• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

1. Onay bile gelmedi :)

Mutluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

2,5 aylık ingilizce 91 özgün makaleli site ile başvurdum 1 saat önce, şimdi şöyle bir mail geldi.

Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

Ümitliydim aslında ne yapmam gerek acaba?

Daha önce başka yerde de paylaşmıştım. Adım adım neler yaptım paylaşayım.
1. GÜN
İlk etapta fake profil açtım google plustan. Tüm bilgileri doldurdum. (Bio,meslek,lokasyon falan.)
Sonra insurance kelimesi geçen bi domain aldım. (1 liraya :D)
WP kurdum ve Gosense teması attım.
Günlük 1 olacak şekilde 10 tane makale zamanladım. Makaleler minimum 300 kelime ve özgün değil rewrite idi.
2. GÜN
Siteye makaleler otomatik ekleniyor zaten. Bende adsense başvurdum. (Saat 02:30 falan)
Heyecandan sürekli mailime giriyordum gün içerisinde. Zerre umudum yoktu ama. Sonra adsense hesabına giriyim dedim. Bi'de ne göreyim? İlk onayı vermişler reklamları yerleştir diyodu. Ben de ekledim reklamları. (Saat 21:00 suları)
3. GÜN
Çok karamsar olduğum için "Yahu, kesin 2. onayı vermeyecekler" diyordum. Çünkü etrafımda ki herkes 2. onayda kalıyordu. Kaldı ki benim site dandik ötesi bi' site idi. Herneyse. Yine zırt-pırt maile bakıyorum yeni gelen mail 0. "Haydaa, uzun sürecek kesin" dedim kendi kendime. Sonra siteme girdim baktım reklamlar görünüyor. İçim böle kıpır kıpır oldu adsense hesabına girdim ve 2. onayı aldığımı öğrendim. :D

Gözümde büyüttüğüm kadar zor olmadığını öğrendim adsense onayının. Dediklerimi sende yap alırsın herhalde :D Ben canım sıkıldıkça alıyorum mesela artık. :D Yada adsense bana kıyak çekiyor. Çünkü 3 yıl önce geçersiz tıklamadan kapatılan hesabımı açtım. :D Nasıl oldu ben de bilmiyorum.

1. GÜN
İlk etapta fake profil açtım google plustan. Tüm bilgileri doldurdum. (Bio,meslek,lokasyon falan.)
Günlük 1 olacak şekilde 10 tane makale zamanladım. Makaleler minimum 300 kelime ve özgün değil rewrite idi.
2. GÜN
Siteye makaleler otomatik ekleniyor zaten. Bende adsense başvurdum. (Saat 02:30 falan)
Heyecandan sürekli mailime giriyordum gün içerisinde. Zerre umudum yoktu ama. Sonra adsense hesabına giriyim dedim. Bi'de ne göreyim? İlk onayı vermişler reklamları yerleştir diyodu. Ben de ekledim reklamları. (Saat 21:00 suları)
3. GÜN
Çok karamsar olduğum için "Yahu, kesin 2. onayı vermeyecekler" diyordum. Çünkü etrafımda ki herkes 2. onayda kalıyordu. Kaldı ki benim site dandik ötesi bi' site idi. Herneyse. Yine zırt-pırt maile bakıyorum yeni gelen mail 0. "Haydaa, uzun sürecek kesin" dedim kendi kendime. Sonra siteme girdim baktım reklamlar görünüyor. İçim böle kıpır kıpır oldu adsense hesabına girdim ve 2. onayı aldığımı öğrendim. :D

Gözümde büyüttüğüm kadar zor olmadığını öğrendim adsense onayının. Dediklerimi sende yap alırsın herhalde :D Ben canım sıkıldıkça alıyorum mesela artık. :D Yada adsense bana kıyak çekiyor. Çünkü 3 yıl önce geçersiz tıklamadan kapatılan hesabımı açtım. :D Nasıl oldu ben de bilmiyorum.

