• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Adsense 2. Onay

caneralcilioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar
Yeni bir sitem için yeni bir adsense üyeliği almaya çalışıyorum neredeyse 2 aydır onay alamadım. Sitemde şuanda 10 tane makale var. Ancak makaleler eklendiği an siteye yüksek hitler getiriyor. Ve makaleler takip ediliyor. Tamamen özgün bizzat kendim yazıyorum. Görsellerini özgün hazırlıyorum ama neredeyse 2 aydır onay gelmedi ve sebebler hep aynı. Bu konuda hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Sitenin adresini ÖM yoluyla verebilirim. Google'ın red maili aşağıdaki şekilde.

AdSense başvurunuzun durumu

Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:

Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir

Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

• Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  • Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  • Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.

Otomatik olarak oluşturulmuş çok az orjinal içerik diyor. Makale sayım az ve kesinlikle spam yapmayaya dikkat ediyorum. Tüm makaleleri kendim yazmaya ve bunları da günlük olarak gündeme göre yazmaya çalışıyorum. Otomatik oluşturulan hiç bir şey.

Site webmaster tools ve diğer seo araçlarında hatasız görünüyor. Herhangi bir kullanıcı etkileşimini engelleyen modül vs. yok. Wordpress son sürüm ve responsive html5 css3 bir tema kullanıyorum. Bootstrap ile mobil uyumluluğum var ve search console da hata vermiyor. Ama "Anlaşılır bir gezinme sistemi vs. diye uyarı veriyor.

Sizce bu red edilmesinin sebebi nedir ? Bu hatalar makale sayısının azlığından dolayı mı olabilir yoksa başka bir sebeb mi vardır ? Yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar..

Büyük ihtimalle içerik açısından doygun görünmediğindendir. Tamam spam yapmıyorsun, özgün içerik hazırlıyorsun ancak acaba bu hazırladığın içerikler doyurucu mu? Makalelerinde özellikle iç ve dış bağlantılar vererek kullnıcıyı yönlendirmeyi ve makaleleribiz mümkün olduğunca resim, video gibi öğeler ile zenginleştirin. Aynı zamanda daha çok içerik üretmeye başlayıp düzenli bşr şekilde web sitenizde yayınlayın. Amacınız kullanıcıyı mümkün olduğunca içerik ile doyurmak olmalı. Kullanıcıyı rahatsız edici herhangi başka bir şey kullanmayın. Umarım onaydan geçersiniz. Koky gelsin.

Mobil olarak gönderildi. Yazım hataları için özür dilerim.

Aynı duruma bende düşmüştüm. Belirli aralıktan sonra 3. denememde başarılı oldum. Bu esnada siteye eklemelerde bulundum. Video ve içerik ile siteyi destekledim ve yorumlar kısmını canlı tutarak aramalarda yer almaya çalıştım. Sonuç itibari ile adsense başvurum kabul gördü. Ama uğraştığıma deydimi derseniz benim için sadece bir deneyimdi. Günlük ortalama hit 200-300 arası 7 ayı geçti ortalama kazanç ise 65 tl civarı :) @Furkan'ın dediği gibi siteye biraz daha içerik ve video gibi bağlantılarla destekle derim. Ama bunun sınırı nedir inan bende bilemiyorum.
Az içeriğe sahip ve hiti olmayan siteler adsense almış ben niye alamıyorum diye düşünebilirsin. Bu site zaten var olan bir adsense hesabı ile yönetiliyor olabilir. Birde böyle düşünmek gerekir. Umarım uğraşlarının karşılığını alabilirsin, kolay gelsin..

Furkan Escan Çilingir tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Bir sonraki inceleme talebini gönderene kadar sürekli içerik üretmeye devam edeceğim. 22 Ağustos tarihinde 17 olan hit eklediğim 3 makale ile 23-24-25-26 ağustosta toplam 7160 hiti gördü. Bugün ise durum henüz 490 civarında. Makale eklediğimde oluşan ani yükselişler de sorun çıkartıyor olabilir mi ? Herhangi bir sahte hit vs kesinlikle kullanmıyorum. Hatta spam hit gönderen free-floating-buttons.com vb siteleri de engelledim. Gelen ziyaretçiler tamamen sosyal medya ve organik olarak geliyor.

İçerik üretip sonuçları bir sonraki başvurumda gelecek sonuçları burada paylaşacağım. Destekleriniz için teşekkür ederim.

Furkan Escan Çilingir tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Bir sonraki inceleme talebini gönderene kadar sürekli içerik üretmeye devam edeceğim. 22 Ağustos tarihinde 17 olan hit eklediğim 3 makale ile 23-24-25-26 ağustosta toplam 7160 hiti gördü. Bugün ise durum henüz 490 civarında. Makale eklediğimde oluşan ani yükselişler de sorun çıkartıyor olabilir mi ? Herhangi bir sahte hit vs kesinlikle kullanmıyorum. Hatta spam hit gönderen free-floating-buttons.com vb siteleri de engelledim. Gelen ziyaretçiler tamamen sosyal medya ve organik olarak geliyor.

İçerik üretip sonuçları bir sonraki başvurumda gelecek sonuçları burada paylaşacağım. Destekleriniz için teşekkür ederim.
Sayın hocam adsense siteleri onaylarken hit durumuna o kadarda bakmıyor diyebilirim. Önemli olan kaliteli ve doyurucu içerik. Sadece sosyal medya çalışmalarına ve içerik üretmeye devam et. Bir sonraki başvurunu yapmadan önce içeriğinin mümkün olduğunca kaliteli ve doyurucu olduğuna dikkat et. Umarım onay alırsın. Gelişmelerden bizi haberdar etmeyide unutma.
İyi çalışmalar. :)

Mobil olarak gönderildi. Yazım hataları için özür dilerim.

İnşallah alırım artık onayı. Adsense hesabım var ancak kendi isminle değildi artık onu kullanmak istemediğim için yeni başvuru yaptım. Gelişmeleri buradan yazar, olumlu/olumsuz tecrübelerimi paylaşırım. İlginiz için teşekkürler..

Geri