• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Wordpress reCaptcha Eklentisi

mertcangokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar

internetde gezinirken açık kaynak kodlu bir şekilde yayınlanan ve wordpress için kullanabileceğimiz Google recaptcha plugin dosyalarını fark ettim ilk başlarda çalışmıyordu yada hatalar veriyordu bende kendi sitemde kullanabilmek adına bir kaç düzenlemede bulundum.

-Giriş alanını koruma
-Yorum alanını koruma
-Kayıt alanını koruma
-Unutulan şifre alanını koruma

Belki kullanmak isteyen arkadaşlar vardır diyede buraya eklemek istiyorum.

bMj2h4A.png

İndirme Adresi : Tıklayın

wp siteler de özellikle yorum spam nedeni ile captcha kullanmaktayım, akismetten daha fazla işe yarıyor. Teşekkürler

Henüz bunu denemedim ama bende sitemde normal Captcha eklentisini kullanmaktayım ve bir süredir siteme çince tarzı yorumlar gelmeye başladığı için, normal Captcha nın artık ömrünü doldurduğunu düşünüyordum, bu sebeple bir süredir araştırma yapmaktayım gördüğüm kadarıyla orjinal soru cevaplı güvenlik soruları daha fazla güvenlik sağlıyor (ama belli aralıklarla soru ve cevapların değiştirilmesi gerekiyor, yoksa oda patlıyor) özellikle yazı ve sayıyla yapılan toplama çıkarma sorularından iyi verim alındığı yoğun görüşler arasında.

Son düzenleme:
Ben de Captcha kullanıyordum fakat yorum yapanlara ekstra bir alan doldurtmamak için kaldırdım. Akismet kurdum şuan.

Geri