• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

30 bin TL ile nasıl bir yatırım yapılmalı?

Qicix

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar herkese merhabalar,
Hafta sonu arkadaşlarla sohpet ederken 30-40 bin TL civarında para ile internet üzerinde nasıl bir yatırım yapılır diye muhabbet gelişti ama olumlu bir sonuç alınamadı.
Bende bu soruyu buradan sormak istedim.
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Sizce 30-40 bin TL para ile nasıl bir proje yapılabilir?

Ben olsam şöyle yapardım. Öncelikle niş bir ürün bulurdum. Aranma hacmi uygun olan ve henüz fazla kimsenin bulaşmadığı bir ürün. Bir ön çalışma gerektirir tabi bu. Sonrasında gerekli seo çalışmaları ile sitemi ilk sıraya çıkarırdım. Facebook ve adwords reklamları ile desteklerdim bu ürünü. Sonra toptancısından alıp e-satış gerçekleştirirdim. İşler iyi giderse toptan satışına başlardım. (bunun için şahıs şirketi kurmak gerekir. home ofis tarzı çalışılabilir. Sanırım 3000 civarı masrafı olur)

30.000 TL niş bir ürün için yeterli gibi duruyor. Aranma hacmi de önemli.

Para bende olsa böyle yapardım :)

Sizi tanımadan bu soruya cevap vermek zor bilgi düzeyiniz yaptığınız iş nekadar süredir bu iştesiniz gibi
Aslinda cok fazla bilgi ve birikime sahipdegilim. Uygun bir fikir olursa bu sermaye miktarida artabilir. Ama isin teknik kismini (Yazilim-tasarim gibi) profesyonel hizmet alinacak.

Ben olsam şöyle yapardım. Öncelikle niş bir ürün bulurdum. Aranma hacmi uygun olan ve henüz fazla kimsenin bulaşmadığı bir ürün. Bir ön çalışma gerektirir tabi bu. Sonrasında gerekli seo çalışmaları ile sitemi ilk sıraya çıkarırdım. Facebook ve adwords reklamları ile desteklerdim bu ürünü. Sonra toptancısından alıp e-satış gerçekleştirirdim. İşler iyi giderse toptan satışına başlardım. (bunun için şahıs şirketi kurmak gerekir. home ofis tarzı çalışılabilir. Sanırım 3000 civarı masrafı olur)

Nish urun konusunda cok bilgim yok ondan cok sicak bakmiyom. Dahafarkli fikirler olursa sevinirim.

şahıs şirket hakkında bilgi verebilirmisinz

şahıs şirket hakkında bilgi verebilirmisinz
@mhtkarakose Şahıs şirketi hakkında bilgi derken nasıl bir bilgiye ihtiyacınız var acaba? Hem kendim zamanında bir şahıs şirketi kurmuştum hemde meslek olarak muhasebe ile ilgilendiğimden bilgim dahilinde yanıtlamaya gayret ederim.
Genel itibari ile kuruluşu 1-2 gün içinde tamamlanmakta, kuruluşta 600-1000 TL arası ücret gerekmekte. Aylık olarakta satış yapmasanızda bazı giderlere katlanmanız gerekmektedir. Kapanışı da açılışı gibi 1-2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Geri