• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Film Sitem İçin Öneriye İhtiyacım Var

Semih

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce genel blog ve affiliate siteleri yaptım ama ilk defa film sitesi açtım. Acemisiyim film işinin. 1 ayda 30k film sitesi konusundan gaza gelip açtım. Size 1 aylık durumu sitemin durumunu özetleyeyim sonrasında deneyimli arkadaşların mümkünse önerilerini alayım.

1 ayda 112 tane film eklendi. Ortalama günlük 4-5 tane. Bütün filmlerin açıklamaları full özgün ve 200+ kelime, büyük kısmı 300+ kelime. Yazılar 1 veya 2 etiket içeriyor. Tüm filmler sitenin face, twitter, google+ ve pinterest sayfasında farklı özgün yazılarla yayınlandı. Sitedeki ve sosyal medyadaki resimler özgünleştirildi. Bazı filmler reddit, gityat, friendfeed vs gibi sitelerde imlendi. Çok imleme yapmadım en fazla 10 film imlendi. Ana dizine 1 tane pdf atılıp 2 tane pdf sitesine eklenip açıklamada linklendi. Şu an hit aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi 50-80 civarı. 2-3 günlük bir sıçrama göreceksiniz sayaç resminde. O sıçrama yandex siteyi ilk indexlediğinde film izle, hd film izle vs gibi kafa kelimelerde ilk sıradan soktu sıralamaya. Bu sebeple 2-3 günlük bir sıçrama oldu. Sonra normale döndürdü. 1 aydır bu kadar emek vermeme rağmen hala indexlenme süresi dakikalara inmiş değil. Hit hiç beklediğim gibi değil. Durum normal mi değil mi ona da emin değilim.

Tecrübeli arkadaşlar şu ana kadar yaptıklarımda eksik gördükleri noktaları söyleyebilir mi? Ayrıca önümüzdeki günlerde neler yapmamı önerirsiniz. Ben artık tanıtım yazısı almaya başlamayı düşünüyorum. Önümüzdeki 1 aylık süreçte 2 veya en fazla 3 tane tanıtım yazısı düşünüyorum.

Sizler ne dersiniz.. Şimdiden yorumunu paylaşacak olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Site adresi: http://goo.gl/Axoa8u

forum-1.jpg

forum-2.jpg

Anlatmadığın teknik var mı yaptıklarından yoksa bu kadar mı? Ona göre diyeceğim çünkü, eksik varsa tamamla son kez. Sonra yazacağım bir iki şey ki her yardım edecek kişinin aklına gelir bu soru: acaba bütün yaptıkları bu mu yoksa anlatmadığı şeyler var mı diye.

Evet tüm yaptıklarım bu, özellikle her detayı yazdım gözden birşey kaçmasın diye..

Anlatmadığın teknik var mı yaptıklarından yoksa bu kadar mı? Ona göre diyeceğim çünkü, eksik varsa tamamla son kez. Sonra yazacağım bir iki şey ki her yardım edecek kişinin aklına gelir bu soru: acaba bütün yaptıkları bu mu yoksa anlatmadığı şeyler var mı diye.

Video backlink, yorum backlink. Bu iki backlink türünün en iyi kullanılışını öğrenin ve uygulayın sürekli, Samet in o yazısında da video backlinkten bahsetmiyor muydu ki niye en önemliyi yapmamışsın anlamadım :D

Video backlink, yorum backlink. Bu iki backlink türünün en iyi kullanılışını öğrenin ve uygulayın sürekli, Samet in o yazısında da video backlinkten bahsetmiyor muydu ki niye en önemliyi yapmamışsın anlamadım :D

O yazıdan sonra 2 kere algoritma değişti. Bende sorun çıkmasın başıma diye en garanti yolları yapayım dedim :) Youtube ve Vimeo olayı hala risksizse yaparım sorun değil :)