Sağol hocam bilgiler için. Adsense'den başka kaliteli bir yer yok bence.
Farklı reklam şirketlerini denemek istemiyorum ama yeniden başvuru yolladım olmazsa mecburen tercih edeceğiz.

Tekrar merhaba, dün 1. onay bile gelmediği için tekrar başvuru yaptım ancak haber gelmedi henüz.
1 hafta kadar beklemelimiyim yoksa alternatif reklam şirketlerini araştırmaya başlamalımıyım.

+ Google türkiye ofisine email atma şansımız falan yok mu? :)

1. GÜN
2. GÜN
3. GÜN

Fake hesaptan çektiğin parayı nasıl çekiyorsun

1. GÜN
2. GÜN
3. GÜN

Google Adsense algoritmasını güncellediği için artık bu şekilde asla onay alamazsınız. Onaylar aşırı zorlaştırıldı.

Özel olarak yazdırmış olduğunuz bu makalelerin doğruluğunu/kalitesini nasıl teyit ettiniz?

Merhabalar,

2,5 aylık ingilizce 91 özgün makaleli site ile başvurdum 1 saat önce, şimdi şöyle bir mail geldi.

Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

Ümitliydim aslında ne yapmam gerek acaba?

Üstad ben 15 gün önce açtığım moda sitesinden onay aldım iki gün önce.

adsense onay almak problem değilki beyler iş tıklamada bitiyor. yani ben rahatça aldım tüm sitelerimde öyle fake hesap vb. birşey yapmadım normal relax şekilde ama 1 haftadır 1,5 tl kazandırdı mesela :)

Üstad ben 15 gün önce açtığım moda sitesinden onay aldım iki gün önce.
Darısı basıma hocam. Özel olarak bir şey yaptınız mı acaba? Bu arada bol kazanclar dilerim :)
adsense onay almak problem değilki beyler iş tıklamada bitiyor. yani ben rahatça aldım tüm sitelerimde öyle fake hesap vb. birşey yapmadım normal relax şekilde ama 1 haftadır 1,5 tl kazandırdı mesela :)

Onaylasında tık sorun değil :)

O kadar çöp site onaylanıyor şimdi sorun makalelerim mi oldu?

Size konu hakkında, kesin bir yargıyla yanıt vermedim dikkat ederseniz. Çünkü, sitenizin Adsense hesabının neden onaylanmadığıyla ilgili fikir sahibi değilim.

Ben sadece, olay analizi yapmak adına sorularımı yönelttim. Kolay gelsin.

Darısı basıma hocam. Özel olarak bir şey yaptınız mı acaba? Bu arada bol kazanclar dilerim :)

Onaylasında tık sorun değil :)
Teşekkürler üstad. Siteye hergün özgün yazı kastım. Başvuru yaptığım profil telefon onaylı yıllardır kullandığımız bir profil. Sİtenin boş içeriği kesinlikle yok. Site hergün güncelleniyor. Analytics ve Webmaster tools kaydı var.

2,5 aylık daha erken olmasından kaynaklanıyor olabilir hocam bide artık adsense onay olayları çok değişti her şeyi doğru yapıpta adsense almak değilde adsense almak için şu bu hileler gibi yöntemler daha çok işe yaramaya başladı.

ben içinde bi kaç tanesinde 1000lerce dolar olan 5 6 civarı adsense hesabı banlattırdım, en son şuan kullandığım hesabı öylesine açmıştım unutmuştum aylar sonra kapıya onay mektubu gelmiş onayladım şuan sorunsuz kullanıyorum.

Fake hesaptan çektiğin parayı nasıl çekiyorsun
Elimdeki hesapların 4-5 tanesinin pini var. Diğerleri de yedekte duruyor.

Google Adsense algoritmasını güncellediği için artık bu şekilde asla onay alamazsınız. Onaylar aşırı zorlaştırıldı.
Asla "asla" deme. ;)
rsiynIB.png

Geri