• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Acil!!! Hit orantısız arttı. Bir bakın lütfen...

smnkz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar.
Sitemde ekim 2014 te yayınladığımız ve facebookta paylaştığımız bir habere 2-3 gündür yoğun bir hit gelmeye başladı.
Kaynak facebooktan geliyor. Gelenlerin %99 yeni kullanıcı. 2 yorum yapılmış dün. Sayfada kalma süresi 12 sn. (Konu uzun değil fazla.)
Buna bağlı olarak reklam tıklama oranları da katlandı :)
Çok şikayetçi değiliz ama sebebini merak ediyoruz. Adsenseden banlanma riski olabilir mi?
Cevaplar için teşekkürler şimdiden :)

google'ın organik olmayan hite çok fazla güvenmediğini duydum. umarım banlanmazsın çok fazla bir tecrübem yok bu konuda.

Haberi Facebook'da başkaları da paylaşıyor belli ki. Ne SEO, ne Adsense açısından olumsuz etkisi olacağını sanmıyorum. Google istikrarı seviyor olabilir, ama online dünya çok da istikrarlı değil. Bir site televizyonda ya da popüler sitelerde haber olunca bir anda onbinlerce yönlendirme ya da direk giriş yaratabiliyor. Sitenin doğal bir kitlesi varken bu ilave girişlerin zararı olmaz.

Adsense tıklamalarında ziyaretçinin davranışı kaydediliyor. Tıklama bir anda çok artsa da, tıklayan kişiler gerçekten reklam ilgisini çektiği için tıklamışsa bu anlaşılır, sorun olmaz.

Teşekkür ederim cevaplar için. Bizce de doğal bir hit var verilere bakınca il olarak dengeli dağılım var Türkiye geneli. 1 ay etkisi devam etse iyi olur bu yoğunluğun. :)

Bu arada arkadaşlar ne tavsiye edersiniz. Bir habere iyi hit geliyor. Haberin ortasına facebook beğen butonu ekleme aklımız geldi. 1-2 habere bağlantı verelim dedik. Başka ne yapabiliriz?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim cevaplar için. Bizce de doğal bir hit var verilere bakınca il olarak dengeli dağılım var Türkiye geneli. 1 ay etkisi devam etse iyi olur bu yoğunluğun. :)

Bu arada arkadaşlar ne tavsiye edersiniz. Bir habere iyi hit geliyor. Haberin ortasına facebook beğen butonu ekleme aklımız geldi. 1-2 habere bağlantı verelim dedik. Başka ne yapabiliriz?

o habere ilişkin yeni haberler girin ve radikalin yaptığı gibi haberin altına parça parça şunlar da var diyerek ekleyin, ben olsam böyle bir şey yapardım. ortasına beğen butonu biraz irrite edici olabilir, onu da haberin altına yerleştirmenizi tavsiye ederim.

Geri