• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

hangi konu sektör para getirir

bead83

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar blogspot üzerinden gelir elde etmeye calısıyorum yaklasık 25 civarı blog acıp kapadım bana öyle bir sektör yada öneri verin ki güzel para kazanabileyim hemde bu işten zevk alayım önerilerinizi bkliyorum

selam arkadaşlar blogspot üzerinden gelir elde etmeye calısıyorum yaklasık 25 civarı blog acıp kapadım bana öyle bir sektör yada öneri verin ki güzel para kazanabileyim hemde bu işten zevk alayım önerilerinizi bkliyorum

25 Civarı blogu açıp kapadıysan çoğumuzdan daha tecrübeli sayılırsın, bizim sana sormamız gerekir :)

Şakası bir yana, yorulmadan ve sıkılmadan içerik üretebileceğin konu hangisiyse o konuda yazmanı öneririm. Muhakkak ilgi duyduğun, araştırmaktan keyif aldığın konular vardır. Futbol, otomobil, seyahat, at yarışı, yemek, oyun... Bence sektörün ne kadar kazançlı olduğundan ziyade, uzun süre istikrarlı şekilde içerik üretebileceğin, sorulara yanıt verebileceğin, bir fan kulübünü yönetebileceğin sektör seçmeye çalış.

En kazançlı sektör de olsa, para kazanacak aşamaya gelene kadar bayağı bir emek harcamak gerekiyor. İlgi duyduğun bir alan değilse, o aşamayı atlatmak çok zor geliyor. İlgilendiğin konularda bile aylarca düzenli olarak içerik üretmek zor. Bir süre sonra keyif olmaktan çıkıp göreve dönüşüyor. Bu yüzden herhangi bir alanı değil, en çok ilgini çeken alanı seçmeni tavsiye ederim.

Sektör ne olursa olsun, insanlar yazılarını ilgiyle takip ediyorsa bir şekilde karşılığını alırsın.

Hocam hakkaten 25 civarı blog açıp kapamak büyük bir tecrübedir. Yani yeni başlangıçları seviyorsunuz. Sektör önerim sağlık veya moda olabilir. Ama asıl önerim niche sektör seçmeniz, ama daha da önemlisi yabancı dilde bir site. Malumunuz olduğu üzre TBM lerin bu kadar yüksek olması, ve enteresandır kendi sitelerimden bildiğim kadarıyla TO ları da fena değil. Yabancı sitelerdeki BGBG hiçbir sitemde bulunmuyor. En niche sektörümdeki türkçe sitede bile o BGBG'lere ulaşamadım. Yabancı diliniz varsa hiç durmayın diyorum. Ama "oki" arkadaşın dediğine de katılıyorum, yazılarınız sürdürülebilir olmalı, son vereceğiniz işe girmeyin derim. Hatta benim taktiğim şudur: site açmadan önce 30 tane yeteri uzunlukta makale yazıyorum ve acaba daha fazla yazabilecek döküman ve bilgi bulabilir miyim diye deniyorum kendimi. Eğer sonuç pozitif olursa, hiç durmuyorum giriyorum sektöre. Başarılar..

Para e-ticaret sektöründe vardır. Bir hizmet sunarsınız karşılığını alırsınız. Ciddi düşünenler için tabi. Büyük oranda para bu sektör içerisinde dönüyor arta kalanlar ise adsense gibi reklam firmlarıylan kazanıyorlar.
Diğer türlü 10 tane hikaye 10 tane film sitesi açma ile anca bir yere kadar varabilirsiniz. Sektör olarak bunu senin belirlemen gerekiyor hangi sektöre daha yatkınsın. Aklımda sana önerebileceğim bir sektör yok :)

Para e-ticaret sektöründe vardır. Bir hizmet sunarsınız karşılığını alırsınız. Ciddi düşünenler için tabi. Büyük oranda para bu sektör içerisinde dönüyor arta kalanlar ise adsense gibi reklam firmlarıylan kazanıyorlar.

