• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Haber Sitesi Seo'su En Zoru Biliyorum

gonzales1

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar 2012de Reg Edilmiş Domainimi Aktif Etmeye Karar Verdim

Site Adresi: ......... Şimdi Bu Adreste Hangi Kelimelere Backlink Çalışması Yapmalıyım Sizce

Rekabetin Fazla Olmadığı 10 Anahtar Kelimemi Çalışmalıyım Yoksa 1-2 Anahtar Kelime Üzerinemi Yoğunlaş malıyım.

Sizden İstediğim Türkiye Haber Kelimesi'ne Çalışmalısın Gibi Öneriler Vermeniz Açıkçası Hangi Kelimeye Çalışırsam Dönüşleri Daha Yararlı Ve Uzun Vadeli Olur.

arkadaşlar link vermiyorum bu konudakilere hani yanlış anlamayın link vermek için konu açtı falan :)

şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleme:
Sosyal medya desteği ve kaliteli içerik tabi ki vazgeçilmezin olmalı. Bu konuya kimse itiraz edemez. Keyword konusunda bir haber sitesinin fazla geniş bir yelpazesi yoktur bana göre.(Haber, haber sitesi, güncel haber, haber oku vb.) Tabi eğer yerel haber sitesi değilse. Ben daha önce ne bir haber sitesi projesi oluşturdum ne de oluşturulan bir proje ile ilgilendim. Ancak dışardan gördüğüm kadarıyla Google News kaydı oldukça önem teşkil ediyor. Önceliğinizi İçerik>Sosyal Medya>Google News şeklinde yapılandırmanız bence çok iyi olacaktır.
-Konu hakkında yanlışım varsa affola. Tecrübeli arkadaşlardan düzeltmelerini rica ederim.

Haber sitesi keywordleri bu kadar ana kelimeler çok zor olacaktir. Geçen gün obilet.com seo incelemesini okumuştum adamlar bilet al, ucuz otobus bileti gibi kelimeler yerine otobüs firmalarina özel sayfalar yapmış bunu haber sitesine uyarlamak konusunda ne keywordleri yapilabilir acaba bide seo konusunda tecrübeli arkadaşlara bir sorum var site için neler yapilmali 6 aylık şekilde hani ilk ay paravan blog açın ozgun makale yazın 2. Ay artık şunları yapın gibi böyle bir liste bize çok yardımcı olacaktır.

Haber sitesi keywordleri bu kadar ana kelimeler çok zor olacaktir. Geçen gün obilet.com seo incelemesini okumuştum adamlar bilet al, ucuz otobus bileti gibi kelimeler yerine otobüs firmalarina özel sayfalar yapmış bunu haber sitesine uyarlamak konusunda ne keywordleri yapilabilir acaba bide seo konusunda tecrübeli arkadaşlara bir sorum var site için neler yapilmali 6 aylık şekilde hani ilk ay paravan blog açın ozgun makale yazın 2. Ay artık şunları yapın gibi böyle bir liste bize çok yardımcı olacaktır.

