• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

%95 Tekillikte Spin İngilizce Makale Almak (Copyscape Resimli)

mtasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Eğer ingilizce niche siteler konusunda çalışıyorsanız, bu konu size iyi bir referans kaynağı olacaktır. Öncelikle örnek bir makaleden copyscape geçişi göstermek isterim... Hali hazırda aynı konuya ilgili çok sayıda makale hazırlamak mı? Dakikalar içerisinde mi? :)

Yeterli istek oranına ulaştım diye düşünüyorum. Şahsımın uyguladığı taktiği normalde e-kitap yapıp satmayı da düşündüm ancak bu konudaki çalışmamın özetini hayrına paylaşmamın pek çok kişiye referans kaynağı olacağını gördüm. Belki de bu insanlar daha sonra bana çok çok teşekkür edeceklerdir. Özellikle adsense konusunda veya farklı satış ortaklıkları konusunda yabancı çalışmalar çok değerli. Doğru niche kategoriyi ve micro niche kelimeyi bulduğunuzda, ipin ucunu bulmuş oluyorsunuz.

Cryptosam arkadaşım, kendi çalışmalarını belirli bir oranda paylaşıyor. Aslında herkesin paylaşması lazım. Bazı bilgiler özeldir kabul ediyorum ama bu konuda Türk arkadaşlarımızın daha yeterli bir bilgi sistemine sahip olması isterim. Zaten yabancılar parayı gırla götürüyorlar .)

Lafı fazla uzatmayayım ve sizleri yöntem ile tanıştırayım. Aslında bu yöntemi bulmak benim için zor oldu ama iyi oldu.

1- Niche Belirleme

Yabancı niche belirlemek en önemli unsurdur. Çünkü ipin ucu burası. Yanlış niche çok zorluk demektir ve emek israfı demektir. Niche belirlerken öncelikle Google Trends te (genelde ingilizce de ABD tercih edilir) belirlenen ülkede son 30 günde hangi kategoride hangi konunun trend olduğuna bakın. Daha sonra Keyword Tool a gelin ve anahtar kelime araştırmanızı yapın. 10.000 üzerinde aranma CPC en az 4 veya 5 Lira olan ve rekabeti düşük olan kelimeler idealdir. Anahtar kelimeyi seçtikten sonra (anahtar kelime domainimiz olacak) bunun sonunu guide (rehber) gibi kelimeler ile tamamlayın. Bu niche sitenizin o konuda Exact Match Domain in doğru referans kaynağı olacağını gösterecektir.

Yani kısaca anahtarkelimeguide.com gibi bir domain alacaksınız (guide farklı varyasyonlarda olabilir, review falan işte)

Sistem, Host, Cart Curt

Wordpress eklentiler falan o konuya girmicem. Zaten araştırırsanız neyi nasıl kuracağınız bellidir. Detaya girmeyeceğim.

İçerik Ekleme Olayları

Konumun ana başlığı burası
Ben içeriği ayarlarken kendim için Wicked Article Creator programını aldım. Program kendini çok geliştirmiş. Kendine ait özel makale veritabanı var pek çok konuda. Tabi verdiği makaleleri o şekilde eklemeyeceğiz. Sizde hemen özel fiyatta Premium versiyonu 75 dolar olan programı alın (Gücü yetenler)

Normalde bu program standart makaleleri çekip spinliyor ancak bu benim ikinci tercihim. Ben ilgili programın veritabanının verdiği makaleleri kullanıyorum. Neredeyse %95-98 oranında tekil içerik veriyor. Copyscape kontrollerimde bazen 2-3, tek tük kelime benzerli yazılar çıkıyor ama onları da saymayın. Resimde gördüğünüz gibi yayınladığım bir makalenin kopyası yok. Program size spun makale veriyor ve o makalelerden 10larca makale generate edebiliyorsunuz.

Benim için makale yayınlamada Onpage Seo faktörü önemli. Bunun için H2 h3 tagleri bold vs dikkat ediyorum. Konu ile alakalı Heading olabilecek kelime gruplarını burada paylaştığım programdan buluyorum veya Scrapebox programımı kullanıyorum. 450 kelimelik yazıya 2 adet heading yetiyor.

Yazı resimleri için WP Inject eklentisini kullanıyorum. Flickr ve Pixabay den resm buuluyr ve bunu öne çıkan görsel yapabiliyorsunuz. Ayrıca yazı içine resim ekleyebiliyorsunuz.

Kısacası
Bazı parçaları birleştirerek yabancı niche site işine İngilizce bilmeden girebilirsiniz. PLR makaleleri harmanlayıp yüksek tekillikte yeni yazıları ilgili niche domainlerine belirttiğim mantıkta aktarmak mümkün. Genelde Google a değil, ziyaretçiye hitap derler ama kimin umrunda. Zaten sistemden aldığım sonuçlar bildiğim İngilizceye göre gayet iyi bilgi veriyor. Saçma sapan şeyler yok.