Çıktığı zaman iyi hit getirecek bazı filmleri erkenden ekliyorum, ilerisini de düşünmek lazım :)

yani bana kalırsa yaptıklarınız zaman alıcı olmasına rağmen etkisiz, her ne kadar herkes facebook, twitter o bu şu.... gibi sosyal mecralarda paylaşılması gerektiğini söylesede benim düşüncem etkileşimin olmadığı bir sosyal medya hesabı yalnızca vakit kaybı üstelik bir yerden sonra spam gibi algılanadabilir. Ha etkisi hiç mi yok? var ama görüldüğü gibi 50-100 hit istiyorsanız doğru yöntem:) diyeceğim o ki bunları herkes yapıyor zaten

O yazıdan sonra 2 kere algoritma değişti. Bende sorun çıkmasın başıma diye en garanti yolları yapayım dedim :) Youtube ve Vimeo olayı hala risksizse yaparım sorun değil :)

Çıktığı zaman iyi hit getirecek bazı filmleri erkenden ekliyorum, ilerisini de düşünmek lazım :)

İlerisini düşüneyim derken şimdiki ziyaretçiden de oluyorsunuz böyle. :)

İlerisini düşüneyim derken şimdiki ziyaretçiden de oluyorsunuz böyle. :)
Haklısınız, bu filmleri fragman kategorisine ekliyorum. Her gün kontrol ediyorum çıkmışlar mı diye. Çıkanları güncelleyip normal kategoriye çekiyorum ve sosyam medya paylaşımını yapıyorum.

yani bana kalırsa yaptıklarınız zaman alıcı olmasına rağmen etkisiz, her ne kadar herkes facebook, twitter o bu şu.... gibi sosyal mecralarda paylaşılması gerektiğini söylesede benim düşüncem etkileşimin olmadığı bir sosyal medya hesabı yalnızca vakit kaybı üstelik bir yerden sonra spam gibi algılanadabilir. Ha etkisi hiç mi yok? var ama görüldüğü gibi 50-100 hit istiyorsanız doğru yöntem:) diyeceğim o ki bunları herkes yapıyor zaten
Siz ne önerirsiniz hocam?

Elimden tekrar diyorum 130k site geçti 40k lık da geçti, sorun yok siz olmayan filmi koyun devam edin. Yazı index alsın yazı yaşlansın imlemeye başlayın. Film 3 ay sonra çıksın sorun değil fragmanı koyun paylaşın. Bir sorun olmuyor, bu yorumları yapanlar düz mantıkla gidiyorlar haklılar ama şunu yaptım kötü oldu işte bu sitemde derseler daha iyi.

Devam video backlinke güncellemelerin dokunacağını sanmam video backlinke, abartılmadığı sürece.

Başka arkadaşın yazdığına cevap: herkesin yaptığını hele bir yapın bir ay ondan sonra sıyrılmaya başlamak için kaliteli şeyler yapmaya başlarsınız. Devam yaptıklarınıza fakat bilin; yaptıklarım dediğiniz şeyler film sektöründe ortalamayı alınca(en kaliteliden en berbata) bayağı aşağıdasınız :)

Elimden tekrar diyorum 130k site geçti 40k lık da geçti, sorun yok siz olmayan filmi koyun devam edin. Yazı index alsın yazı yaşlansın imlemeye başlayın. Film 3 ay sonra çıksın sorun değil fragmanı koyun paylaşın. Bir sorun olmuyor, bu yorumları yapanlar düz mantıkla gidiyorlar haklılar ama şunu yaptım kötü oldu işte bu sitemde derseler daha iyi.

Devam video backlinke güncellemelerin dokunacağını sanmam video backlinke, abartılmadığı sürece.

Başka arkadaşın yazdığına cevap: herkesin yaptığını hele bir yapın bir ay ondan sonra sıyrılmaya başlamak için kaliteli şeyler yapmaya başlarsınız. Devam yaptıklarınıza fakat bilin; yaptıklarım dediğiniz şeyler film sektöründe ortalamayı alınca(en kaliteliden en berbata) bayağı aşağıdasınız :)
İlginiz için teşekkürler, ayrıca diğer yorum yazan arkadaşlara da teşekkürler.

