• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

PrestaShop mu OpenCart mı Hangisi?

bigcenk

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar ben eşime Turkiye'deki Rus vatandaşlarına yönelik küçük satışlar yapması için internet sitesi kurmak istiyorum. Fakat biraz araştırma yaptım PrestaShop ve OpenCart yazılımları kullanılıyor genelde. İkisi arasında kararsız kaldım. Fikri olan varsa bana da fikir verir misiniz? Dil seçeneği sıkıntısı olmayacak yani iki dilde çalışması gerekiyor. Ayrıca satışlar kredi kartsız havale yöntemi olacak tabiki.

Presta shop çok kullanmadım ama open cart bence en fazla desteği olan, modül sıkıntısı yaşamayacağınız ve sağlam bir altyapı.
http://goo.gl/Ssy1WE dil sorunu kesinlikle yok. Özellikle 2 versiyonu süper olmuş. Tema ve modül yapımcıları çok hızlı bir şekilde bu versiyona destek vermeye başlıyorlar.
Tabi yine de presta shop kullanan bir arkadaş varsa onunda fikirleri önemli. Open cart konusunda yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince.

Aynen bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyoruz.. Yoksa WooCommerce ile de çözülebilir mi ?

PrestaShop biraz inceledim. Admin paneli çok düzenli. Yapmak istediğin her şeye çok rahat ulaşabiliyorsun. OpenCart hiç bakamadım henüz.

PrestaShop biraz inceledim. Admin paneli çok düzenli. Yapmak istediğin her şeye çok rahat ulaşabiliyorsun. OpenCart hiç bakamadım henüz.
türkiyede opencart desteği oldukça fazla eğer ingilizceniz yoksa opencart derim ingilizceniz varsa direk magento ile başlayın derim

Arkadaşlar şimdilik prestashop ile test yayını yapıyorum. Eşiminde rahat kullanabileceği bir sistemi bulacağım umarım. :)

PrestaShop kullanmaya başladım husnahuner.com.tr default temayı editledim az birşey onu kullanıyorum.Evet destek hattı çok düşük bir sistem modülleri de pahalı.Ama şunu söyleyim ben 2 haftalık sitede bile birşeylerin kıpırdadığını anladım.Admin paneli basit bir haftada çözersiniz çoğu şeyi.Seo açısından oldukça çok mu çok iyi.

Default tema görsel olarak güzel. Admin paneli kullanışlı. Bakalım bende editleyerek istediğim hale getireceğim.

Prestashop kesinlikle çok başarılı özellikle seo açısından google indexlenmeye başladığınızda ürünleriniz google da fiyatları gözüküyor ayrıca kullanıcı oyla sistemi yaparsanız hem hem aramalarda hem yıldız hemde fiyat gözüküyor. Kendiğinden cdn ayarları kısmı var ve default teması bile çok harika performans kısmından css html resimleri küçülte biliyorsunuz tek bir sorunu var oda bazı hostlarda çok yavaş çalışması vps ile başlamınızı öneririm

Prestashop kesinlikle çok başarılı özellikle seo açısından google indexlenmeye başladığınızda ürünleriniz google da fiyatları gözüküyor ayrıca kullanıcı oyla sistemi yaparsanız hem hem aramalarda hem yıldız hemde fiyat gözüküyor. Kendiğinden cdn ayarları kısmı var ve default teması bile çok harika performans kısmından css html resimleri küçülte biliyorsunuz tek bir sorunu var oda bazı hostlarda çok yavaş çalışması vps ile başlamınızı öneririm
Katılıyorum ayrıca herkes muhakkak blog modulünüde kursun.Çok etkisi oluyor güncellik açısından.

Evet böyle bir başlık çok yardımcı olacaktır herkese. Ben sürekli araştırma içerisindeyim. Öğrendikçe aktarım yapacağım bu konuda.

PrestaShop kullanmaya başladım husnahuner.com.tr default temayı editledim az birşey onu kullanıyorum.Evet destek hattı çok düşük bir sistem modülleri de pahalı.Ama şunu söyleyim ben 2 haftalık sitede bile birşeylerin kıpırdadığını anladım.Admin paneli basit bir haftada çözersiniz çoğu şeyi.Seo açısından oldukça çok mu çok iyi.
Hocam peki opencart'ın prestashop'a göre bir avantajı var mı bildiğiniz ?

Geri