Bir de ikisinin arası olan affiliate seçeneği var. Kendin ürün satmıyorsun, ama satanlara yönlendirip kar payı alıyorsun. Bu seçenek bazen e-ticaretten daha iyi oluyor. Çünkü stok, kargo, şirket kuruluşu, pos vs. birsürü uğraştan kurtuluyorsun. Özellikle e-ticarete kolay giremeyeceğin sektörlerde gelir ortaklığı seçeneğini değerlendirmek lazım.

bana kalırsa 0'dan başlayacak birinin film-dizi sitesi haricinde gösterim yahut tıklama başı gelir hayal etmesi mantıksız. yeni bloglar ancak başka sitelere 2 3 seneden sonra backlink satar. tavsiyem hem blog bunun yanında blog ile ilgili e ticaret işi. Bu eski bloglarınız duruyorsa şuan yıllanmışlar ve değerlenmişlerdir onlarıda ana sitenize destek amaçlı kullanabilirsiniz.

bana kalırsa 0'dan başlayacak birinin film-dizi sitesi haricinde gösterim yahut tıklama başı gelir hayal etmesi mantıksız. yeni bloglar ancak başka sitelere 2 3 seneden sonra backlink satar.

Bu kadar karamsar olmayalım. Blogundan güzel paralar kazanan ve detaylarını bu forumda paylaşan arkadaşlar var. Demek ki reklamdan kazanmak için film-dizi sitesi şart değil.

Elbette sıfırdan başlayıp para kazanacak aşamaya gelmek kolay değil. Fakat 2-3 yıl da şart değil. Karşınızda Seocry gibi bir örnek var. Önce Alexa sırasına, sonra da yayına başlayalı ne kadar olduğuna bakın. Bu site bir yılı doldurmadan gayet makul bir reklam geliri kazanmaya başlayacak. Demek ki, doğru bir iş yapıyorsan hızlı yükselmek de mümkün.

@oki seocry adsenseden pek birşey kazanamayacak, eticaret bölümü açılmaz ise bireysel reklamlar da olacağını sanmam. amma ve lakin markalaşırsa seo işi yapan kurucusuna kazandırır

Şu en çok ilgilenilen, bilinen konuda yazma işi beni yedi bitirdi. En çok bildiğim konu wordpress, seo, niche, sosyal medya vs. E bunlarda yazsam daha önce yazan binlerce insan var. Hadi farklılı yarattım desem hangimiz reklama tıklıyoruz. Sırf fesatlıktan bile tıklamıyoruz yalan mı :) Mesela seocry. 1 kere bile tıklamadım, ayıptır günahtır. Neyse ara ara tıklıyım da rıfkının ekmeği suyu çıksın bari.

Şu en çok ilgilenilen, bilinen konuda yazma işi beni yedi bitirdi. En çok bildiğim konu wordpress, seo, niche, sosyal medya vs. E bunlarda yazsam daha önce yazan binlerce insan var. Hadi farklılı yarattım desem hangimiz reklama tıklıyoruz. Sırf fesatlıktan bile tıklamıyoruz yalan mı :) Mesela seocry. 1 kere bile tıklamadım, ayıptır günahtır. Neyse ara ara tıklıyım da rıfkının ekmeği suyu çıksın bari.
iki konuda fikrimi söyliyeyim. Bildiğin konuların sayısını arttırabilirsin. Ben mesela bileklik nasıl yapılır çok iyi biliyorum mesela :) Benim bu sitemin TOsu %2,5 civarında.
Diğeri ise, böyle gerçekten emek verilmiş sitelerde dolaşırsam, ilgimi çeken reklamlar gelirse tıklarım. Burada da azıcık ilgimi cezbeden reklam gelirse affetmem :) Hoş bu sitede tek bir reklam var, orası da düşündürücü ama.. eyyorumlamam bu kadar :)

Blog sitesiyle uğraşıp tık başı para kazanacağınıza tek ürün e-ticaret sitesi açıp parayı reklama basıp para kazanmak bana daha mantıklı geliyor.

Geri