• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Adsense geliri çok düşük?

smnkz

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. mebajans.net sitemizde yaklaşık 1.5k organik toplam 2k civarı hitimiz var. Adsenseden gelen günlük ücret 2 tl civarı. Anlayan arkadaşlar bir inceleyebilirler mi acaba. Mobil temada kullanıyoruz ona da bir bakarsanız sevinirim. :)

Düşük hitlerde, Adsense'den para kazanmak tatmin edici olmayabilir. Reklam yerleşiminden çok, reklam verenlerin tık başı ödemeleri de önemli bu konuda.

Mesela şu anda sitenizde dönen "Mavi" reklamına tıkladım. Bakın bakalım ne kadar kazandırmış?

Adsense bana pek samimi gelmiyor. Daha doğrusu Google'ı artık eskisi kadar masum görmüyorum.

Hesabı banlanan kişilerin kazandırmış oldukları reklam paralarını, reklam verenlere geri ödüyor mu Google? Ben hiç görmedim, duymadım bununla ilgili bir şey.

Düşük hitlerde, Adsense'den para kazanmak tatmin edici olmayabilir. Reklam yerleşiminden çok, reklam verenlerin tık başı ödemeleri de önemli bu konuda.

Buyrun hocam tablo bu şekilde...
EkranAlintisi20482.jpg

Son düzenleme:
Buyrun hocam tablo bu şekilde...
EkranAlintisi20482.jpg

O nasıl bir tıklama oranıdır!

Konu ortasına bir adet 300x250 ekleyin, ana sayfaya 600x300 (özel boyut oluşturup) reklam ekleyin sliderin altına. Sidebardaki ve headerdeki reklamları kaldırın. Ana sayfada 600x300'un altında bir kaç yazı olsun, onun altına 728x90, ondan sonra tekrar bir kaç yazı başlığı sonra yine 728x90. Konu sayfalarında dediğim gibi 1 adet konu içine, konu sonuna 1 adet ortalanmış 468x60 ekleyin. O 486in altına google link reklam ekleyin. Son olarak da makalenin başına bir adet sola yapışık 300x250 reklam koyun.

Eğer uğraşmak istemezseniz veya yapamazsanız profesyonel reklam yerleşimi hizmeti verebilirim bir miktar ücretle.

S3 Mini (CM 11) üzerinden gönderildi.

@UstaUser peki sizin belirttiğiniz adsense reklam adeti 3'ü geçmiyor mu? Yanlış saymadıysam 4 adet reklam bir de metin reklam saydım. görüntülü reklam 3 ü geçmesin deniyor heryerde. imzamdaki sitemde uygulayacağım da. aynı sorunu yaşıyorum.

O hite göre hiç tık alamıyorsun günlük gelirin en az 6 7 lira olması gerekiyor ancak sende tıklanma yok :S Enteresan bir durum ama telafi edilebilir. @UstaUser arkadaşıma katılıyorum önerileri gayet makul.

@UstaUser peki sizin belirttiğiniz adsense reklam adeti 3'ü geçmiyor mu? Yanlış saymadıysam 4 adet reklam bir de metin reklam saydım. görüntülü reklam 3 ü geçmesin deniyor heryerde. imzamdaki sitemde uygulayacağım da. aynı sorunu yaşıyorum.
4. söylediğim link reklam (428x15 boyutundaki). Bundan da 3 adet hak var. 3 görüntülü, 3 tane de link reklam yayınlayabilirsiniz.

anladım. şimdi oldu. özel boyuta izin vermiyor adsense esnek reklam yapınca o alana kendisi uygun boyutta yerleşir mi?

O nasıl bir tıklama oranıdır!

Konu ortasına bir adet 300x250 ekleyin, ana sayfaya 600x300 (özel boyut oluşturup) reklam ekleyin sliderin altına. Sidebardaki ve headerdeki reklamları kaldırın. Ana sayfada 600x300'un altında bir kaç yazı olsun, onun altına 728x90, ondan sonra tekrar bir kaç yazı başlığı sonra yine 728x90. Konu sayfalarında dediğim gibi 1 adet konu içine, konu sonuna 1 adet ortalanmış 468x60 ekleyin. O 486in altına google link reklam ekleyin. Son olarak da makalenin başına bir adet sola yapışık 300x250 reklam koyun.

Eğer uğraşmak istemezseniz veya yapamazsanız profesyonel reklam yerleşimi hizmeti verebilirim bir miktar ücretle.

S3 Mini (CM 11) üzerinden gönderildi.
Teşekkür ederim hocam. Deneyeceğim bunları. Bu arada konuyu google mu okudu ne 300*600 reklam birimine tbm 0,56 dan vermiş. Hitim normalden az olmasına rağmen toplam 4 küsür tl geldi :)

Geri