Daha da Kısacası
SELECT YOUR PATH THE BEST PATH IS KNOWLEDGE

Hoşçakalın :)

30 gün sonunda Google Analytics sonucu

30 Gün Sonunda Özel Spin Çalışma ile Yapılan Sitenin Alexa Değeri

Not : Gereksiz, herkes biliyo bunu diye yorumlar yapmayın lütfen. Emeğe saygı. Bilen varsa da hoşgörülü olsun. Paylaşana mani olmasın

xx2soMI.gif

Not 2: Wicked Article Creator Programının Nasıl Kullanılacağına Dair Detaylı Bilgi Alabilirsiniz

Son düzenleme:
konuyla ilgili paylaşımda bulunabilirsen çok sevinirim hocam ben de yabancı sitelerle ilgileniyorum.

Teşekkür ederim. Domain seçimi ve site kurulum aşamasında da buradan destek verirseniz çok güzel olur kanısındayım. :)

Örnek birkaç spinli cümle görebilir miyiz? Anlamlı cümle oluşturma gücü de iyiyse kullanılabilir bence.

Şu sistemi otomatiğe bağlayarak binlerce dolar kazanan insanlar var. Adamlar bir kez kuruyor sistem otomatik içerik çekerek spinliyor, seo ayarlarını yapıyor ve yayımlıyor. Açabildikleri kadar site açıyorlar sonra gelsin paralar.

tüm makaleyi okudum hocam hoşuma gitti mantıklı geldi bugün bi kelime seçip domain alıp deneme yapacağım sonuçları yazarım, ama paylaştığınız program açılmıyor silinmiş

Son zamanlarda çok arttı bu ingilizce konuları. (Sizin için söylemiyorum) Ben bir kesimin bundan sadece gelir elde etmek için bu kadar gündeme getirdiğini düşünüyorum (Site içi Optimizasyon, Makale yazımı, Adsense gelirli site satışı vs). Çünkü anlatılanlara göre her şey o kadar basit ki bir anda oluveriyor sen sadece makale giriyorsun. Bu kadar kolay değil.

Yabancı sektörün artısı çok fazladır.
  1. Google.Com'a başlı değilsin. Bing ve yahoo çok fazla kullanılıyor. Mesela amerikada bing.com'un payı %18 civarında. Bu azımsanacak bir şey değiş yaklaşık 5 milyar aramaya denk geliyor.
  2. Kullanılabilecek sosyal medya kaynağı çok fazla. Sadece facebook ve twitter paylaşımları ile yetinmeyeceksiniz. Sektörünüze göre reddit ve pintesert sizin için yegane hit kaynağı bile olabilir. Bunun yanı sıra sıra tumblr, pinterest ile bir çok kelimede sıralamaya anahtar kelime görebilirsiniz.
  3. Tık başı ücreti söylemeye gerek yok. 4-5 katı çok rahat geliyor.
  4. Hit oranı Türkçeye göre çok fazla çünkü ingilizce bilen sayısı doğal olarak çok fazla.
Fakat yukarıda da belirttiğim gibi sürekli konularda görüyorum. Bir domain alıp bende başlayacağım falan gibi cümlelere ithafen yazıyorum. Eğer buna zaman ayıramayacaksanız, kendinize bir yol haritası çizmeden al domaini, kur wordpressi oldu bitti değil. Türkçeden çok daha zor.

Spin için ise the best spinner de kullanabilirsiniz. %95e kadar özgünlüğü yakalayabiliyorsunuz. Fiyatı da yıllık 47 dolar. Eklenti şeklinde kullanılabilenler de var. Her türlüsünü piyasada bulabilirsiniz.

Son zamanlarda çok arttı bu ingilizce konuları. (Sizin için söylemiyorum) Ben bir kesimin bundan sadece gelir elde etmek için bu kadar gündeme getirdiğini düşünüyorum (Site içi Optimizasyon, Makale yazımı, Adsense gelirli site satışı vs). Çünkü anlatılanlara göre her şey o kadar basit ki bir anda oluveriyor sen sadece makale giriyorsun. Bu kadar kolay değil.

Yabancı sektörün artısı çok fazladır.
  1. Google.Com'a başlı değilsin. Bing ve yahoo çok fazla kullanılıyor. Mesela amerikada bing.com'un payı %18 civarında. Bu azımsanacak bir şey değiş yaklaşık 5 milyar aramaya denk geliyor.
  2. Kullanılabilecek sosyal medya kaynağı çok fazla. Sadece facebook ve twitter paylaşımları ile yetinmeyeceksiniz. Sektörünüze göre reddit ve pintesert sizin için yegane hit kaynağı bile olabilir. Bunun yanı sıra sıra tumblr, pinterest ile bir çok kelimede sıralamaya anahtar kelime görebilirsiniz.
  3. Tık başı ücreti söylemeye gerek yok. 4-5 katı çok rahat geliyor.
  4. Hit oranı Türkçeye göre çok fazla çünkü ingilizce bilen sayısı doğal olarak çok fazla.
Yukarıda da belirttiğim gibi sürekli konularda görüyorum. Bir domain alıp bende başlayacağım falan gibi cümlelere ithafen yazıyorum. Eğer buna zaman ayıramayacaksanız, kendinize bir yol haritası çizmeden al domaini, kur wordpressi oldu bitti değil. Türkçeden çok daha zor.
Hocam söylediklerinizi dikkate alarak site açacağım bilgilendirme için teşekkürler

Son düzenleme:
Hocam wickedarticlecreator. Net var birde Com mu doğru olan net mi anlayamadım programda hangisine link veriyor

Geri