• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

mahmut

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar

Tesettür moda ile ilgili bir sitem var. Fakat istediğim verimi bir türlü alamıyorum. Hele ki moda sitelerinin en büyük hit kaynağı görsellerden gelen hitlerdir. Günlük 50 hitim var ve bunun sadece 2-3 tanesi görsellerden geliyor.

Resimlerle ilgili forumda bir konu vardı. Olabildiğince resimleri o konu ile orantılı özgünleştirmeye çalışıyorum fakat nafile. Hiç backlink almadım. Sadece bloglara yorum bırakıyorum. 5-6 aylık bir site.

Sizden isteğim sitemle ilgili neler yapabilirim veya neleri yanlış yapmışım bunları bana söylemeniz.

Her türlü sert eleştirilere açığım.

www[.]tesetturyasam[.]net

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

resimlerde ozgunlestirme yaparsan daha fazla resimden hit gelir. alelade resimler kullanmamaya calis. gerisi normal seo iste:)

Resimler özgün değilse özgünleştir,
tesettürle ya da giyim ile ilgili forumlarda siteni tanıt, ya da imzana ekle ve konulara 3-5 yorum bırak (bence alakalı backlinksiz olmaz)
Resimler için bence galeri yaparsan daha iyi olur.
ve başlıklarda "Tesettür Spor Giyim Modelleri 2015" yerine "2015 Tesettür Spor Giyim Modelleri" kullan. (Bu benim kıllığım :D)

resimlerde ozgunlestirme yaparsan daha fazla resimden hit gelir. alelade resimler kullanmamaya calis. gerisi normal seo iste:)
  • Renk, ışık, aynalama vs yapıyorum. (Hatta bazen kırmızı bir elbiseyi pembe dahi yapıyorum yinede index almıyor:))
  • Dosya isimlerini değiştiriyorum. Konu başlığıyla alakalı bir şekilde.
  • Filigran ekliyorum
  • alt tag ı için seo friendly images kullanıyorum
  • Webmaster Tools'da resimler için ayrıca site map ekledim.
Özgünleşmesi için daha ne yapabilirim ?

Resimler özgün değilse özgünleştir,
tesettürle ya da giyim ile ilgili forumlarda siteni tanıt, ya da imzana ekle ve konulara 3-5 yorum bırak (bence alakalı backlinksiz olmaz)
Resimler için bence galeri yaparsan daha iyi olur.
ve başlıklarda "Tesettür Spor Giyim Modelleri 2015" yerine "2015 Tesettür Spor Giyim Modelleri" kullan. (Bu benim kıllığım :D)

Dediğiniz gibi iki gün de bir özellikle de gerçek bayanlara ait bloglarda kadın ağzıyla yorum bırakıyorum:)
Ayrıca sitemde galeri özelliği mevcut.

Başlık kısmına gelincede adwords kullanarak konu başlıklarını düzenliyorum. İnsanlar neyi ne şekilde arıyor adwords'te araştırma yaptıktan sonra başlığı atıyorum.

800'den fazla resim var Google görsellerde 280 tanesi index almış. Ben demiyorum WM Tools öyle diyor:) Gerçi analiz sitelerindeki sonuçlarda 1000 den fazla resim index aldığını görüyorum.
site:siteadi.com diye görsellerde arattığımda resimleri saysam 200 ü geçmez. Bu nasıl iş onuda anlamadım.

Bu işin gerçekten bir püf noktası var ama malesef bilenler( Gerçek profesyonel SEO'cular) söylemiyor.

2 senedir moda blogu yönetiyordum geçenlerde sattım. Görsel index sayısı normal indexin 2 katıydı. Şimdi tekrar bir moda blogu açtım, fakat görsel index çok çok az alıyor. Aynı yöntemleri kullanıyorum. Bu aralar görsel index konusunda gerçekten problem var.

moda blogu yönetiyordum geçenlerde sattım. Görsel index sayısı normal indexin 2 katıydı. Şimdi tekrar bir moda blogu açtım, fakat görsel index çok çok az alıyor. Aynı yöntemleri kullanıyorum. Bu aralar görsel index konusunda gerçekten problem var.
Sattığınız sitenin hiti ağırlıklı olarak görsellerden mi geliyordu?

Meraktayım. Konuya katkı sağlayabilecek arkadaşlar lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Bu konu aslında her sektörün problemi olabilir. Bilgilenmekte fayda var diye düşünüyorum..

Geri