Şu ana kadar yapılan yorumlara göre video backlink olayı tamamen eksik ve film çıkmadan fragmanını eklemek sıkıntı. Fragman eklemem, bundan sonra eklediğim filmleri video backlink işinide çözerek eklerim, ayrıca eski filmlere de video backlink yaparım.

Bunların dışında eksik yada fazla yaptığım şeyler hakkında yorumu olan arkadaş var mı?

Bir de bu ay artık bir film sitesinden tanıtım yazısı alma işine ne dersiniz? Sitenin 1 ayı doldu ve 120 tane full özgün içerik oldu.

Ben film çıkmadan fragman koyularak içeriğin yaşlandırılması görüşündeyim, diğer arkadaşlar ne derlerse desin o içerik yaşlanınca yaşlanma süresince o sayfaya link almak daha kolaylaşıyor haliyle film çıktığında ilk sıradan düşmüyorsun. Bakınız hobbit 3 izle de hdfilmgecesi tepede altında birhdfilm.com var ikisi de benim müşterimdi. O sitelerden iyi site yok mu var ama uygun taktiklerle tepede kalınılabiliyor güncellemede bir şey olacak korkusu yaşamadan.

Video backlink, yorum backlink, forum tanıtımı. Bunların en iyi kullanılışını en verimli kullanılışını öğrenin ve önümüzdeki bir ay içerisinde çıkacak güzel çok izlenecek bir iki film belirleyin onlara kasın. Yükselme filmleriniz onlar olur. Yarım sene önce birhdfilmde transformers, hdfilmgecesinde hobbit ve unutursam fısılda ve ufak bir iki film gibi.

@Süha Mete forum tanıtımı klasik konu açıp fragmanını koymak mı? birde yorum backlink den kastın nedir biraz açıklarmısın nereye yorum yapılacak?

@Süha Mete forum tanıtımı klasik konu açıp fragmanını koymak mı? birde yorum backlink den kastın nedir biraz açıklarmısın nereye yorum yapılacak?

Klasik tanıtım yazısı koyup paylaşmak forumlarda. Blogların yorum kısımlarından alınan linkler, ufacık araştırsanız veya bir baksanız üç beş wm bloguna anlarsınız :)

Ben film çıkmadan fragman koyularak içeriğin yaşlandırılması görüşündeyim, diğer arkadaşlar ne derlerse desin o içerik yaşlanınca yaşlanma süresince o sayfaya link almak daha kolaylaşıyor haliyle film çıktığında ilk sıradan düşmüyorsun. Bakınız hobbit 3 izle de hdfilmgecesi tepede altında birhdfilm.com var ikisi de benim müşterimdi. O sitelerden iyi site yok mu var ama uygun taktiklerle tepede kalınılabiliyor güncellemede bir şey olacak korkusu yaşamadan.

Video backlink, yorum backlink, forum tanıtımı. Bunların en iyi kullanılışını en verimli kullanılışını öğrenin ve önümüzdeki bir ay içerisinde çıkacak güzel çok izlenecek bir iki film belirleyin onlara kasın. Yükselme filmleriniz onlar olur. Yarım sene önce birhdfilmde transformers, hdfilmgecesinde hobbit ve unutursam fısılda ve ufak bir iki film gibi.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yapmaya başladım. 3 tane youtube ve vimeo yaptım, bugün forum ve blog backlink işine de ufak ufak başlıyorum. Zamanla sayıları arttıracağım.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yapmaya başladım. 3 tane youtube ve vimeo yaptım, bugün forum ve blog backlink işine de ufak ufak başlıyorum. Zamanla sayıları arttıracağım.
Başka biri yorumumu beğenmiş de, şimdi seocuları değilim bakın ilk 2 sırayı kaptırmışlar :D Neyse vel hasılı kelam güzel seo+sabır güzel şeyler getirir Allah'ın izniyle.

Geri