• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

8 yıldır site kodluyorum 1 tane sitem yok ?

Muzo

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,

Aranızda benim gibi yazılımcı olup sitesi olmayan var mı ? Biraz tuhaf hissediyorum bazen kendimi :) Sorun nedir çözmedim henüz

tek sorunu zamandır belki. Elinizdeki işlerle uğraşmaktan kendinize zaman ayıramıyorsunuzdur. Bizim türklerin sağlam bir projesi yok örneğin bir google bir facebook bir twitter yok ama kodlarla dans eden onlarca coder tanıdım bu yaşıma kadar. Ama ben şunu tavsiye ederim eğer bu konuda bilginiz çok üst düzeyde ise bir proje oluşturup o projeyi hayata geçirmenizdir ilerde belki tutar torunlarınıza kadar giden bir emanet bırakırsınız neden olmasın :)

bilgim yeterince var web sitesi hazırlama konusunda. Fakat uçuk kaçık bir proje yok. 7 yıl öncede bir arkadaşım bana diyordu aç site kendin kazan fakat heralde hazır paraya daha çok yatın oldugumuzdan dolayı olabilir. Kafamda bir proje var fakat yine hedeflediğim kelimelerde siteler sağlam biraz. Turizm ile alakalı bir proje. Bakalım sonumuz ne olacak :)

Ben şahsen şöyle düşünüyorum belki yanılıyor olabilirim ve bu düşüncem direk sizin şahsınıza yönelik değil yanlış anlamayın tanıdığım coderler arasında bir izlenimim oldu dediğim gibi kodlarla oyun oynıyan, müthiş şeyler çıkartan adam gidiyor 30-50 tl bot konularından iş alıyor. Bu şekilde 2k, 3k kazanıyordur belki buna birşey diyemem ama ben bu yazılımcıların hep daha iyisini yapabileceğine inanıyorum ve bu bağlamda kaliteli projeler üretip kendi projelerine zaman ayırıp onu geliştirmelerini bekliyorum. Yine ekstra işler alırsınız ancak birde kendi projenizin olması bence daha sağlıklı

Deddiğin gibi birşeyden sonra sıkıyor insanı hele bot olayı. Ben genelde bot yapmıyorum :) en son bir siteye 10 tane bot hazırladım uçuş bilgilerini çekiyor için onun dışındada yapmıyorum. Bakalım hevesimi yitimezsem başlayacam sağlam adımlar ile.

Bende 6 yıldır web sektöründeyim 3 yıldır kodluyorum o kadar site yaptım ama kendime tutacağını düşündüğüm zaman harcamaya değecek proje yok

Benim zaman zaman açıp kapattığım sitelerim oldu. Bir kısmından güzel gelirler de elde ettim ancak çeşitli sebeplerle zaman içinde kapandılar. Şu anda da kendi sitem yok :) Bir tane nişanlımın sitesi var, destek veriyorum o kadar :D

Yazılım sektöründe 10 yıla yakın çalıştım, o dönemde ne bir sitem oldu nede bir kendime ait kod parçam. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş diye bir laf var tam o hesap.

:)

kendime yazılımcı diyemem az biraz yazıyoruz ama 10 yıldır net sektöründeyim benim bile site diyebileceğim bi tane sitem yok.
odaklanma ve çalışma problemim var çalışsam hedefler koysam neler başaracağımı biliyorum ama olmuyor..

Turizm sektörünün neresiyle alakalı bir projen vardı, biraz açabilirsen bu konuda ki net fikrimi söyleyebilirim. Meslekte 10 yılım var. Turizm İşletme mezunuyum ayrıca.

Tüm siteyi tek başına çevirmeye kalkarsan çok vakit ve emek istiyor. Bu yüzden yazılımcıların kendi web projelerine girmemelerini anlıyorum. Fakat sizin elinizde altyapıyı kuracak imkan var, başka arkadaşların da içerik girecek ve SEO ile uğraşacak vakti varken işbirliği yapmak lazım.

Günümüzde tek başına web işi yapmak zor. Her alanda güçlü rakipler var, bu yüzden zengin ve kaliteli içerik yaratmak, SEO için de daha fazla vakit ayırmak gerekiyor. Bence Seocry doğru partnerler bulmamıza yardımcı olabilir.

Mesela bende irili ufaklı güzel projeler var, projeleri iyi yerlere getirecek teorik bilgi de var; fakat yazılım ve yeterli boş vakit yok. Bu yüzden yıllardır benim planladığım projeleri elalemin nasıl başarıyla hayata geçirdiğini görüp hayıflanırım. Bir yazılımcı, bir de içerik sağlayıcı / moderatör partner edinebilirsem üç kişiye ekmek kazandıracak web projelerine girebiliriz.

Tüm siteyi tek başına çevirmeye kalkarsan çok vakit ve emek istiyor. Bu yüzden yazılımcıların kendi web projelerine girmemelerini anlıyorum. Fakat sizin elinizde altyapıyı kuracak imkan var, başka arkadaşların da içerik girecek ve SEO ile uğraşacak vakti varken işbirliği yapmak lazım.

Günümüzde tek başına web işi yapmak zor. Her alanda güçlü rakipler var, bu yüzden zengin ve kaliteli içerik yaratmak, SEO için de daha fazla vakit ayırmak gerekiyor. Bence Seocry doğru partnerler bulmamıza yardımcı olabilir.

Mesela bende irili ufaklı güzel projeler var, projeleri iyi yerlere getirecek teorik bilgi de var; fakat yazılım ve yeterli boş vakit yok. Bu yüzden yıllardır benim planladığım projeleri elalemin nasıl başarıyla hayata geçirdiğini görüp hayıflanırım. Bir yazılımcı, bir de içerik sağlayıcı / moderatör partner edinebilirsem üç kişiye ekmek kazandıracak web projelerine girebiliriz.

Yorumun için teşekkürler, fakat ortak olarak bir proje yapmayı düşünmüyorum.

Ayrıca dediginiz gibi yazılımcı arkadaşlara bir çok teklif geliyor yok böyle proje var yok şöyle beraber yapalım gibisinden :)

3-4 yıldır sürekli site açıp kapatıyorum. Site kodlaması hakkında hiç bir bilgim yok :D

Gerçekten çok can sıkan bir durum sıfırdan kodladığım 50nin üzerinde kurumsal web sayfası ve bi o kadarda e ticaret ve blog işlerinden sonra insanın kendi ismini taşıyan domainde server error görmesi, işte projeyi yapacağım diye alıp sürekli hiç başlamadan çöpe giden domainler insana sıfır araba alıp binmeye fırsat bulamayan memur emeklisi gibi hissettiriyor. :)

Geri