Hocam sana tavsiyem su olucaktur
1-paravan blog
2-Sosyam medyanın gucu
3-sosyal medya reklamları bu aralar cok popiler ve kaliteli içerikler her zaman insanların ılgısını cekıyo bazan ben bile merakıma yenık dusuyorum bıle bıle :=)
4-Tanıtım yazısı (Buraya parantez acmak ıstıyorum ılk once sıteye makalelerini gir sonrasında 100 ozgun resımlı lınklı makale olustur ve bu işi saglıyan arkadaslarvar pr7-pr1 arasında 100 adet makalenı yayınlat.)
5 Şimdi pr si yukek google news kayıtlı dmoz kayırlı ve en az 5 yıllık 3,4 siteden backlink al
6-Firma rehberi gibi haber reherlerine kendını kaydettır.
7-Rss i cok iyi kullan sosyal medya ya entegre edresen otomatık yazdıkların paylasılır :=) zamanından gıtmez.
8-sistemin ne bilmem ama ben wordpress tercih ederım genelde eklentılerını kurduktan sonra site xml ,image,video bunların ayarlarını en basdan yap sonradan yazdım biraz.
9-Wordpressde ping leme sitelerini cok ıyı sec her paylasılanı alma.
10-4 ay gecmiştir.Egerki devam ediyorsa bu işe 100 makale yaz ve yayınlattır bu işi cok iyi yapan kısıler var + olarak gene backlınk al.
11 - Her sitededen backlınk alıp verme zararına olur tavsıyedir.
12-Reklam gelırlerın sabıt bı yerden olsun ya adsens yada iyi bir firma ile anlas er parayı gosterene yanmasma.(adsens kadar garantisi yoktur.)
13-Ben bunları uyguladım ve teknoloji sitem vardı İyide geliri vardı masrafı ve emegı cok oldu ama zevklıydı unıversıte bitince iş hayatı derken editorlere verdım onlarda senın gıbı ılgılenemezler site cop oldu bende yayından kaldırdım farklı projelere yonelmıs oldum devam lılıgın varsa cok ıyı parası var .Not; Hepsi kendı tecrubelerımdır kımıne yalıs gelebılır asamalar yada yaptıklarım goruslerıne saygım sonsuz.Hayırlı seolar .=;)

1-paravan blog
2-Sosyam medyanın gucu
3-sosyal medya reklamları bu aralar cok popiler ve kaliteli içerikler her zaman insanların ılgısını cekıyo bazan ben bile merakıma yenık dusuyorum bıle bıle :=)
4-Tanıtım yazısı (Buraya parantez acmak ıstıyorum ılk once sıteye makalelerini gir sonrasında 100 ozgun resımlı lınklı makale olustur ve bu işi saglıyan arkadaslarvar pr7-pr1 arasında 100 adet makalenı yayınlat.)
5 Şimdi pr si yukek google news kayıtlı dmoz kayırlı ve en az 5 yıllık 3,4 siteden backlink al
7-Rss i cok iyi kullan sosyal medya ya entegre edresen otomatık yazdıkların paylasılır :=) zamanından gıtmez.
8-sistemin ne bilmem ama ben wordpress tercih ederım genelde eklentılerını kurduktan sonra site xml ,image,video bunların ayarlarını en basdan yap sonradan yazdım biraz.
10-4 ay gecmiştir.Egerki devam ediyorsa bu işe 100 makale yaz ve yayınlattır bu işi cok iyi yapan kısıler var + olarak gene backlınk al.
12-Reklam gelırlerın sabıt bı yerden olsun ya adsens yada iyi bir firma ile anlas er parayı gosterene yanmasma.(adsens kadar garantisi yoktur.)
13-Ben bunları uyguladım ve teknoloji sitem vardı İyide geliri vardı masrafı ve emegı cok oldu ama zevklıydı unıversıte bitince iş hayatı derken editorlere verdım onlarda senın gıbı ılgılenemezler site cop oldu bende yayından kaldırdım farklı projelere yonelmıs oldum devam lılıgın varsa cok ıyı parası var .Not; Hepsi kendı tecrubelerımdır kımıne yalıs gelebılır asamalar yada yaptıklarım goruslerıne saygım sonsuz.Hayırlı seolar .=;)

Hocam tavsiyelerin için öncelikle teşekkürler dediklerini yapiyormusum yada yapmayı düşündüğüm şeyler liste şeklinde olmasi tabi dahada netlestir di kafamdakini birşey aklima takılıyor haber sitesi anahtar kelimesi ne olmalı sonuçta her gün yüzlerce haber var anahtar kelime ve alt anahtar kelimeleri belirleyemiyorum.

