? Üşenmiyorum 1-2 saat ayırıp full makale yazacağım özgün sıkıntı değil. Bana sektörü ve kullanacağım tema'yı söyleyin :)

Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize. İyi forumlar diliyorum

(Lütfen bu tip konuları burda da açmayın vs. yapmayın arkadaşlar aradığımı bulamadım ki buraya yazıyorum)

Sabırlıysan her siteden kazanırsın.Ama şunu söyleyim,eğer seo bilgin ve bütçen yoksa kaşar olmuş sektörlere girme.Yemek tarifi,oyun v.s.Onun yerine atıyorum kaser tedavileri üzerine aç diş sağlığı,tekniksel konular v.s olabilir.

Öncelikle eğer iyi bildiğiniz bir konu var ise kesinlikle bu konu üzerinde bir site açılmalıdır. Vakti zamanında kimse bilmiyorken Silkroad Online ile ilgili bir forum açıp sağlam paralar kazanmış bir insanım. SEO vs konularını bile bilmiyordum. Şuankinden kat kat düşük seviyede css bilgim vardı biraz sadece. Paintle görsel hazırlardım düşünün. Ancak Silkroad Online oyunu henüz çıkış aşamasında her interet kafede oynanır durumda ve Knight Online'ın tahtını alabilecek yegane oyundu. Bende oyundaki bilgimi insanlarla paylaşmak için bir forum kurdum ve zamanında günlük 20bin civarı tekillere ve 100bin civarı üye sayılarına ulaştım. SEO konularında bilgim olmadığı için bu başarıyı işten iyi anladığım için elde etmiştim. Yabancı forumlardan çevirip anladıklarımı kendi sitemde paylaşırdım.

Bilginiz olan piyasada aşırı fazla olan(film siteleri gibi) ve adsense ekleyebileceğiniz bir konu yok ise içerik açısından çok titiz olmanız gerekiyor. İnsanlara fayda sağlayabilecek içerikler girmeniz gerekiyor. Ve mesela bir konuya genelden değilde girilebildikçe derinden girerseniz başarı olanağı artar. Örneğin yemek tarifleri sitesi değilde kek tarifleri veya börek tarifleri sitesi. Veya subdomain ile bu şekilde yapabilirsiniz.

İllede tavsiye isterseniz, yemek tarifleri, hastalıklar ile ilgili bir site olabilir veya belirli bir hastalığı konu alan, saç dökülmesi ile ilgili bir site, veya bunlardan ziyade teknoloji konuları olacaksa access point kurulumları router kurulumları gibi siteler. Yani üç beş birşeyler kazanayım bana heves olsun dersen böyle sektörlere yönelmen gerekir. Asıl başarı ise çıkış yakalayacak bir konuyu önceden kestirip çat diye sitesini facebook sayfasını vs yapıştırmaktır. Örneğin Vine uygulamasını ilk keşfeden dostlarımız gibi :)

Hocam bizim en büyük eksikliğimiz, kullanıcı gibi değil profesyonel gibi olarak düşünüyoruz.Yani aslında biraz olaya kullanıcı gözünden bakmamız lazım.Acaba ben normal bir kullanıcı olsam internetten ne arardım veya hangi sayfa da uzun süre dururdum şeklinde.Konu olarak her konu aslında işi bildikten sonra kazandırıyor, fazla kazandıran sektörler ise genelde o konu hakkın da pek fazla sitenin olmadığı konular oluyor.Ben şuan bir adet blog, bir adet tatlı tarifi sitesi, bir adet de sağlık sitesine sahibim.

Ve şunu gözlemledim eğer bizler aynı zaman da bir kullanıcı olarak düşünmez isek ne yazık ki hem yaptığımız işler kaliteli olmuyor hem de kazandığımız para pek fazla olmuyor.

Geri