• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Bu konu yüzünden davalık olur muyum

GeleceginİsAdamı

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

Çok büyük bir e-ticaret şirketi beni mağdur etti ve bende bunlara çok sağlam bir kazık yedirmek istiyorum. Ben bu şirketin 2-3 gün içinde hangi kelimelere reklam verdiğini buldum. Bu bahsettiğim e-ticareti şirketi hakkında sağlam bir makale yazıcam ve ardından ise fenomen olan 2 hesaptan tweet attırcam, facebook da büyük sayfalarda da bu sayfanın linkini paylaşıcam. 5 ile 10 siteye de durum hakkında makale yazdırcam. Kendi sitemde yayınladığım makaleyi de Adwords de ise reklam vereceğim. Reklam vereceğim kelime grubu ise tamamen bunların reklam verdiği hedef kelimeler olacak.

Hatta 200 lira fazla vererek bir kelime grubunuda TT yaptırmayı düşünüyorum.

Korkuyorum hemde çok korkuyorum. Bu yaptıklarımdan sonra büyük bir kayba ve itibarlarını zedeleyeceğimi düşünüyorum ama tamamen kendi başıma gelenleri yazacağım yani makale uydurma olmayacak. Ama bu adamlarda çok büyük adamlar. Sizlerin cevapları nedir, düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Bundan 3 sene önce mantar işine girmiştim.Adam bizi 2 bin tl dolandırmıştı.3 ay vermedi paramı bende news kayıtlı sitemde yayınlayıp,daha sonra gittim 500-600 binlik sayfalara attırdım.Ardından frirma denizlide olduğu için tüm denizli gruplara sayfalara attım.Ertesi gün avukatları aradı kaldırın yoksa hakkınız da dava açacaz dediler.Bende kaldırmazsanız o.ç sunuz dedim.Ne aradılar ne dava ettiler...Benim de param arada kaynadı.Ama o adam da kendi ilinde rezil oldu.Bu işler tehlikelidir kardeşim,geçmişim yok geleceğimi öpeyim deyip hiçbirşey umrunda değilse ölüm dahil.Kimseden korkma onlarında yanına bırakma...

Risk yapacağın itibar zedelemesini karşılayacak derecede mi :)
Tam olarak ne dediğinizi anlamadım özür dilerim...
Bundan 3 sene önce mantar işine girmiştim.Adam bizi 2 bin tl dolandırmıştı.3 ay vermedi paramı bende news kayıtlı sitemde yayınlayıp,daha sonra gittim 500-600 binlik sayfalara attırdım.Ardından frirma denizlide olduğu için tüm denizli gruplara sayfalara attım.Ertesi gün avukatları aradı kaldırın yoksa hakkınız da dava açacaz dediler.Bende kaldırmazsanız o.ç sunuz dedim.Ne aradılar ne dava ettiler...Benim de param arada kaynadı.Ama o adam da kendi ilinde rezil oldu.Bu işler tehlikelidir kardeşim,geçmişim yok geleceğimi öpeyim deyip hiçbirşey umrunda değilse ölüm dahil.Kimseden korkma onlarında yanına bırakma...
Bilmiyorum durum birde bu şirkette personellerden bir tanesi ile bir durum yaşadım ve çok gücüme gitti.

Büyük şirketler, bu tür karalamaları umursamazlar. Olan sizin paralarınıza olur. Bakım ünlü kola firmasına, her gün onlarca kişi haklarında karalama kampanyası başlatıyor. Hatta bu firmanın, yasadışı bazı kişi ve/veya gruplara yardımda bulunduğunu bile söylüyorlar.

Sonuç? Adamlar tarih boyunca zirvedeydiler, hâlâ oradalar. Büyük şirketleri batırmak, işlerine çomak sokmak kolay değildir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için, firmaları iyi araştırmak gerekir.

Ayrıca, mağdur olduysanız, neden yasal yollarla çözümleme yoluna gitmiyorsunuz? En azından bu tür kara düşüncelerle vaktinizi ve paranızı kaybetmemiş olursunuz. İyi forumlar.

Ttnet şikayet yazın. Hakkını aramanın neresi yanlış ki? Ha hakaret etmeden etik olarak yapar sadece mağduriyetinizi dile getirirseniz bence sıkıntı olmaz.

hocam yaptıkları şey bu kadar gücünüze gittiyse yerinizde olsam yazdıklarınızı yapardım.

Kola firması konusunda arkadaşım doğruyu söylüyor, adamlar zirvede lakin bu karalamalardan dolayı büyük bir kitlenin de tepkisini çekiyorlar.Bizim Türk kolası ilk çıktığı zaman yabancı kola firmasının kalitesini yakalasaydı bence bugün ciddi bir şekilde rekabet ederlerdi.

yapacaksanız yazdıklarınızı bir avukata incelettirin. Subjektif yorumlarda mahkemeye gidilmesi durumunda haklı olsanızda suçlu olabilirsiniz. Mümkün olduğunca objektif olmanız gerekiyor. Onu da en iyi avukat yapar.
Bir örnek vereyim. Mesela bir hosting firması olsun

Yorumunuz : A firması ile çalışıyorum. Sitem Sürekli kapalı. Her gün bir sorun her gün bir sorun. Mağdur edildim.

Bu yorum ile yüksek bir ihtimal mahkeme sizi suçlu bulacaktır. Karşı tarafta tazminat davası açabilecektir.

Fakat alttakine benzer bir yorum ile mahkemeye gidilse de bir sonuç çıkamayabilir.

A firması reklamların %99 uptime vaad etmektedir. Bu A firması üzerinde bulunan sitemin uptime istatikleri şu şekildedir. (alttına resim ve program hakkındaki bilgiye link) Bu programın istatiklerine göre sitemizin uptime'ı %80 seviyesindedir.

Uun lafın kısası eğer böyle bir şey yapacaksanız bir avukata danışın.
Tüketici mahkemesine gidin davayı kazanırsanız dava karar metininden parçalar verin ben demiyorum mahkeme diyor diye işin için daha rahat çıkarsınız.

Bence biraz bekle sinirin geçer hocam. paranı harcama bos yere. Benimde 2 gün önce davalık bir konum oldu. gezmediğim forum kalmadı kafan agrımasın bence hiç ugrasma

Geri