Ben tesekkurederım pasam , Anahtar kelime bence su olmalı- merak,ilgi ve sadık ne alaka bunlar dersen insanımız bu uc olay dongusunden cok hoslanır . once ılgısını cek sonra kucuk yazılarla merak ettır sonra onlara ıstedıklerını ver sadık ol tatmın olsunlar . Bu olay dongusune gore anahtar kelımelerını secmelısın hem haber lerınde hemde sıtenın keyword u ıcın . Ben bu yontemı kullanıyorum , ve basarısız olmadım ama donguyu iyi tutturman lazım yazıların 2 cumle olupda tatmın karsızlık yaratmadıkdan sonra oturmus hıtlı ve gelırlı bır sıten olur .=)Bu arada sitendeki adsens reklamı patlamıs haberlerın ıcınerısıne kaymıs :=).

Ben tesekkurederım pasam , Anahtar kelime bence su olmalı- merak,ilgi ve sadık ne alaka bunlar dersen insanımız bu uc olay dongusunden cok hoslanır . once ılgısını cek sonra kucuk yazılarla merak ettır sonra onlara ıstedıklerını ver sadık ol tatmın olsunlar . Bu olay dongusune gore anahtar kelımelerını secmelısın hem haber lerınde hemde sıtenın keyword u ıcın . Ben bu yontemı kullanıyorum , ve basarısız olmadım ama donguyu iyi tutturman lazım yazıların 2 cumle olupda tatmın karsızlık yaratmadıkdan sonra oturmus hıtlı ve gelırlı bır sıten olur .=)Bu arada sitendeki adsens reklamı patlamıs haberlerın ıcınerısıne kaymıs :=).

Tema değişiyordu ondan sanırım adsense olayi düzelmiş olmasi lazim

Hocam malesef reklam aynı gorunuyo bende bir kac pc de de denedım sonuc degısmedı tablo ayarlarında sıkıntı var sanırım farklı yerde gorunuyo bir an once duzelt bence .=)

Hocam malesef reklam aynı gorunuyo bende bir kac pc de de denedım sonuc degısmedı tablo ayarlarında sıkıntı var sanırım farklı yerde gorunuyo bir an once duzelt bence .=)

haklısın sanırım benim ekranda gözükmüyordu o yüzden hatayı görememişim kaldırdım o reklam birimini teşekkürler tekrar.

Sosyal medyayla bütün olacaksın en önemlisi bu.

Sosyal Medya Facebook yeni güncellemelerinden sonra git gide zorlaştı artık facebook sayfalarının bile seoya ihtiyacı var sanırım :)

Bende 9 aydır bir teknoloji sitesi kasıyorum. Zor oluyor gerçekten zor. Vakit ayırmak oldukça önemli. Çünkü teknoloji haberleri takip eden okuyucu genelde güncel konuları takip etmeyi seviyor. Siteyi güncel tutmak şart. Bir yemek tarifi sitesi gibi tarifleri yazıp yazıp sonra arkanıza bakmamakla olmuyor. Küçük bir çocuk gibi ilgi istiyor. Uğraşıyoruz bakalım. Benim adsense hesabım onaylanmamıştı. Bende gelirim yok diye 3-4 ay boşladım. Doğal olarak hitlerim düştü. Şimdi tanıtım yazıları ile hit'i arttırmayı planlıyorum. İnternette o kadar çok teknoloji bloğu var ki. Aslında en mantıklı olan tek bir konuya yönelmek. Mesela sadece IOS işletim sistemi üzerine ya da sadece akıllı teknolojiler üzerine bir site yapmak daha mantıklı. Benim için çok geç tabi ama bu işe yeni başlamak isteyenler için olabilir. Benden size bir Fikir olsun ;)

• Like
Tepkiler: Red
1-paravan blog
2-Sosyam medyanın gucu

Hocam bu uzun uzun yazdığın herşeyi alt üst edebilecek bir site pm attım sana cevap verirsen sevinirim..

kullanıcıyı sitede tutabiliyorsan gerisi önemli değildir bence site açarken en dikkat edilmesi gereken nokta bu.

Geri